Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen feladatai lehetnek egy...

Milyen feladatai lehetnek egy jogi asszisztensnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jövőre szeretnék menni egyetemre és mivel februárig kell leadni a jelenkezéseket így minden szakot nézegetek hogy vajon melyik a hozzám legjobban illő!

Jelen esetben érdeklődnék hogy akinek van tapasztalata vagy éppen ezzel foglalkozik tudna nekem véleményt formalni? A jogi kar(ügyvéd stb) nem nekem opcionális tudom a határaimat és tudom hogy nincs olyan seggem ,hogy leüljek és mindent megtanuljak viszont a szakmai részét érdekesnek találom! Kíváncsi lennék tehát a szakma elhelyezkedési lehetőségeiről,feladatairól és nem utolsó sorban a kereset is érdekelne hogy mennyire lehet számítani a mai "árfolyam" szerint!


Előre is köszönöm a segítségeket!



2021. jan. 10. 22:58
A kérdező szavazást indított:
Megéri
Nem éri meg
6 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne!!
2021. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Kicsit késői a válasz, de remélem még tudok hasznos információkkal szolgálni. Én hamarosan elvégzem ezt a szakot. Pár évvel ezelőtt rengeteg negatív vélemény volt ezzel a szakkal/szakmával kapcsolatban, lényegében az összesnek az volt a lényege, hogy nem éri meg, mert úgyis csak egy "csicska" leszel. Nos, ezeknek az embereknek üzenem, hogy véleményt majd akkor formáljanak, ha elvégzik a szakot, és az elméleti oktatás után rájonnek, hogy a gyakorlat teljesen máshogy működik.

Maga a jogi asszosztens munkája 2 dologból tevődik össze: a jogászi és az asszisztensi feladatokból. Lényegében sokrétű a feladatkör. Beadványok elkészítése, okiratok elkészítése, ügyfelekkel kapcsolattartás, elektronikus nyilvántartási rendszerek kezelése..stb. Magyarul: az ügyvéd munkáját segíti.

Én nem bántam meg egyáltalán, hogy jelentkeztem annó erre a szakra, mert érdekelt a jog világa, és kellő ALAP!! jogi tudást nyújt, ami akár a mindennapokban is jól jön. Sosem lehet tudni, lehet te is annyira megfogod szeretni, hogy mégis tovább tanulsz jogásznak. A kereseti lehetőség is eltérő, szerintem annak függvényében, hogy hol fogsz dolgozni(intézményre gondolok) illetve nyilván egy nagyobb városban a bérek sem egyenesen arányosak a kisebb, vidéki városokéval, de nézz utána, hogy aki felsőfokú végzettséggel rendelkezik mennyi az alap minimálbére.

2021. febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!