Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy zajlik (elvi szinten)...

Hogy zajlik (elvi szinten) egy korrekt bértárgyalás egy főnökkel? Valahogy így (forgatókönyv)?

Figyelt kérdés

Bemegyek a főnökhöz és megkérdezem mikor lenne rám 10 perce?

Majd elmondom, hogy bár alapvetően szeretek itt dolgozni, itt is vagyok egy jó ideje, de a bérem jó ideje nem került fejlesztésre.

Majd elmondom hogy nézelődtem másutt is, és X helyre felvennének X bérért-ami több mint az itteni.

De mivel szeretem a helyet, így felajánlom, hogy maradok, ha meg tudunk állapodni a bérben

(nem mondom ki, de nyilván az új bér alapja a másik hely által nyújtott bér lenne)


És itt vége az én szerepemnek, innentől a főnöknél a labda.

Ha meg akar tartani, neki kell előrukkolni valamivel.

Ha nem akar, le is zárult az ügy.


Ez korrekt felek közt így néz ki?


2021. jan. 12. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
És tényleg van másik hely, ahova felvennének?
2021. jan. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Thunderfairy ***** válasza:
65%
Kedves uram. Nem kötelező itt dolgoznia. Viszont látásra.
2021. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán mondhat olyat, hogy annyira nem vagy jó munkaerő, és tízen ugranának a helyedre.
2021. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Bemész: Szeva Főni

Főnök azt fogja mondani: Szia uram van cigid buszjegyre kell tesó

2021. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy ne játszmázni menj meg blöffölgetni, mert annak nem lesz jó vége. Nekem is volt egy nagyjából jó melóm, közepes bérrel, amit már kinőttem tudás és tapasztalat szempontjából is. A feladataim viszont nőttek, úgy éreztem, jogosan kérhetnék több pénzt a munkámért.


Én tisztességesen leültem a főnökkel erről beszélni, elmondtam, hogy mit érzek, hogy szeretnék többet vállalni, ha már így is abba az irányba tartunk, többért. Viszont úgy gondolom, hogy ez magasabb bért is jelentene és mivel szeretem a helyet, inkább itt keresném ezt a magasabb bért, nem máshol.


Végül megadták az emelést és rásóztak még az igényeimre egy húszassal. Annak semmi értelme, hogy fenyegetőzöl azzal, hogy lelépsz. Lehet, hogy közel sem akkora kár érted, mint ahogy azt hiszed, az meg senkit sem érdekel, hogy máshol többet fizetnének-e érted, az a te magánügyed. Az a kérdés, hogy megfelel-e, amit itt tudnak adni neked vagy megköszönöd a felajánlást és beadod a felmondásod. Ez olyan, mint mikor apróhirdetést nézeget az ember. Az árunak van egy ára. Senkit sem érdekel, hogy máshol olcsóbban adják vagy hogy nem ér annyit. Én annyit kérek érte, nekem nem sürgős, vagy megfizeti valaki, vagy marad nálam az adott tárgy. Nos, ilyen értelemben a munkaadónak sem sürgős és őt sem érdekli, hogy máshol mennyit adnak érted. Vagy elfogadod, amit ajánl, vagy neki jó így is.

2021. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát az, hogy itt dolgozol jó ideje még nem ok a béremelésre. Azt is ki kell emelned, hogy mit tettél konkrétan azért, hogy magasabb bért érdemelj. Pl. bővült a munkaköröd, újabb munkafolyamatot végzel azóta, mások munkájába is te segítesz be, sokat túlórázol, javítottad a cég statisztikáját, stb. Azzal kellene kezdeni a bértárgyalást, hogy te elmondod, mit tettél a cégért, és hogy úgy gondolod, ennek a fizetéseden is meg kellene látszódnia.

Aztán náluk van a labda, vagy egyetértenek veled, és emelnek, vagy azt mondják, hogy a jelenlegi fizudnál szerintük nem ér többet a mostani munkád, és akkor felmondhatsz.

Azzal tök felesleges fenyegetőzni, hogy neked lenne más helyen munkalehetőséged, ez őket nem érdekli. Ha nincsenek megelégedve a munkáddal, akkor úgysem fognak csak emiatt marasztalni. Ha pedig meg vannak elégedve, akkor maguktól is próbálnak majd megtartani.

2021. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Azt is ki kell emelned, hogy mit tettél konkrétan azért, hogy magasabb bért érdemelj."


Azt "tettem" hogy van egy másik konkrét ajánlatom, amit csak alá kell írni.

Azt tettem. Ez nem elég?

Nem világdráma ez, nem emel semmi gond, bemegyek aláírni az új helyen itt meg kalap kabát.

Nem kell ezt ennyire túlgondolni.

mit tettem le az asztalra-semmi különöset. Van egy jobb ajánlatom, ezt tettem le-szerintem kiváló tárgyalási alap.

Ha meg nem, akkor ennyi volt.

2021. jan. 12. 14:10
 8/14 A kérdező kommentje:

" Annak semmi értelme, hogy fenyegetőzöl azzal, hogy lelépsz."


De EMBER!

Abban mi a FENYEGETÉS hogy kaptam egy jobb ajánlatot? Ebben HOL A fenyegetés? Én egy szóval se mondom hogy elmegyek ha nem emel-én csak annyit mondok, szeretek itt dolgozni, de kaptam egy jobb ajánlatot. És itt megállok. A többit találja ki.


Ebben HOL VAN A FENYEGETÉS?

2021. jan. 12. 14:12
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Sehol sem írtad eddig, szóval ne hőbörögj ha ez másoknak nem nyilvánvaló.
2021. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Sehol sem írtad eddig"


EMBER!!!!


EZZEL KEZDTEM! Magamat idézem!


"Majd elmondom hogy nézelődtem másutt is, és X helyre felvennének X bérért-ami több mint az itteni.


De mivel szeretem a helyet, így felajánlom, hogy maradok, ha meg tudunk állapodni a bérben


(nem mondom ki, de nyilván az új bér alapja a másik hely által nyújtott bér lenne)


És itt vége az én szerepemnek, innentől a főnöknél a labda."



ÉN SEHOL NEM MONDTAM KI HOGY HA NEM EMEL ELMEGYEK!

2021. jan. 12. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!