Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek fel lehet építeni...

Szerintetek fel lehet építeni egy olyan rendszert ahol mindenki ugyanannyi fizetést kap, a takarító nem kap sokkal kevesebbet, mint egy vezető?

Figyelt kérdés
Szerintem minden munkának ugyanannyit kéne érnie így lenne igazságos. Sokkal békésebb és harmonikusabb társadalmat eredményezhetne. Szerintem az osztálynélküli társadalomé a jövő.
2021. jan. 23. 13:45
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
87%

azok az emberek akarnak egyenlőséget, akik nem tudnak érvényesülni a jelenlegi helyzetben.


Ha focista volnál milliós fizetéssel, eszedbe se jutna ilyen világrend..


amúgy meg nem, nem vagyunk egyformák. Egy kaotikus világban az orvosi tudás többet érne, mint az, hogy te profin tudsz felsöpörni.

2021. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
76%
Nem osztom a véleményedet, kérdező! Az igaz, hogy az emberi életet alapul véve minden ember egyforma értékes. Az viszont demotiválna sok embert, hogy ilyen-olyan tanulmányokba pénzt, időt, energiát befektetve és a megszerzett végzettségeket a munkája folyamán felhasználva esélye sem lenne jobb minőségű életet élni annál az embernél, aki soha, semmiért nem küzdött meg életében és csak céltalanul lebegve a világban várja a csodákat. A létező szakadékok ember és ember között igazságtalanok, - ezt elismerem - és mondjuk lehetne egy vonalat húzni, hogy magánemberként ne kereshessen egy ember mondjuk a létminimum tízszeresénél többet, de senki nem fog tanulni, ha nincs motiváció, már pedig szüksége van a társadalomnak olyan emberekre is, akik magasan képzettek, globálisan átlátnak dolgokat és jó a szervezőkészségük, tovább látnak az orruknál. -Ezek túl magas aránya sem egészséges, mert emiatt egyre kevesebbet érnek a felsőfokú képesítések is - úgy, mint ahogy ez már az érettségivel meg is történt, - de amit felvetettél, hosszútávon bebukna.
2021. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
82%
Vannak a kibucok az 1900-as évektől,ez olyasmi,amiről írtál, szóval megvalósítható a dolog. De országos szinten már nem működne, ahhoz az kellene, hogy mindenki, saját akaratából maximálisan teljesítsen. Én sem szeretnék alkoholistákat, drogosokat, ingyenélőket eltartani. Ha most bevezetnénk, mindenki 260ezer forintot kapna havonta. Én nem örülnék ennek sem.
2021. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
70%

A munkaerőpiac is egy piac, a kereslet-kínálat törvényei uralkodnak ott is. Mindenki annyit keres, amennyit ér a munkaerőpiacon. Ha valaki tanul, keményen megdolgozik a tudásáért, lelkiismeretes és céltudatos, beszél nyelveket, és folyamatosan képzi magát, az többet fog érni a munkaerőpiacon, mint az, akinek ugyanúgy lett volna erre ideje, de hülyeségekre pazarolta el az idejét. És ez szerintem így normális, így igazságos, vagy így kéne, hogy legyen. Mert az is igaz, hogy rengeteg ember nem érdemli meg azt a jólétet, amibe beleszületett vagy ferde utakon szerezte (bűnözők vagy a politikusok...), de ez hozzátartozik a dolgokhoz. Igazából én tőlük sem irigylem, mert az ügyeskedéshez, jó helyezkedéshez is kell rátermettség és ész, és nem az ilyen emberek hibája, hogy sokakat hülyére lehet venni...


Egyetértek nagyrészt a #23-as válaszolóval. Csak azok gondolkodnak úgy, ahogy te, akik irigyek azokra, akik céltudatosan beleölnek sok energiát és időt arra, hogy eljussanak valahová. A magadfajta meg csak arra képes, hogy irigyelje mástól azt, amit az magának felépített, megteremtett, és az első adandó alkalommal elvegye tőle (lásd. kommunizmus).

2021. jan. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez egy egy nagy klasszikus szociológiai tanulmány összefoglalása. Röviden: Nem lehet.

2021. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
73%
Szóval a heti 30 órát dolgozó adminisztrátor, keressen majdnem annyit mint a 12/folyamatosban dolgozó sorimelós, az akár heti 84 órát dolgozó kamionsofőr, hogy csak egyszerű foglalkozásokat említsek.
2021. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
A tőkemanipulációval szerzett jövedelmet kellene iszonyatosan megadóztatni. Csak az a baj, hogy nagyon ügyesen pont ők támogatják a legjobban ezeket az egyenlőségi mozgalmakat - legalábbis látszatra - és valahogy mindig elmarad a szabályzás. Ők sokszor annyi pénzt vesznek ki az emberek zsebéből mint amennyivel a főnököd többet keres.
2021. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes hogy ezek az eszmék nem Lengyelországból jönnek vagy Romániából, hanem az USA-ból. Olyanok terjesztik akik a közelében sem voltak még valódi egyenlőtlenségnek, elnyomásnak, éhezésnek. A kommunizmus áldozatairól ha hírből hallottak is, azt rózsaszín papírba csomagolva olvassák.
2021. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes módon ezt az apróhirdetést egyenlőség kommunista baromságot melósos kívül még soha senkitől nem hallottam. Nos kérdező, ên orvos vagyok, ez azt jelenti hogy amikor te sz.rtál bele a tanulmányaidba általános iskolában én kemény tanultam, hogy felvegyenek egy elit gimibe. Aztán amíg te valahol el tinglitangliztad a középiskolai éveidet én vért izzadtam, hogy bekerülhessek az orvosira. Míg az átlag hozzád hasonló proli elkezd 18-20 évesen dolgozni én addig az ország egyik legkeményebb egyetemére jártam ami minimum olyan kemény munks, mint amit te végeztél. Utána lediplomáztam majd nevetséges bér nellett öt évig rezidensként dolgoztam. Nos most szakorvosként úgy gondolom rohadtul nem egyforma a munkánk értéke.
2021. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
69%
Egy rajtad életmentő műtétet végrehajtó orvos ne keressen ugyanannyit, mint az utcaseprő.
2021. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!