Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen miért nem barátkoz...

Munkahelyen miért nem barátkozunk? Miért tartják ezt az elvet olyan sokan? Suliban régen mindenki simán barátkozott. Mi változik?

Figyelt kérdés
2020. dec. 30. 13:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
A munkahely az munkahely. Dolgozni járunk be nem viháncolni.
2020. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Ilyenkor már mindenkinek megvan a saját kialakult köre.
2020. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Én szoktam barátkozni munkahelyen úgy adja magát van olyan akivel jól kijossz és később össze is jártok. Vannak ilyen baratsagaim akik még most is tartanak napi szinten . Vagy nagyon jó emberek akikkel ha találkozok jókat tudok beszélgetni.
2020. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Ez egy érdekes kérdés. Főleg annak fényében, hogy ha valaki megkérdezi, hogy hol ismerkedjen vagy barátkozzon, az iskola után a munkahelyet meg a netet ajánlja itt szinte minden válaszoló.
2020. dec. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Bár én még csak diákmunkán voltam eddig, és egyetemista vagyok, de leírom mit gondolok erről. Szerintem sokan vannak úgy, hogy a munka az munka és nem lesz több. Nem hinném, hogy mindenki azért jár be a munkahelyére, mert annyira szeretné a munka ízét. Emiatt pedig gondolom mindenki annyit szán a munkára, amennyi a minimum, és ebbe a kollégák is beletartoznak. Meg attól, hogy egy a munkahelyetek még nem lesztek barátok, szerény véleményem szerint, meg előbb van a haveri státusz, aztán a barát...két külön dolog. Sokaknak van már egy kialakult baráti köre, és/vagy családja/párkapcsolata, akikkel szívesebben töltené a szabadidejét, mint a kollégával, akivel napi 8 órában együtt van.

Nekem egyetemen hasonló, távoktatás miatt meg még több a közös tanulás, aztán amikor már nincs semmi kötelességem, akkor meg ne haragudjon senki, de azokat a napokat olyanok társaságában töltöm, akik elterelik a figyelmemet, és több a közös témánk és több a közös emlék, és közelebb állnak hozzám.

2020. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem tilos barátkozni, AMÍG nem megy a dolog a munka rovására.
2020. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
A suliért nem kaptál havi fizut. A melóhelyet azért illik kicsit komolyabban venni. Egyébként sincs olyan munkahely a világon, ahol mindenki szeret mindenkit.
2020. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Általában a munka rovására megy, ezért nem szokás munkahelyen haverkodni.
2020. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez inkább a munkahely hangulatától, jellegétől függ. Van, ahol most is van barátkozás, a mi munkahelyünk ilyen. Mivel én nehezebben nyílok meg, én így a haverkodási szintig jutok mindenkivel. Ahol lazább a hangulat, nem mikromenedzselnek, nem karótnyeltek, ott a talaj is jobb arra, hogy az emberek barátkozzanak (és itt nem azt értem ez alatt, amikor erőltetik a bulikat meg a csapatépítőt, hogy mutassuk meg a facebookon, milyen összetartóak vagyunk, hanem az organikusabb ismerkedésre).


Akkor még ugye ott van az is, hogy sokan meg alapból nem ismerkednek, mert:

- van elég barátjuk

- olyan helyen dolgoznak, ahol alapvetően versenyeztetik egymással az embereket, és akkor már nem akarnak belemenni, mert full káosz lesz abból, hogy a haver kapta meg a promóciót, pedig én jobban megérdemeltem volna, meg betett nekem, hogy ő kapja meg ezt a munkát, meg miért nem állt ki mellettem

de van, aki még a lazább munkahelyeken is parázik ettől, is inkább távol tartja magát mindenkitől... azért amikor suliban ismerkedsz, nincs ekkora tétje mindennek

- egyszerűen introvertált, magányos típus

2020. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

Sok helyen még mindig él "a munkahelyet és a magánéletet válasszuk külön" elv. De az is szerepet játszhat, hogy munkahelyen sokszor már az érdekek lehetnek jellemzőek, meg az egymással való versengés, hogy ki a jobb a szakmában. Ez egyébként már egyetemen/főiskolán is jelentkezik.

A mi munkahelyünkön kialakult néhány emberrel barátság, akikkel rendszeresen össze is járunk, igaz, ebben szerepet játszik az is, hogy egy kb. 60 fős, kisebb cég vagyunk, és többen vannak hozzám hasonló korúak, és már 11 éve ugyanitt dolgozok. (35 éves vagyok jelenleg egyébként.)

2020. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!