Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha létbizonytalanság...

Normális, ha létbizonytalanságban nem tudok boldog lenni?

Figyelt kérdés

Az egész gyerekkorom lelki és fizikai terrorban telt, 3 éves korom óta hallgattam, hogy ha egyszer kitennének az utcára, akkor a kutya se vonná felelősségre őket, apám élvezettel hangoztatta, csak hálás lenne neki a világ, ha megszabadulna tőlem.

Úgyhogy érettségi után leléptem dolgozni. 4 év után rászántam magam és elkezdtem tanulni munka mellett, de az én fizetésem egyedül nem elég, ketten tartjuk fenn az albérletet a párommal. Viszont az eltelt 1 hétben ő is sokszor feszült, és már nem egyszer megfenyegetett, hogy az ajtó túloldalán találom magam.

A héten és a jövő héten vannak a vizsgáim, még 2 maradt, de bármennyire is imádom a szakomat, olyan feszült a helyzet itthon, hogy rettegek, hogy meg fogok bukni.

Nem tudok úgy vizsgázni, hogy közben azon kattog az agyam, hogy vajon az utcán találom-e a holmim, mire hazaérek, vagy egy idegen lányt a lakásban a helyemen, vagy a páromat már a dolgaival együtt sehol, és egyedül nem tudom fizetni az albérletet (minden mást igen, csak ezt nem).

Nem tudom, mi baja a páromnak, nem adtam rá okot, és minden rendben van az életében egyébként.

Anyumtól (egyedül vele tartom a kapcsolatot) meg mindig megkapom, hogy ez volt velem a baj már gyerekkoromban is, hogy nem tudok boldog lenni, mert sose az jó, ami van, mert biztos csak kifogásokat gyártok és ott akarom hagyni a sulit.

Én is tudom, hogy hajléktalan leszek, ha otthagyom a sulit, mert nem lesz olyan állásom, amiből fenn tudom majd tartani magam, illetve párkapcsolatom sem, mert nem kellenék így senkinek.


2018. febr. 10. 14:19
 1/2 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akarom otthagyni, ezt csak anyu hangoztatja.
2018. febr. 10. 14:23
 2/2 anonim ***** válasza:

Megértem hogy Nem tudsz boldog lenni ebben a helyzetben. Beszélj anyuddal, keressetek valami megoldást. Lehet jobban jársz tavoktatassal.


Tudom hogy nehéz de SOHA nem szabad mások bizalmara építeni beleértve kapcsolatokat mert csak kiszolgáltatott leszel.


Sajnos nem tudok több tanáccsal szolgálni én is csak 20 éves vagyok de a tanácsokat fogadd meg ne bizz senkiben túlságosan és a tanulas mindig is legyen az első. Paroddal pedig beszéld meg a helyzetet lehet csak a melo miatt ideges

2018. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!