Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pszichoterror a főnököm...

Pszichoterror a főnököm által, mert nem flörtölök vele - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerintetek mit lehet tenni olyan helyzetben, ahol önálló irodám van, és rengeteg felelősségem, amit a főnök nyomott rám - cirka kulcsemberszerűség lettem egy cégnél, ahová csak nem rég kerültem -, viszont nem hagy rendesen dolgozni? Konkrétan azóta, amióta végre felfogta, hogy semmilyen szinten sem viszonzom a vágyait/érzelmeit/őrületét (megjegyzem, a kezdetekben sem flörtöltem vele, csak kedves voltam vele, mint mindenki mással), olyan szinten terrorizál, hogy az már a munkámban is gátolni kezdett. Ami amúgy szuper, mert álommeló, imádnám csinálni, ha más lenne a felettesem...mondjuk valaki emberi. Meg pláne az, hogy a cégnek ezévi értékesítései múlnak kb. rajta, ő maga is elismeri amúgy szakmailag, hogy tök jól nyomom, minden rendben megy, csak emberként folyamatosak a konfliktusaink - amiket ő generál, nem én. Túlóráztat random, amikor megbeszéljük, hogy meddig maradok, a munkaidőm lassan kiszámíthatatlan, és ettől megőrülök... az irodaajtómat meg már lassan csak az engedélyével csukhatom be, a meleg iroda sem alanyi jogom... Az is baj, ha fűtök jobban, az is, ha nem, ha pólóban ülök, ha nem, ha lélegzem, ha nem... A kollégáim pedig újra kedvelnek, meg aranyosak velem, amióta rájöttek, hogy nem felőlem fúj a szél, és nem én akarok a szeretője lenni, csak ő próbált felszedni kitartóan hónapokig, sikertelenül. Azt viszont nagyon nehezen kezdem viselni, hogy néha már előttük is színházat csinál, és aláz, ahol tud... A munkám színvonala, amihez kreativitás kell és amit elmélyülés nélkül, nyugalom nélkül nem tudok csinálni, egyelőre még csak számomra láthatóan kezdett romlani. Még szerinte sincs vele baj, de kezdek becsavarodni. Az elmúlt három napból kétszer kaptam sírógörcsöt az irodámban, amikor senki sem látta, otthon is nehéz elengednem a témát, mert sosem tudom, mi jön másnap, és keresem a megoldásokat, de nem tudom, mit tehetnék... És a legrosszabb az, hogy órákkal később úgy viselkedik, mintha mi sem történt volna!!!

Beszélni majd akarok vele, de az a baj, hogy az utóbbi időben hiába vagyok vele nyugodt, egy pillanat alatt úgy kihoz a sodromból, hogy már csak arra tudok figyelni, ne borítsam rá az asztalt, mert...akkor nem lesz pénzem a párom városába költözni 1-2 múlva, a reménybeli új munkahelyemre (már van jelölt, van ott ismerősöm, akivel elvileg beindítjuk most már a felvételi folyamatokat).

A kérdésem hozzátok csak az lenne, hogy addig hogy bírjam ki, hogy ne vágjam fel az ereimet, és ne legyek xanax-vagy cigifüggő? Főleg, ha nem sikerül dűlőre jutni, miután beszéltünk?

Mert az a baj, hogy hónapok óta nyelem a békát, és az újévi fogadalmam az, hogy többé nem nyomom el magamat sehol sem...



2021. jan. 13. 18:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*1-2 hónap múlva, lemaradt
2021. jan. 13. 18:29
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Keress másik munkahelyet.
2021. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Vagy bírjál ki 1-2 hónapot munka nélkül.
2021. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Szia!Szorult helyzetben vagy azt látom,de valahogy bírd ki azt a 2 hónapot.Esetleg másik munkát nézz dehát az sem olyan egyszerű főleg most.Gondolj arra hogy már nem tart sokáig.Még annyit tudsz esetleg csinálni hogy kiíratod magad táppénzre megfázásra hivatkozva 1-2 hétre.Ezt eljátszod 2-szer mondjuk és az már majdnem a 2 hónap fele tehát effektív 1 hónapot kell csak kibírj.Jobbat nem tudok én sem
2021. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%

"az újévi fogadalmam az, hogy többé nem nyomom el magamat sehol sem"

Pedig azt csinálod az újévben is, már majdnem két hete... Tiszteld magad annyira, hogy lépj le végre! Nem hiszem, hogy annyira ne lenne félretett pénzed, hogy a küszöböt kéne rágnod két hónapig, ha nem leszel holnaptól pizzafutár.

2021. jan. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
Jelentsd fel .
2021. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
37%
Megpróbálhatnád elmagyarázni neki a helyzeted. Nem biztos, hogy van annyi érzelmi intelligenciája, hogy felfogja, hogy mennyit árt neked ezzel.
2021. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
7#es , marhaság , ha lenne neki nem tenné .
2021. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
És ha nincs neki, akkor meg teljesen fölösleges megpróbálni elmagyarázni neki bármit is, főleg azok után, hogy hónapok óta nyeli a békát a kérdező...
2021. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

2 hónapig bírnom kéne, annyi félretett pénzzel, ami nekem van, hótziher, hogy nem költözök be egy nagyvárosba :D Viszont az, hogy lépjek, hát gyerekek, mondani baromi könnyű. Hová, ha kérdezhetem, qvaritka végzettséggel, egy kisvárosban? Ne vicceljünk...

És csak azért viseltem el idáig, mert azt ígérte, rendes állásba vesz fel januártól, több pénzért. Mondom ok, pályakezdőként ennél többet nem várhatok, de kiderült most a napokban, hogy nem vesz fel, csak több pénzt fogok kapni. Ha ebben is hazudik, nyilván lépek. De táppénzre sajnos nem mehetek, mert csak megbízásos vagyok...

Köszönöm a tippeket, és az empatikusabb hozzászólásokat is! Kezdek rájönni, hogy bírhatom ki, szerencsére van 1-2 jó hobbim, ami elfeledtet velem mindent. :) Meg ideje újra meditàlnom...

2021. jan. 13. 21:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!