Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek fel lehet építeni...

Szerintetek fel lehet építeni egy olyan rendszert ahol mindenki ugyanannyi fizetést kap, a takarító nem kap sokkal kevesebbet, mint egy vezető?

Figyelt kérdés
Szerintem minden munkának ugyanannyit kéne érnie így lenne igazságos. Sokkal békésebb és harmonikusabb társadalmat eredményezhetne. Szerintem az osztálynélküli társadalomé a jövő.
2021. jan. 23. 13:45
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanár akartam lenni. Évekig. De aztán felvételi jelentkezés előtt döntenem kellett. Vagyok elég elhivatott, hogy ennyi pénzért csinálnám vagy válasszak más szakot? Mást választottam. Édesanyám egyedül nevelt, apám segítségére nem számíthattam. Így nekem kellett döntenem, hogy milyen irányt vegyen az életem. Volt osztálytársam akit ez nem érdekelt és tanárnak ment. Most mindig sír a szája, hogy mennyit keres. Én is voltam irodai asszisztens nettó 200ért, de tudtam, hogy átmeneti és tanultam, fejlődtem, hogy feljebb jussak. Egyéntől függ mit tud csinálni. Nem lehet elvárni a társadalomtól, hogy más nyomorát is a nyakába vegye. Ez ellentétes az emberi alaptermészettel.
2021. jan. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
90%
Azért vicces kérdező, hogy egy olyan munkakörből osztod az észt amihez SEMMI tudás nem kell, minimális felelősséggel jár, és rövid a munkaidő. Nekem egy ügyelet 16-24 óra és van belőle 7 egy hónapban... Emellé még van főállásom, meg még tanulok is, ó és orvosként kicsit nagyobb a felelősségem... Szóval köszönöm, nem akarok veled egyforma fizetést, minimum ötször nagyobbat akarok, a háromszor hosszabb munkaidő, az ötször nagyobb felelősség, és a kb. hússzor nagyobb szükséges tudás miatt.
2021. jan. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%
Ó és nem sz.rom le a közösséget, van olyan hely, ahol csak azért dolgozom, mert nehezen találnának helyettem mást. Ellenben pont azért nem bírom a hajléktalanokat, mert SEMMIT nem hajlandók tenni a közösségért csak piócaként élősködnek rajta. Egyébként nem pénzt kell nekik adni, hanem munkát, csak éppen 100ból 99-nek büdös a munka.
2021. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ezt elérni, mert az kellene hozzá, amiket írtál az utolsó hozzászólásodban. Az emberek nem ilyenek, nem alkalmasak rá. Olyan, mintha azt akarnád, hogy az oroszlánok ne vadásszanak, csak azt az állatot egyék meg, ami elpusztult.
2021. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
Szerintem valaki megnézi, hogy melyik témák gerjesztenek biztosan nagy forgalmat, és létrehozza a kérdéseket, hogy menjen a forgalom. Az internet korában amikor a történelem kereshető, ilyen eszméknek nem volna szabad újra felbukkannia. A kérdező tudja, hogy az elvbarátai amikor az emberek éheztek és meghalt több tízmillió ember, akkor kiirtották a madarakat, mert azokra fogták, hogy megeszik előlük a magokat. És lehetne sorolni az őrültségeket, tömeggyilkosságokat. Az őrület bizonyos szintje a természettel ellentétes diktátum.
2021. jan. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem az egyenlőséget ott kellene kezdeni, hogy minden embernek jusson ivóvíz, élelem, meleg ruha és egy otthon. Amíg ez nincs meg addig nem lehet egységet kovácsolni. Az a baj, hogy az átlag ember nem tud nemzetközileg gondolkodni. Odáig jut, hogy számla befizetés. Szerintem még egy 1000 év. A kételkedőknek csak annyit, hogy ne azt papoljátok, hogy mit nem lehet. Hanem azt, hogy mit lehet. Az egyenlőségben van a jövő. Ha ezt nem ismeritek be akkor a ti gyerekeitek fogják szenvedni.
2021. febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
82%

"Az egyenlőségben van a jövő. Ha ezt nem ismeritek be akkor a ti gyerekeitek fogják szenvedni."


Ez így marhaság. Ha az a jövő, és úgyis megtörténik, akkor nem számít, hogy ki ismeri be és ki nem.

Ha számít, akkor korántsem biztos, hogy az lesz a jövő.


No papolj szépen, mi az amit lehet...

2021. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
72%

Az egyenlőségben a jövő? A hét vicce. 100 éve kipróbáltuk, és a világtörténelem legnagyobb tömeggyilkosait kaptuk eredményül. Ráadásul globális szinten sem ez irányba megy az irány.


És miért is kellene minden embernek ivóvíznek és élelemnek jutni? Adott egy terület, ennek a területnek van egy eltartóképessége, normális gazdálkodás mellett amíg ezt nem lépik túl addig nincs éhezés és vízhiány, kivéve persze a nagy egyenlőség párti Szovjetunióban, ahol Sztálin sikeresen einstandolta az ukránok teljes élelemkészletét. A probléma ott kezdődik, hogy a szegényebb országokban b.sznak mint a nyulak és se elegendő élelem se víz, viszont EÜ ellátás már importálva van magyarul nem fognak járványokban halomra halni. De nekünk mi közünk is van ezekhez az országokhoz? Semmi. Itthon meg aki éhezik az bizony meg is érdemli, mert van munka.

2021. febr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
34%
47. Ésszerű érvek ellen ezt tudod felhozni akkor szerintem ne írogass mert csak azt támasztod alá amit leírtam. 48. 100 éve kipróbáltuk? Mit? Szerinted a világháborúk azért törtek ki, mert egyenlőséget akartak az akkori vezetők??? A hét vicce!!!
2021. febr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
73%
48. “És miért is kellene minden embernek ivóvíznek és élelemnek jutni?” Mégegyszer leírom! Az emberiség szégyene!!!!
2021. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!