Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinál egy rendőrtiszt és...

Mit csinál egy rendőrtiszt és egy tiszthelyettes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A fenti kérdésem nem igazán foglalja össze mit szeretnék pontosan, ezt itt írom le.

17 éves gimnazista lány vagyok, és a rendőr szakma az, ami érdekelne. Olvastam már kérdéseket hogy miket csinálnak de pontos választ a saját kérdésemre nem találtam, hátha ti tudtok segíteni.

Utánanéztem, és hogy ha valaki elvégzi az NKE Rtk-t akkor tisztként kerül ki, én is ide (bűnügyi alapképzésre) szeretnék jelentkezni. Viszont engem a terepen végzett feladatok érdekelnének inkább, mintsem hogy 8-tól 4-ig egy irodában üljek.

A tisztek is járnak terepre vagy tényleg csak papírmunkájuk van? Illetve a Ti véleményetekre lennék kíváncsi, hogy melyik érné meg jobban, melyik kifizetődőbb úgymond, illetve hogy mennyire családbarát ez az egész.

Ne haragudjatok ha valami hülyeséget írtam, nem tudom pontosan hogy vannak ezek, ezért kérem a segítségeteket.

Kellemes ünnepeket:)



2020. dec. 23. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A 8-tól 16-ig dolgozó tisztek is szoktak terepre járni.

Hogy mennyire családbarát? A legkevésbé sem. Egy nevetséges fizetésért kell olyanokat vállalnod, hogy a nap bármely pillanatában elérhető legyél, hogy szabadidődben járkálj a bíróságra, bármikor berendelhetnek akár napokra. A felszerelés egy részét magadnak kell megvenned, mert amit adnak az használhatatlan. Ha megsérül mondjuk a szolgálati kocsi, a javíttatás árának a többszörösét fizettetik meg veled, viszont a pénzt ami neked jár azt ott faragják meg ahol tudják.

Most nem is akarok többet írni, inkább nézelődj a facebook zsaruellátó oldalán. Olyan dolgok vannak amiket álmodban sem gondolnál.

2020. dec. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Na most tisztázzunk egy dolgot. Azt írod, a bűnügyi szak érdekel. Bűnügyön vannak tisztek is, tiszthelyettesek is és ugyanazt, a főképp irodai munkát végzik. Így van ez a többi osztályon is. Itt nem az a lényeg, hogy tiszt leszel-e, vagy helyettes, hanem az, melyik osztályra kerülsz. Különbség abban van, hogy egy tiszt többet keres, meg persze lehet mondjuk osztályvezető később.

A bűnügyön, igrenden, vizsgálaton zömében papírmunka van, míg a közrenden, közlekedésen több a terep. Ha kint akarsz lenni, menj járőrnek, határrendésznek, helyszínelőnek.

2020. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsit megbecsültebb tiszti állást akarsz és munkáltatót akkor inkább a NAV-os bűnügyi ágat ajánlom az még izgalmasabb is szerintem.
2020. dec. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek:)
2020. dec. 23. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!