Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pszichoterror a főnököm...

Pszichoterror a főnököm által, mert nem flörtölök vele - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerintetek mit lehet tenni olyan helyzetben, ahol önálló irodám van, és rengeteg felelősségem, amit a főnök nyomott rám - cirka kulcsemberszerűség lettem egy cégnél, ahová csak nem rég kerültem -, viszont nem hagy rendesen dolgozni? Konkrétan azóta, amióta végre felfogta, hogy semmilyen szinten sem viszonzom a vágyait/érzelmeit/őrületét (megjegyzem, a kezdetekben sem flörtöltem vele, csak kedves voltam vele, mint mindenki mással), olyan szinten terrorizál, hogy az már a munkámban is gátolni kezdett. Ami amúgy szuper, mert álommeló, imádnám csinálni, ha más lenne a felettesem...mondjuk valaki emberi. Meg pláne az, hogy a cégnek ezévi értékesítései múlnak kb. rajta, ő maga is elismeri amúgy szakmailag, hogy tök jól nyomom, minden rendben megy, csak emberként folyamatosak a konfliktusaink - amiket ő generál, nem én. Túlóráztat random, amikor megbeszéljük, hogy meddig maradok, a munkaidőm lassan kiszámíthatatlan, és ettől megőrülök... az irodaajtómat meg már lassan csak az engedélyével csukhatom be, a meleg iroda sem alanyi jogom... Az is baj, ha fűtök jobban, az is, ha nem, ha pólóban ülök, ha nem, ha lélegzem, ha nem... A kollégáim pedig újra kedvelnek, meg aranyosak velem, amióta rájöttek, hogy nem felőlem fúj a szél, és nem én akarok a szeretője lenni, csak ő próbált felszedni kitartóan hónapokig, sikertelenül. Azt viszont nagyon nehezen kezdem viselni, hogy néha már előttük is színházat csinál, és aláz, ahol tud... A munkám színvonala, amihez kreativitás kell és amit elmélyülés nélkül, nyugalom nélkül nem tudok csinálni, egyelőre még csak számomra láthatóan kezdett romlani. Még szerinte sincs vele baj, de kezdek becsavarodni. Az elmúlt három napból kétszer kaptam sírógörcsöt az irodámban, amikor senki sem látta, otthon is nehéz elengednem a témát, mert sosem tudom, mi jön másnap, és keresem a megoldásokat, de nem tudom, mit tehetnék... És a legrosszabb az, hogy órákkal később úgy viselkedik, mintha mi sem történt volna!!!

Beszélni majd akarok vele, de az a baj, hogy az utóbbi időben hiába vagyok vele nyugodt, egy pillanat alatt úgy kihoz a sodromból, hogy már csak arra tudok figyelni, ne borítsam rá az asztalt, mert...akkor nem lesz pénzem a párom városába költözni 1-2 múlva, a reménybeli új munkahelyemre (már van jelölt, van ott ismerősöm, akivel elvileg beindítjuk most már a felvételi folyamatokat).

A kérdésem hozzátok csak az lenne, hogy addig hogy bírjam ki, hogy ne vágjam fel az ereimet, és ne legyek xanax-vagy cigifüggő? Főleg, ha nem sikerül dűlőre jutni, miután beszéltünk?

Mert az a baj, hogy hónapok óta nyelem a békát, és az újévi fogadalmam az, hogy többé nem nyomom el magamat sehol sem...



2021. jan. 13. 18:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

"az újévi fogadalmam az, hogy többé nem nyomom el magamat sehol sem"

Szerintem ez egy nagyon jó újévi fogadalom. De hogy fér ez össze azzal, hogy "Ha ebben is hazudik, nyilván lépek"? Ha így állsz hozzá, jelenleg is elnyomod magadat. Még mindig. Egy ilyen alak miatt. Aki eddig is hazudott. Mit remélsz?


"nem költözök be egy nagyvárosba ... Hová, ha kérdezhetem, qvaritka végzettséggel, egy kisvárosban?"

Pl. egy szomszédos kisvárosba. Nem csak a nagyváros vagy ez a pasas vagy az éhhalál a választék. Főleg pályakezdőként lehetnél kicsit rugalmasabb, igazán.

Ráadásul ez az egész a saját magad neveléséről is nagyon erősen szól: ha most elfogadsz hónapokig egy ilyen helyzetet, mi fog visszatartani attól, hogy később is, még hosszabb időre is elfogadj még gázabbakat? Eszedbe fog jutni, hogy most is kibírtad (mert igen, ki fogod bírni akkor is, ha ott maradsz), és akkor majd egyre lejjebb adsz az önbecsülésedből. Hosszú távon ez nagyon ártalmas.


"nem vesz fel, csak több pénzt fogok kapni"

Magyarul egy korrupt szar alak, csak kizsákmányolni vagy jó neki. Te meg még mindig benne bízol, ahelyett, hogy saját magaddal lennél jóban...


"van 1-2 jó hobbim, ami elfeledtet velem mindent. :) Meg ideje újra meditàlnom..."

Ez csak a fejednek a homokba dugása. Nem meditálni kell, hanem gondolkodni - és lépni.


Ha olyan valaki lenne ebben a helyzetben, akit nagyon szeretsz, mit tanácsolnál neki? Magadat is szeresd ugyanannyira!

2021. jan. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem világos, amit írtam, kedves #11-es? Korona van, és azt hiszed, azok után, hogy a lehetőségeimet egy időre lenullázták, majd egy másik szros kisvárosban több lesz? :D két hónap miatt menjek máshová? Alkalmazkodjak egy újabb szr alakhoz? Biztos...növeljem csak tovább a stresszfaktort, amikor még a következő helyem sincs lezsírozva? Maradjak ilyen isten háta mögötti kis fostalicska helyeken örök életemre? Biztos...

Meg az sem jött le, hogy barátom van, akivel távkapcsolatban élek. Biztos, hogy a heti ingázásai mellett még minden nap szeretnék máshová is utazni, maszkban, mert az annyira faszántos érzés. :)

Kérlek titeket, működőképes megoldásokkal jöjjetek csak, ne idegeljük egymást feleslegesen tovább.

2021. jan. 13. 22:57
 13/19 A kérdező kommentje:
*ingázásaink
2021. jan. 13. 22:58
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

Ha jon a kozeledbe,vedd le a maszkod es fujj orrot. Panaszkodj,h egesz nap folyik a taknyod.


Kerdezd meg,h nem ment-e ra veletlen a takony.



Egyel fokhagymat es aradjon beloled a buz. Lehelj ra es kerdezd meg,h o is erzi-e. Panaszkodj,h belgazod van egesz nap.

2021. jan. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

Ja persze, kulcsfontosságú szereplő vagy a cég életében, de még normális szerződésed sincs.. :D

Lépj le, ha nem tetszik. A főnöködet úgyse tudod megváltoztatni, hát akkor te lépj. Ja tudom, ez neked nem opció, hát akkor mégis milyen választ vársz?

2021. jan. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát erd el, hogy zaklasson, és érd el hogy legyen is ra tanúd... húgom így lett felsővezető annal a cégnél ahol gyakornok volt évekig, a főnökét kirúgták miatta ő pedig megkapta a pozíciót a gyakorlata miatt.

Nem szép húzás, de jarható, és amúgy meg amúgy is zaklat téged, nincs más dolgod, mint kicsit felhúzni.

2021. jan. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#14, imádom a válaszod :D feldobtad a reggelem!


#15-öske, valaki bal lábbal kelt fel ma, úgy látom :) lelki társra találna benned a főnök


#16 köszönöm a sztorit meg a tippet, megfontolom...ezek szerint mégsem olyan ritka az ilyesmi, mint sokan előadják. Arra már volt tanú, hogy veszekedtünk, nyilvánosan, de többre nem. Alapból szerintem kezd a kirúgatásomra hajtani, de megpróbàlok vele még beszélni ma, aztán meglátjuk. Több esélyem nem hiszem, hogy lenne normál keretek között a tisztázásra, de szeretek mindent egyenesen intézni.

2021. jan. 14. 10:27
 18/19 A kérdező kommentje:
Na, megoldottuk :) Mondta, hogy becsüli, hogy elé mertem állni, és kiderült, hogy pusztán azért, mert nem magyarázta el, mit miért csinál, értettem félre. Nagyon más dolgok voltak a háttérben, a jövőmet és a hozzáállását illetően is, a végére majdnem haveri dumcsi lett belőle :D Szóval srácok, bárkinek bármi problémája van, legyetek tökösek és nyissátok ki a szátokat! Megéri, most màr én is látom. És akkor nem kell itt szendvednetek a gyakori népének napokon át :)
2021. jan. 14. 15:21
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtával dicsérd a napot...
2021. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!