Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnök megtilthatja, hogy...

Főnök megtilthatja, hogy teszteltessem magam? Annak minden következményével?

Figyelt kérdés

Ugye ha van teszt és +-os akkor az 10 nap karantén. Ami a főnöknek a harácsoló senkinek nincs ínyére.

De megtilthatja a tesztet? ÉS ha én elmegyek és megcsináltatom mi lesz kirúgnak?

mert esetleg „mertem“ pozitív lenni?


2020. dec. 30. 16:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem tilthatja meg mert nincs joga feletted rendelkezni de dönthet úgy, hogy ha pozitív leszel akkor elbocsát. Ahhoz már szíve joga.
2020. dec. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

És az elbocsátás indokaként beírja majd hogy "pozitív volt" (és akkor azonnal bíróság...) vagy odahazudik valami mást (és akkor azonnal bíróság)?


Melyik lesz?

2020. dec. 30. 16:57
 3/20 A kérdező kommentje:

" Ahhoz már szíve joga."


Kíváncsi lennék egy munkajogász erre mit mondana. sztem kicsit mást...

2020. dec. 30. 16:58
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Nyugodtan bíróságra viheted. Bár erőszakkal ottmaradni ezek után nem lenne jó döntés... igazából ilyen főnökkel eleve nem az.


Ha csak arra vagy kíváncsi, hogy koronás vagy-e, akkor vegyél otthon végezhető gyorstesztet és más nem tudja meg. Szerintem kapható már Magyarországon is, én külföldön élek, itt vettem.

2020. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Ha csak arra vagy kíváncsi, hogy koronás vagy-e,"


És ha az vagyok akkor járjak be, és fertőzzek végig mindenkit?

2020. dec. 30. 17:05
 6/20 A kérdező kommentje:
mert az odáig oké hogy a teszt eredményét senki se tudja, de egy felelős és korrekt ember megteheti-e hogy tudva amit tud közösségbe jár?
2020. dec. 30. 17:06
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván nem azt fogja ráírni hogy a covid teszt miatt, hanem szinte bármivel megtudja indokolni úgy hogy jogilag ne lehessen belekötni.
2020. dec. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
szóval jellemes korrekt ember.... egy utolsó szar csaló hazug
2020. dec. 30. 17:11
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
ha pozitívat tesztelsz, akkor egyből automatikusan betegszabin leszel, betegszabi alatt pedig nem rúghat ki. ahogy pl szülésszabadság alatt se lehet kirúgni. közvetlenül utána lehet.
2020. dec. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"betegszabi alatt pedig nem rúghat ki."


És micsoda különbség hogy 10 nappal később rúg ki ha lejár a karantén igaz-e...

2020. dec. 30. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!