Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha jövőre a 25 év alattiaknak...

Ha jövőre a 25 év alattiaknak szja mentesség lesz, akkor az idősebbeket el fogják küldeni?

Figyelt kérdés
Kezdhet félni minden 25 feletti, mert a pénzéhes cégtulajdonosok ki fogják használni ezt a szuper intézkedést?

2021. jan. 25. 10:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
5%

Hol kapnak azonos bért a seniorok és a juniorok...???


Max. biorobot gyártósoron.

Tágítsátok egy kicsit a látókörötöket!

2021. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%
#11 sok helyen. Én 24 évesen többet keresek, mint 30 feletti, azonos munkakörben dolgozó ismerőseim. Csak mert nagyobb összeget mertem bemondani. Ez az szja mentesség amúgy baromi pofátlan dolog, majd szép is lesz, ha emiatt a 22-23 éves pályakezdő többet visz haza, mint a kolléga 5 év tapasztalattal. Mondjuk ezáltal lehet felbátorodnak az emberek és szépen kikövetelik a fizetésemelést :D Engem meg annál is inkább arra ösztönöz, hogy külföldre menjek.
2021. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
Logisztikán dolgoztam 50 évesen és ugyanannyit kaptam , mint a 21 éves kollégám. Németül és angolul is kellett telefonálni, intézkedni. Nem csak a gyártósoron kapnak egyenlő bért a polgárok...
2021. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem, mert a munkáltatónak bruttóba ugyanannyiba kerül a két alkalmazott, a különbség annyi, hogy a 25 év alatti többet kap kézhez belőle, mint az idősebb.
2021. jan. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%

13 De az életkor önmagában nem megfizetendo érték a munkáltatónak. Ha nem számít neki annyit a rutinod és a tapasztalatod akkor miért ne fizetne ugyanannyit? (Most szimplán kapitalista szemmel nézve)

Egyébként a kérdező kérdésére válaszolva: szerintem nagyon kevéssé várható ilyen hatás, mivel a 25 év alatti munkavállalók viszonylag kevesen vannak, és kevéssé olyan munkahelyeken, ahol jól berezett embereket lehetne pótolni tapasztalatlan/ kepzetlenebb fiatalokkal

2021. jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Szép is lenne ha emaitt bárkit elküldenének.
2021. jan. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!