Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy anyagilag soha nem vagyok biztonságban? Csak nálam állandó ez a létbizonytalanság érzés?

Figyelt kérdés

Hat év alatt 4 munkahelyem volt. 2,5 év volt a max, amit egy helyen eltöltöttem. Soha, egyik helyen sem tudtam azt érezni, hogy én akár egész nyugdíjas koromig az adott helyen dolgozhatnék, pedig ez lenne szerintem a normális: az ember elvégzi a napi teendőjét, nem túlórázik és nincs kihajtva, hanem nyugodtan hazamegy a családhoz és a nap hátralevő részében magának él.

Ezzel szemben, mindegy, hogy multi vagy egy nyomorult kisvállalkozás, alap elvárás, hogy tedd ki a lelkedet a cégért, szinte önként vállald be a túlórát, te legyél az, aki a főnököd helyett is a cég sikeréért aggódik, szívét-lelkét beleteszi, háttérbe tolva a családot, magánéletet, privátszférát, mindent. Ekkor lehetsz "valaki", ekkor lehetsz megbecsült ember. Ha azt látják, hogy kicsit is autonóm vagy, esetleg túl sokszor mondasz nemet a túlórákra, az első adandó pillanatban lecserélnek. Ennek lehetősége pedig mindig ott lebeg az ember feje felett, akkor is, ha feljebb mászott már a ranglétrán. Nem volt még soha olyan kollégám, aki már 10+ éve lett volna az adott helyen, de még az 5-el sokat mondok. Úgy tapasztalom, hogy ma az emberek átlag 2-3 évente munkahelyet váltanak, ami számomra ijesztő.

Én szeretnék most lakáshitelt felvenni, amihez fix fizetés, stabil környezet kellene, de nem látok egyszerűen a szakmámon kívül sem olyan lehetőséget, munkaadót, akire 100%-ig rá tudnám bízni magam. Ha a munkahelyi környezet még jó is, akkor is ott vannak a felsőbb szervezeti változtatások (pl. multik), amikor is gond nélkül küldenek el embereket olyanok, akiknek az adott ember konkrétan csak egy név egy papíron.

Hogy lehet így biztonságos, tehát kiszámítható jövőt építeni? Mire lehet alapozni? Egyedül vagyok ezzel?



2020. dec. 31. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ismerős. Gusztustalan mókus kerék az egész élet.
2020. dec. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Az én "munkahelyemen", de inkább második családomban szinte mindenki 20-30-35 éve dolgozik. Nagyon jó kollektíva. Mindenki egy célért dolgozik:életek mentése. Ha éppen nincs dolog, egymás társaságát élvezzük. Nagyokat eszünk együtt, ismerjük egymás családját, gondjait, örömeit. Pl. nyáron szült egy kis fiatal kolléganőnk ikreket. Akinek feléjük van dolga és van egy fél órája, beugrik hozzájuk azzal, hogy - hová menjek? Bébik, mosogatás vagy teregetés? Ilyen is van. Pedig montanában rájár a rúd az egészségügyre.
2020. dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy ezzel egyedül. Azon gondolkozom hogy befektetem a bankba a pénzem. Vagy veszek állampapírt vagy nem tudom. 100 ezerre gondoltam, hogyha még minimálisan de kamatozzon.
2020. dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Komoly eddig azt hittem en egyes egyedül vagyok igy ezzel.


Minden bnőm támogato pasi mellett vagy támogato szülők mellett, en meg kint az élet viharában egyedül

2020. dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezért lettem vállalkozó. eljutni arra a szintre hogy megélj stabilan, nem olyan könnyű.. de sokkalta jobb mint egy alkalmazotti melóhely. mondom ezt úgy, hogy 10 év alatt 86 munkahelyem volt alkalmazottként, és kb ugyanazt éltem át mint te. 100 millás árukészletet kezeltem bruttó 170e Ft-ért, vagy csoportvezetőség 250e-ért, miközben az vezetésem alatt lévő emberek 250 milliót termelnek ki.
2020. dec. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5: én is vállalkozó voltam. Kerestem jól, mióta fixen vagyok nyilván nem lehet a katával már játszadozni, meg most 2021-től már amúgy sem. A pénzzel nem volt különösebb gondom, én az álatlános biztonság érzetről beszélek, arról, hogy minden kiszámíthatatlan, akkor is, ha az aktuális helyzeted kielégítő. Sose tudni, mikor üt be a crach, mindenki tapos, senkinek sem elég soha semmi, rohanás van, cél nélkül.
2020. dec. 31. 20:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezért kell tartalék, hogy túlélj ha nincs bevételed.
2020. dec. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem csak te érzed ezt, sokan mások is manapság (néhány évtizeddel ezelőtt szerintem más felfogás volt a jellemző). Én is folyton azon szorongok, hogy meddig tart még a nyugalom időszaka és mikor üt be a krach a munkahelyemen, egy megváltozott szituáció, vezetés csere, új kolléga érkezése, áthelyezés következtében. Próbálom magam nélkülözhetetlenné tenni, hogy fokozzam a biztonságérzetemet. Ez túl sokmindent követel tőlem, háttérbe kell szorítanom a magánéletem, a személyes közérzetem, a lelki békémet. Tisztában kellene lennünk azzal, hogy a munkán kívül is van élet, amit szintén fejleszteni kell. Szeretnék párt, családot, de annyi időt és energiát emészt el az egész állásom, hogy másra nem marad mellette. Néha teljesen életképtelennek érzem magam, nem nekem való a munka világa, én alapvetően békés és nyugalomkedvelo ember vagyok, erre a személyiségtipusra viszont kicsi a kereslet. Teljesen felőröl a bizonytalanság.
2020. dec. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Engem most csapott arcon ez az egész. Karácsonyi időszakban rengeteg adományozás volt szegény családoknak, én magam is vettem részt egyben, illetve rengeteg ilyet láttam neten is. Az a rengeteg tönkrement élet és történet.. Azóta is erős szorongásom van az egzisztenciám kapcsán, illetve hálát adok az eddig teljesen alapvetőnek gondolt dolgaimért. Eddig egy kis rózsaszín buborékban éltem, ami most elég erőteljesen szétpukkadt. Szóval, ha helyretettem magamban mindezt, végre elkezdem igazán építeni az életem, bár akkor sem lesz garancia semmire..Szörnyű ebbe az egészbe belegondolni. Kívánom a legjobbakat nektek és boldog új évet!

22l

2020. dec. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!