Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet-e vmi következménye ha...

Lehet-e vmi következménye ha hazaküldenek munkából, munkaidő lejárta előtt viselkedés miatt? Illetve egyébként hazaküldhetnek-e, van-e joguk hozzá? Kirúghatnak-e ilyenért vagy ha a többség úgy döntene hogy ők nem akarják hogy továbbá ott maradjak?

Figyelt kérdés
Lidlben dolgozom mint bolti eladó. Tegnap az egyik vezető úgy döntött hogy elküld engem haza 45 percel munkaidőm lejárta előtt, mondván lassan kasszáztam, zárás előtt voltunk 15 percel, és a mögöttem lévő kollégámmal hátraforgolódva beszélgettem közben. Nem tetszett a vezetőmnek, szólt a fülibe többször is, amit hordanunk kell de nem hallottam. Ha más beszélget az rendben van, de mivel én nem más vagyok és a csapat sem kedvel engem így eléggé vacak a helyzetem. Úgy tudom eléggé nyomós érv kell ahhoz hogy vkit kirúghassanak. 1,5 éve vagyok a cégnél.
2020. júl. 7. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell semmi nyomós érv a kirúgáshoz. Ha akarnak akkor kirúghatnak bármikor.
2020. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy 3 hónap után miután lejár a próbaidő, nyomós ok kell ahhoz hogy vkit kirúghassanak.
2020. júl. 7. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Az elég nyomós érv ha a vezetőd úgy látja nem jól végzed a munkád.
2020. júl. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell nyomós ok, csak meg kell indokolni. Azzal is megindokolhatják, hogy elfogyott a munka (megtörtént), vagy átszervezték a céget, és megszűnt a munkaköröd (megtörtént), ha nem figyelsz a munkádra, lassú vagy, az is megfelelő indok (egy vásárló bepanaszol, hogy miattad lekéste az óránként járó vonatát, vagy nem ért oda a postára zárás előtt, vagy orvoshoz). Munkaügyi központban volt velem olyan, hogy odaültem az ügyintéző pultjához, akihez mennem kellett, ő meg csetelgetett még percekig, mire hajlandó volt velem foglalkozni. Szívesen bepanaszoltam volna a főnökénél, ha épp nem munkanélküli lettem volna.
2020. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Ne viccelj már, ha én egy főnök vagyok és azt látom, hogy az alkalmazott lassú + beszélget a sor meg nem halad, akkor simán kirúgom, nem kell nyomós indok oda...
2020. júl. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Lehetett ez normál hazaküldés is.


Vendéglásban és eladói munkáknál ha nincs elég vevő mindig azt küldik aki legkevésbé sokoldalú.

Kinn a terepen be vagytok kamerázva, és ha ácsorgás van meg pofázás, látszik és azért a menedzsert is kérdőre vonhatják.


Ilyen helyen alap, hogy mindig tűnjön úgy, hogy dolgozol, még akkor is ha nincs mit csinálni.


De igen, az hogy téged küldenek, az azt jelenti hogy te vagy számukra legkevésbé hasznos.

2020. júl. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
Egyik napról a másikra nem rúghat ki. De azt megteheti, hogy mondjuk holnap, ha bemész, közli, hogy indul a felmondási időd.
2020. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!