Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláskeresőként hogyan tudok...

Álláskeresőként hogyan tudok most regisztrálni, ha a járványhelyzet miatt nincs ügyfélfogadás a hivatalokban?

Figyelt kérdés
Betegség miatt hosszabb időre kiestem a munkából, és most, hogy már lényegében gyógyult és munkaképes vagyok, ismét szeretnék elhelyezkedni. Először is regisztrálni kell álláskeresőként a megfelelő helyen. Melyik is ez a hely? És a jelenlegi járvány helyzetben hogyan lehet ott regisztrálni? Régebben munkaügyi központnak hívták ezt, nem tudom most mi a neve. Be kell mindenképpen fáradni személyesen, kockáztatva ezzel a fertőzést (!!!) vagy pedig esetleg online is el lehet mindezt intézni már manapság a XXI. században?

2020. márc. 26. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Online is lehet. De miért is kell regisztrálni? Ők fognak neked munkát keresni.
2020. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk személyesen kellett de időpontot adnak és njncsenek bent egyszerre sokan h ne alakuljon ki tömeg tudjak tartani a távolságokat stb...

Borsod megye. Nemtudlm máshol hogy megy itt így,2napja voltam.

2020. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*nem fognak
2020. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
valami olyasmit hallottam, hogy aki regisztrált, azt könyebben felveszik, ugyanis a munkáltató jogosult utána némi támogatás felvételére, amennyiben a felvett munkaerő regisztrálva volt
2020. márc. 26. 22:46
 5/10 Vree ***** válasza:
80%

Mindenképpen be kell menned, ha álláskeresőként akarsz regisztrálni (és fel akarod venni a 3 hónap álláskereső támogatást), mert le kell adnod a szükséges papírokat ( az előző munkahelyről a kilépőpapírokat, a tb-kiskönyvet, az iskolai bizonyítványokat hogy lefénymásolják stb.) az elbíráláshoz. “álláskereső támogatás papírok”ra keress rá. “Munkaügyi hivatal” alatt pedig hogy melyik fiók esik hozzád legközelebb. Amikor regisztrálsz, akkor bejelöltetik a keresett munkaköröket is, és e-mailben vagy időpontra behívva személyesen adnak tájékoztatást a befutó állásajánlatokról.

De ez csak akkor, ha támogatást akarsz igénybe venni (ez neked TB-t és bérletet is jelent, úgyhogy érdemes, amíg nincs munka) vagy képtelen vagy máshogy állást találni, és segítségre szorulsz. (Munkaügyi hivatalba alacsony bérezésű munkák szoktak befutni, amiket jó utolsó lehetőségnek hagyni.) Ahhoz, hogy simán munkát keress vagy munkába állj, nem kell sehol semmilyen regisztráció, csak a munkaügyi kiskönyved (ez gondolom megvan, az előző munkahely visszaküldte). Kitöltesz egy önéletrajzot, aztán felmész bármelyik online álláshirdető portálra, vagy felhívsz egy fejvadászcéget, vagy körülnézel hol van a környékeden “munkaerőt keresünk” kirakva a boltokban, hivatalokban, és megpályázod, de közvetlenül is fel lehet hívni, ahol szívesen dolgoznál, cégek honlapján is fel van gyakran rakva a karrierek fül a nyitott pozíciókkal. Amint találsz valakit, aki fizetne neked, aláírjátok a szerződést és kész, a munkaügyi központnak semmi dolga ezzel. (Vagy elmehetsz vállalkozónak, ha tudsz önállóan is klienseket találni és pénzt keresni valamilyen szolgáltatással.)

2020. márc. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
várok akkor még néhány hetet, hátha addigra véget ér ez a járvány, és lesz normális ügyintézés
2020. márc. 27. 00:18
 7/10 Vree ***** válasza:
^Arra várhatsz, még csak egy több hónapos járvány legelején vagyunk. Inkább most siess, amíg még egyáltalán fogadnak. Mindenképpen kérdezz rá, hogy járvány alatt hogyan lesz ügyintézés.
2020. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

de most meg már kijárási tilalom van

így nem tudok magamnak kijárni egy állást

2020. márc. 27. 12:36
 9/10 anonim válasza:
86%

Én egy hete inteztem. Fogadtak(Bp. 3.ker),annyi, hogy e-mailben kell intézni, ott kell elkuldeni a szükséges papirokat láthatóan lefotozva vagy szkennelve. En fotokat kuldtem es minden rendben volt. Érthetően lefognak irni mindent:)

Munka.hu-n kell regisztralnod : [link]

Be kell irnod majd az adataidat es kiadja a lakhelyedhez tartozo központot es igy tovabb.

2020. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kijárási tilalom, szükséges és igazolható dolgokat el lehet intézni és ez igazolható.
2020. márc. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!