Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nyitott bértárgyaláson...

Ha nyitott bértárgyaláson ellened érvel a kollégád, négyszemközt felhoznád témába?

Figyelt kérdés

Tegnapmindenki előtt hozta fel a főnökünk a fizuemelést, igy érveltem az mellett hogy miért van szükségem pontosan x ezer Ft emelésre(nem keveset kértem), amit ugye automatikusan a probaidős kollega is kapni fog, ráadásul alacsonyabb végzettséggel, mert egyformán emelnek, erre az idiota az ellenérveivel lefelé kezdett alkudozni es kezdte magyarázni miért nincs szükségem ekkora emelésre.


A főnök előtt nem szoltam neki már csak azert sem mert a főnök egyfolytában beszélt nem is figyelt a kollégára.


Ma tudok beszélni a kollégával aki eléggé lesz*rom tipus. Felhozzam neki egyáltalán?mivel ugy sem erdekli, hogy ha lecseszném, vagy balhézzak vele?


A főnöknek mindenesetre 100%, hogy elmondom a szitut.nem tud semmit, hibázik mindig, ezekkel tisztában van, és még a fizetést is redukálná, mikozben azzal jott a főnök hogy emelni akar.tehát emberileg is nulla.


2018. márc. 6. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem cseszném le, nem balhéznék, hanem normálisan elmondanám neki, hogy ezzel a saját fizetésemelését is csökkenti. Szerintem fel sem fogta, hogy mit csinál. Lehet, hogy csak automatikusan versenyezni akart veled, és nem is értette, hogy ezzel önmaga ellen is beszél. Szóval én mindenképpen normálisan megbeszélném vele, hogy az ő érdekeit is képviseltem, ezért nem kellett volna vitáznia.

Főnöknek meg alap, hogy nem szólnék. Minek?

2018. márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyfolytában többesszámban beszélt a főnök, hogyan tervezi az emelést mindenkinek, nem véletlenul volt nyitott abértárgyalás, de ha ennyiből de fogta fel hirtelen hogy maga ellen beszél is,akkor is maga a versengése is felháborito. Nem aza verseny hogy a másikat hogy gáncsoljuk el, a verseny az, ha ő még nálam is többet kérne. Szoval ha verseny, akkor eleve az is sportszerűtlen aljas bunko stilus.


A főnöknek azert is szolok mert ha félfüllel hallgatta az ellenérveit a kollegának, ismertetni fogom azok alaptalanságát konkret igazolt adatokkal szoval alátámasztom az én érvelésem jogosságát ez mellett pedig felhivom a figyelmét a kollega jellemére. Ugyanis a munkához is ugy áll ahogy a kollégáihoz.ilyen ember.egy fos.

2018. márc. 6. 11:15
 3/9 A kérdező kommentje:
*ennyiből sem fogta
2018. márc. 6. 11:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, ha ennyire nehéz felfogású, semmi értelme. Többre mész, ha a főnökkel beszélsz.
2018. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Beszéltem a főnökkel (felhívtam), elmondtam hogy nyugodtan ránézhet az adatokra, stb szoval jogosan kérek x-et és annyit említettem meg hogy rosszul esett hogy a kolléga ellenem beszél, nem vártam tőle ilyen magatartást pláne, hogy össze kell dolgoznunk és egy hajóban evezünk. Letudta annyival hogy buta a kolléga, tudja, ne vegyem fel.


Már csak az maradt, hogy ezek után én most tényleg hogyan dolgozzam vele igy tovább? Mosolyogva, meg kedvesen egy hang nélkül?ezt hogy??

2018. márc. 6. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennel sokkal dzrvabb dolgokat is le kell nyelni. Ugy, hogy nolj fel.
2018. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kell lenyelni. Miért is kéne?


Megkértem korrektül arra, hogy bértárgyaláson és bármilyen tárgyaláson ezentul a saját nevében es ne rolam nyilatkozzon, hanem saját magárol, és közöltem, hogy a főnökkel is beszéltem és jogosan érveltem. Es amiert hülye, mégegyszer elismételtem magam, hogy biztos felfogja. A nevemben ne beszéljen.


Legközelebb ott helyben mindenki előtt fogom kiosztani, ha még egy ilyen előfordul amiben nem lesz köszönet.

2018. márc. 7. 12:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Azert, mert vele kell dolgoznod. Ha szitod a feszultseget, konfliktust generalsz, akkor csak annyit ersz el, hogy ezentul dolgozhatsz gyomorideggel, felfuvalkodva a jelenleteben.
2018. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak épp erre ő sem gondolt mielőtt kinyitotta a száját. Amugy abban mobilis a főnök hogy áttesz másik helységbe is dolgozni ha akarjuk. Ezt is megléphetném. Csak igy nem a hátam mögött mennek a dolgai, szoval maradnom kell, közel az ellenséghez.

De örülnék ha működne az a törvény hogy mindenki visszakapja amit ad és hasonlók.

2018. márc. 7. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!