Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokan miért dolgoznak végig...

Sokan miért dolgoznak végig egy életet az állami szférában?

Figyelt kérdés
Én is dolgoztam egy évet az állami szférában konkrétan a helyi önkormányzati hivatalban szerintem feleslegesen. Nem szereztem túlzottan sok releváns szakmai tapasztalatot. Az a munka szemlélet és mentalitás csak negatívan tud hatni egy emberre. A mostani juttatásaimhoz, munkakörülményeimhez képest sírni tudnék milyen alamizsna volt a fizetésem és mennyire "leélt" volt az iroda. Egyszerűen nem értem, hogy valaki akinek van egy piacképes végzettsége, nincsenek politikai inditatásai hogyan képes éveket sőt egy életet ott tölteni.

2021. jan. 4. 08:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván állami szféra és állami szféra között is van különbség, na meg az sem utolsó, ki milyen pozícióban van ott.

Persze olyan is van, aki csak azért marad ott, mert stabil a helye, vagy legalábbis annak gondolja, és tart attól, hogyha váltana máshova, onnan bármikor elküldhetik, ezért nem kockáztat.

2021. jan. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Például egy falusi önkormányzatnál dolgozni, úgy hogy gyalog ,bringával pár perc a munkába járásra fordított idő.Ez elég nagy előny, főleg család mellett.

Kényelmes,ismert közeg, míg kicsi a gyerek tudja hozni vinni ,nem kell túl korán kelni esetleg plusz autót fenntartani. Napközben ebédidőben megoldja a kisbevásárlást, postát. Aztán munka után otthon van percek alatt. Több idő a családra, otthoni dolgokra. Nem mindenki adná ezt egy jobb fizetésért. Nem minden ember vágyik felfelé ívelő karrierre, kihívásokra a munkában, mert elég neki az,hogy a napi munkáját elvégzi.

Sok esetben egy távolabbi, kedvezőbb munkahely többletköltség is lehet, idő, bérlet autó, stb...szóval egy része a pénznek el is megy erre. Ráadásul ezek a munkahelyek többnyire stabilabbak mint egy pl profitorientált vállalkozás stresszes körülményei.

2021. jan. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
13%
Úgy vettem észre ill gondolom, hogy az államiszférából és cégektől hazahordanak mindent. Már akiket én ismerek. Simlisek. Volt aki a házát felépítette az onnan lopott anyagokból és kivezényelt munkásokkal. Aki megtalálja így a helyét, bolond lenne ott hagyni.
2021. jan. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Nekem anyukám dolgozott több, mint 20 évet állami cégnél. Tény, hogy szidta ő is a kollégáit, de amúgy tolerálták, hogy 10 évig nagymamámat folyton orvoshoz kellett cipelni, aztán azt is, hogy anyukám is nagyon beteg lett és sokszor hetekre kórházba került. Egy kollégájánál meg elpattant valami és pszichiátriai kezelést kapott és olyan erős gyógyszereket kapott, hogy minden délután elaludt 1-2 órára az asztalanánál de nem csináltak ebből ügyet.


Én 10 éve dolgozom versenyszférában és 2x küldtek el eddig, egyszer anyukám halálánál, meg most a COVID alatt amíg beteg voltam márciusban... Szóval mindennek megvan az előnye és a hátránya.

2021. jan. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Gyereknevelés mellett nem olyan rossz.

Nálunk rugalmasak a vezetők, és nyáron van szervezve gyerekfelvigyázás. Van a Balatonon több szálló amire lehet helyet foglalni lóf@sz pénzért.

Jó jutalmak vannak évközben meg évvégén.

Már változott de 2018-ig nekem 29 évesen 30 nap szabim volt korm.tisztviselőként. Tudtam mellettr csinálni fősulit, volt tanulm.szerződésem. A diplomás fizum se olyan tré.

Korm.tisztviselő vagyok a HR osztályon.

2021. jan. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Az én szakmámnak a versenyszférás megfelelője azért nem vonz, mert ott váltott műszak van, szombaton is kellene dolgozni, és közvetlenül a páciensekkel kellene foglalkoznom, amihez nincs idegrendszerem. A munkám mondjuk így is rohadt sok, az ebédszünetemből felhasználok 10 percet kajálásra, aztán a "saját érdekemben" spurizok vissza melózni, hogy kész legyek nap végére. Úgyhogy nálam nem igaz, hogy csak láblógatós állami helyem van. És a fizetésem egy kalap sz@r. Jelenleg a szakmaváltáson gondolkozom, de nincs ötletem.
2021. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
5-ös vagyok. Annyit még hozzá tennék hogy ezelőtt kb 4-5 helyen dolgoztam, de olyan nem volt,hogy rendesen bejelentettek volna. Egy szülés előtt álló nőnek ez elég sz@r.
2021. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

Édesanyám azért maradt az állami szférában, mert egyedülálló lett, és biztos megélhetést akart, hogy el tudja tartani magát, meg persze engem.


F

2021. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
Ahol ugyfel is van, azt latom, hogy tetulassan, kenyelmesen dolgoznak, es nyolc ora munka utan hazamennek. Hasonlo munkat valaki ugyanakkora fizetesert orult tempoban vegez 10,12 oraban nem kozalmazottkent. Esetleg?
2021. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Csak a fő kérdésre válaszolva:

Nem merünk kilépni az ismeretlen felé, pl.: vállalkozóvá válni. Félünk, hogy elbukunk, mert pl.: feketén, xarul nem szeretnénk űzni azt az adott más tevékenységet. Itt van feladat nap, mint nap, van fizu, ha rosszul dolgozol elküldhetnek. Vállalkozóként kell kurázsi, tökösség, lendület, ismeretség, mani. Tehát "biztonságosabb", mint más lehetőség.


Én is államiban vagyok,, amit nagyon rühellek már. Ha tökösebb lennék, akkor meg lehetne lépnem a vállalkozói területet.

2021. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!