Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem árulták el, hogy...

Miért nem árulták el, hogy mennyi lenne a fizetés?

Figyelt kérdés
Egy kisebb gyárban voltam felvételin, kérdezgettem a fizetésről, de nem mondták el,bárhogy kérdeztem nem adtak rá konkrét választ. Ennek mi lehet az oka? Természetesen el is jöttem
2021. jan. 24. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha elmondták volna akkor senki nem jelentkezne. Így meg aláíratják a munkaszerződést (már akivel lehet), a szerződésben szerepelhet még a 3-6 havi "kaució". Lehet napi 1 tál rizsért robotolni nekik 3 műszakban.
2021. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ócska trükk ez, Kérdező. Ha megmondják az igazat, a lőtéri kutya nem menne hozzájuk dolgozni.

Így szokott ez lenni: a nettó 300 ezres fizetés az álláshirdetésben még 300 ezer, az állásinterjún már csak 220 ezer, amikor pedig munkába is állsz, összeteheted a két kezed, ha a garantált bérminimumot megkapod.

2021. jan. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igaz, de akkor sem értettem, hogy miért nem mondta el, most ha a szerződést elém rakja és látom rajta a dolgokat, és ha nem tetszik akkor meg akkor nem írja alá az ember
2021. jan. 24. 15:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom van egy bevett eljárás, elbeszélgetés, teszt, bértárgyalás. Nyilván ha az első kettőn nem jutsz túl, akkor irreleváns a bér
2021. jan. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elkérte a tb könyvemet és a személyes iratokat is, orvosi vizsgálatra is adott volna már időpontot, csak szóltam, hogy nem élnék a lehetőséggel, Nyilván így már mindegy úgyis, csak érdekes volt az egész szituáció, hogy hiába kérdezgettem és nem kaptam választ a fizetésre
2021. jan. 24. 16:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mondják el kerek perec, illetve ha valami irreálisan nagy összeget mondanak azzal, hogy "akár ennyi is lehet", na onnan menekülni kell, mert az ilyen helyen még a minimálbért is csak duzzogva fogják kifizetni neked. Juttatásokról, ilyesmikről ne is álmodj.
2021. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Más munkáknál is így van. Van egy interjú, megkérdezik a bérigényed, de ha kérdezed se mondanak neked átlag vagy fix összeget. Ha az intervallum tetejét találod el akkor jól jártál.

Lehet ugyan abban a fogalkoztatási körben több tízezer forint eltérés is. Mindenki a saját bérét alkudja ki, a cég pedig eldönti, hogy számára megéri-e kifizetni ezt az összeget.

2021. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Komolyan, Magyarorszagon mar reg rabszolgasag van.
2021. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 8. válaszadóval. Hát kellett nekünk anno 89-ben a kapitalizmus. Most aztán megkaptuk. De meg ám.
2021. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!