Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem féltek a létbizonytalan...

Ti nem féltek a létbizonytalanságtól?

Figyelt kérdés

Kb 19 éves korom óta élek külön a szüleimtől, eddig dolgoztam, most dolgozom és egyetemre járok.

Van megtakarításom, nem fázom vagy éhezem szerencsére, elég ideje vagyok a munkahelyemen ahhoz, hogy ne bocsáthassanak el felmondási idő nélkül (csak diákmunka, de akkoris), meg nem is áll szándékukban.

4 év alatt háromszor költöztünk (bár 2 éve már a jelenlegi lakásban élünk), ez az egyik oka, hogy nincs sok holmim, csak annyi, amennyit össze tudok pakolni pár bőröndbe, ha megint úgy alakulna (egy kevés ruha, pár könyv, egy laptop, ilyenek).

A férjem is diákmunkán van egyelőre, majd valamikor nyáron végez. Én csak 3 év múlva.

Nem szenvedek hiányt semmiben, szeretem a munkám, szeretem az egyetemet, de néha félek attól, hogy mivel nincs semmim (ház, örökölt vagyon, vagy bármi hasonló), ezért akár simán az utcára is kerülhetek, ha valami nem úgy alakul.


Csak én aggódok ilyesmin, vagy más is?


2017. dec. 3. 12:28
1 2
 1/11 Filkoo válasza:
100%
Szerintem nem vagy ezzel egyedül, én az egyetemi tanulmányaim alatt folyamatosan egzisztenciális félelemben éltem, pedig engem támogattak is szüleim, de attól tartottam hogy tehetségtelen vagyok és nem fogok munkát találni, ha befejezem az egyetemet. Ezt fokozta az a tudat, hogy olyan területen tanultam (biológia), amivel nagyon nehéz elhelyezkedni. Az egyetem befejezése óta aztán belevetettem magam az életbe és rájöttem, hogy nincs olyan nagy félnivaló, viszont fontos hogy az ember feltalálja magát és nyitott legyen lehetőségekre, illetve ne legyenek túl magas elvárásai huszonévesen a munkaadóitól. Ha olyan területen tanulsz, amit tudsz később hasznosítani és jó vagy benne, valamint beszélsz idegennyelveket, akkor nincs mitől félned.
2017. dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szülőkkel élek, dolgozok, de folyamatosan a jövőtől rettegek.
2017. dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Élethelyzettől függ hogy fél-e valaki vagy sem.

Például (ahogy te is írtad) akinek nincs saját lakása és örökölt vagyona, meg a munkahelytől függ a megélhetése, az nagyobb valószínűséggel félhet a létbizonytalanságtól. Növelheti ezt az érzést az is ha például család van és a gyereket el kell tartani.

De aki például egy tanyán él és ismeri vagy csinálja is az önellátást, azt nem zavarja nagyon a munkahelye, ha van neki egyáltalán. Főleg ha még családja sincs. Vagy akinek jelentősebb megtakarítása van, vagy ha például lakást ad ki, vagy ha a szülőkkel egy háztartásban él.

Ismerőseim csodálkozni szoktak rajtam amiért nem félek a létbizonytalanságtól. Némelyik már évekig nyaggatott hogy rájöjjön az okára, én meg arra nem jöttem rá hogy mit akar tőlem. Mikor megtudtam, megmondtam neki hogy ugyan minek félnék. Falu széli ház gazdaságában nőttem fel, ha városon elfogyna a pénzem akkor visszamehetek bármikor és a tyúkok kapirgálnak pénz nélkül is, nekem csak a tojást kell összeszednem. Az ásott és fúrt kútban ingyen lenne a víz, a kertben meg a tüzelő is megterem. És legfeljebb mosolyognák hogy "ősemberként" is lazább az élet mint mérnökként.

Vagy ha nincs kedvem parasztnak állni akkor fogom a fémkeresőm és a világ ismert aranymezőin aranyrögöt keresgélek. Közben hüllő- és madártojást eszem sülve vagy főve vagy nyersen, netán mézpotrohú hangyát nassolok. És mindez tényleg bioélelem lenne ingyen. Én inkább a városi létbiztonságtól rettegek hogy a kényelem magába szippant és leszokok a szabadon történő megélés képességéről.


Ja és az embernek mindig legyen legalább egy B terve városon főleg, ha elveszítené munkáját. Például nekem az hogy otthon elkezdeném újra gyártani a saját fejlesztésű elektronikai termékem (nem nevezem meg mit mert rám ismerhetnének). Abban az esetben ha még el sem akarnák költözni városi lakásomból például az említett falusi házba.

2017. dec. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját hezad van is az utcára kerülhetsz, ha valami nem úgy alakul.
2017. dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem mellett azért nagyobb a létbizonytalanságtól való félelem mert a jövedelem elvesztése az egyetem folytatását is veszélybe sodorhatná.
2017. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én félni nem félek tőle, de néha elgondolkozom hogy szinte bármikor bárki elveszítheti az egész addigi életét.


Jelenleg jól megy, 350+ a havi fizetésem, kilátásban van fizetésemelés. De néha elgondolkozom hogy ha kitennének akkor lehet máshol sokkal kevesebbért kellene dolgoznom, újra elkezdeni építeni az életemet.


Viszont konkrét utcára kerüléstől nem félek. Szerintem ha van az embernek egy használható tudása, akkor azzal előbb-utóbb fog munkát találni.

2017. dec. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe szokott jutni, hogy ha párommal történne valami, akkor nagy xarban lennénk. Ő kb 3x annyit keres mint én, így főleg ő az akinek a keresetére támaszkodni tudunk. Szóval igen, félek a létbizonytalanságtól. Nőként nem nagyon szeretnek alkalmazni, lepattintanak vm hülye kifogással szóval plusszban ez is aggaszt.
2017. dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kèrdező. Ennek a lehetősègèt is felejtsd el. Ne engedd, hogy meghatározzon tèged az ettől való fèlelem ès nem lesz baj.
2017. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Folyamatos letbizonytalansagban elek, dolgozo egyetemistakent most 300 forintom van 10-eig.

Így már nincs mitol felni, ennel szarabb ugyse lesz.

2017. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem félek, mert tudom hogy a szüleimre mindig számíthatok és bármikor mehetek hozzájuk, ha baj van. Nem mintha ők gazdagok lennének, de nem éheznénk akkor sem, ha újra otthon laknék és teszem azt pár hónapig nem lenne munkám. Addig meg csak találnék valamit. :)
2017. dec. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!