Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezelnétek a szitut,...

Hogy kezelnétek a szitut, hogy odavettek egy új embert nyilvánvalóan a helyetekre és kezdődött a feladatátadás?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra nulla előjellel fel lett véve egy új ember, az enyémhez eléggé hasonló végzettséggel. Nem is tudott róla senki hogy a cég bármilyen állást hirdetne.

Azonnal bekerült hozzám az irodába azzal a kamu jelszóval hogy „tanuljon“.

Majd 1 hét múlva a feladatköröm egy része átadásra került neki, azzal a kamu jelszóval hogy „tehermentesítenek“ (naná majd el is hiszem)

Nem vagyok naiv, a köv. húzás az lesz hogy még több feladatkör kerül át hozzá, majd velem közlik, hogy szükségtelen vagyok és kirúgnak. Nem most jöttem a falvédőről.


Hogy kezelnétek ezt az egész szitut?

Ja és az új ember a főnöknek valami rokona, így a vele való verbális összeakaszkodásnak nem lenne értelme, max annyi hogy még hamarabb rúgnak ki.


Hogy élnétek így meg a munkás mindennapokat?


2021. jan. 21. 06:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagy benne, hogy elküldenek? Nem lehet, hogy tèged mondjuk fentebb raknak, más pozícióba? Ha úgy gondolod, hogy tèged elküldenek, keress melót, és mielőtt az utódod be tanulna gyere el, közöld hogy nem ejtettek a fejedre tèged sem, leszűrted mi a szitu. Nekik is meglepi lenne, hogy az újonc még be se tanult rendesen. De erre tényleg csak akkor biztatlak, ha nem más munkakörbe akarnak àt rakni.
2021. jan. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá a főnöknél, semmit nem veszthetsz. Mondjuk úgy, hogy "hey, főni, én nem látom, hogy elég munka lenne kettőnknek ugyanezzel a végzettségel. Bővül a cég, vagy keressek másik munkát?"
2021. jan. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdj munkát keresni. Nem tudom mióta vagy ott, de ha már legalább 3 éve, akkor kell végkieget is fizetnie, de csak akkor ha ők rúgnak ki rendes felmondással. Közösmegegyezés nem játszik, akkor bukod a pénzt.

Szerintem ha előléptetnének, akkor csak elkezdenének betanítani téged is az új helyre. Amúgy sajnos rengeteg vállalkozás így működik, inkább a rokonnak segítenek. Bántani nem kell az új embert, mert nem ő tehet a családi kapcsolatáról és arról sem, hogy a főnök a te helyedre teszi. Jártam már én is hasonlóképpen. A főnökömnek csak annyit mondtam négyszemközt, hogy rendes az, új csaj, de azért szólhatott volna időben, hogy el fog küldeni. Nálunk másik pozira vették fel, de az volt a szöveg, tanítsa be, ha szabin vagyok, akkor tudjon engem is helyettesíti.

2021. jan. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szükséges minimumot mondanám el neki, semmi többet.
2021. jan. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal keress masik munkat es ha oda fel vettek,mondj fel.
2021. jan. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fsms ***** válasza:

először beszéld meg a főnököddel, még ha nem is mondja el az igazságot, rá fogsz érezni.

NE mondj fel, várd meg a végkielégítést, utánna ráérsz más után nézni ha tényleg ez a helyzet.

2021. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%

Ne pánikolj. Örülj neki, hogy más is kicsit átvállal a munkádból. Nem könnyebb így?

Elküldeni meg nem fognak.

2021. jan. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szándékosan vagy megjátszottan vagy naiv? A napjaim meg vannak számlálva, csomagolok lassan.

de fel nem mondok magamtól, rúgjanak ki és fizessék a végkielégítést szépen.

2021. jan. 21. 16:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell túlgondolni. Aztán ha kiderül, hogy mégsem küldenek el, akkor meg fölöslegesen aggódtál.
2021. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem fog ilyen meglepetés érni, mert más forrásokból is vannak füleseim, azt is tudom, hogy a "mellém" felvett ember most csak részállású, de februártól, vagyis 1 hét múlva főállású lesz.

És mit csinál majd ott főállásban? Amit én most.

És akkor én mit fogok csinálni? Semmit mert kirúgnak.

Evidens.

2021. jan. 21. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!