Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki végkielégítéssel...

Ha valaki végkielégítéssel akar távozni a munkahelyéről akkor mit kell tennie?

Figyelt kérdés
Fel akarok mondani mert már más terveim vannak de jó lenne ha a cég küldene el engem végkielégítéssel, ennek mi a módja?
2020. dec. 28. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Abból nem eszel. Miért tennék?
2020. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát ez a kérdés hogy mit csináljak? lelkismeretessen robotolok nekik 10 éve, 18 éves korom óta. De már elég volt úgy vélem megérdemlem hogy végkielégítéssel távozzak ennyi év becsületes munka után. Szóval mit kellene tennem ha hirtelen romlik a teljesítményem akkor megkaphatom?
2020. dec. 28. 21:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha leromlasz majd kirúgnak valamilyen ürüggyel vagy elérik, hogy te mondj fel.
2020. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ha atomrészegen megyek be dolgozni, akkor megkaphatom?
2020. dec. 28. 22:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A fegyelmivel kirúgást. Akkor ugrik a végkielégítés.
2020. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vegkielegites. Szexelhetsz a fonokoddel bucsuzoul.
2020. dec. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondasz fel mondjuk normális ember módjára, és kéred a felmondásban a végkielégítésed?
2020. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es mert én úgy tudom hogy ha én mondom fel akkor nem jár
2020. dec. 29. 16:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ittasan mesz be, azonnali hatállyal kirúgnak. Ezt nem ajanlom. Vegkielegitest nem szeretnek a cégek fizetni, ha nem akarnak ott, addig szekalnak, míg fel nem mondasz. Vagy athelyeznek, es ha nem fogadod el, viszlat.
2021. aug. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Végkielégítés nem jár alanyi jogon. Végkielégítést a munkahely elveszítésének kompenzálására adják. Egy dolgot tudok elképzelni, hogy egészségügyi okok miatt leszel alkalmatlan a munkakörödre.

De még akkor sem biztos a végkielégítéssel elbocsátás, mert lehet, hogy adnak egy olyan munkakört, amire alkalmas vagy.

Végkielégítést általában -szinte kizárólag akkor adnak- ha a munkahelyen létszámleépítés van, átszervezés, vagy ha eü-i alkalmatlanság miatt kénytelenek tőled megválni. Esetleg találhatsz valami olyat, hogy a munkaköröd miatt szenvedtél el egészségkárosodást, de ezt is orvosilag kell igazolnod.

2022. febr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!