Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire nehéz az irodai...

Mennyire nehéz az irodai adminisztrátor szakma?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondta, hogy hónapok óta nem tudott mindent megtanulni. Milyen oldalakat használnak a titkárnők, és tényleg ennyire bonyolult? Mert én nem igazán hiszem el, sokszor egy érettségi is elég. A középiskolákban pedig az informatika oktatás egyenlő a nullával. Tisztelet a kivételnek...

2021. jan. 25. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó. Alapvetően adatokat kell kezelni felhasználói szinten, ebbe nagyon sok minden beletartozhat. Különféle vállalatirányítási rendszerek használata (pl. SAP), azon belül számlázás, bevételezés-kiadás, kiszállítások, leltár, stb.

Van amikor instrastat jelentést vagy más doksit kell készíteni a KSH-nak, van ahol pályázati anyagokat kell készíteni, vagy iktatni kell (pl. Poszeidonnal), vagy csak Excelben/Word-ben kell pötyörészni, kimutatásokat készíteni, ...

Nem bonyolult dolgok ezek, de azért általában idő kell, mire az emberek belejönnek, főleg, ha több programmal, több területen kell dolgozni.

2021. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát amilyen állásajánlatokat látok... titkárnőt/irodavezetőt keresnek, de 4 ember munkáját adják oda. Neki kell a kiszállításokat végeznie, lehetőleg saját kocsival, reklamáció esetén neki kell kimennie az ügyfélhezehz és megjavítani a valamit, az irodában el kell látnia a szgépek karbantartását, rendszergazdai feladatokat is el kell látnia. Egy fizetésért.
2021. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a munkakör 1000 féle lehet, az egyszerű adatrögzítéstől kezdve a bonyolultabb dolgokig. Mondjuk Wordbe gépelni, egyszerű Excel táblákat kezelni alap dolog. Nekem pl nem szükséges nyelvtudás, de van, ahol mondjuk idegen nyelven kell levelezni a partnerekkel. Van akinek az ügymenteket, dokumentumokat kell kezelnie, van, hogy be kell szerezni ezt-azt. Általában mindig cégre válogatja és legtöbbször egy betanított munkakör.
2021. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó, de ha középfokú végzettség elég hozzá, akkor nincs benne atomfizika. Alap számítógépes ismeretekkel simán megtanulható szerintem
2021. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én irodai admin vagyok. Fél év alatt simán betanukhato. Utána meg már unalmas is lesz, mert pl már úgy fogsz gépelni hogy oda se nézel....
2021. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!