Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 2022 év közepén töltöm be...

Ha 2022 év közepén töltöm be a 25-öt, akkor nekem jár az SZJA mentesség?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy 2022. január 1.-n bevezetik az SZJA mentességet 25 év alatt. Én 2022. június közepén töltöm a 25-öt. Engem hogy fog érinteni? Konkrétan nem lenne, fél évig lenne, vagy egész évben lenne?
2021. jan. 17. 14:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*Tudom hogy a törvény még nem jelent meg, inkább csak spekulációkat várok.*
2021. jan. 17. 14:27
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Blindre azt mondom járna fél évig. De tényleg várjuk meg a törvényt. Viktorunk bejelentette a hipa felezést is, aztán abból is mi lett...
2021. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

"*Tudom hogy a törvény még nem jelent meg, inkább csak spekulációkat várok.*"


Már bocs, de azzal meg mire mész? Az olyan fajta dolgokkal, hogy "ha a nagymamámnak áramszedője lenne, akkor Ő lenne a 6-os villamos.."

De nincs áramszedője, tehát nem az, hanem nagymama :-)


"Ha a lottón megnyerném az 5-öst..." - azzal mire mész? Nem nyerted meg, nincs, tehát abból kell gazdálkodni, ami van.


Teljesen feleslegesen az ilyen fantáziálások és azt is megmondom, miért: mert elvisz a realitástól a valóságtól.


A marha nagy valóság pedig az, hogy lehet, hogy 2022 első félévében lehet, nem is lesz munkád valami miatt vagy addig 50x átírják a dolgot.

2021. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt gondolnám, hogy abban a hónapban jár utoljára, amikor betöltöd a 25-öt.
2021. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Messze vannak még a választások, nem kell ezt elkapkodni.


Még lesz legalább 10 bejelentés, konzultáció, egyeztetés, már majdnem készen van a törvény bejelentés, saláta törvénybe pakolják valami olyan ponttal együtt, amit az ellenzék nem tud elfogadni, utána rájuk verik, hogy az adókedvezményeket támadják...


Örülj, ha jövőre májusig tövény lesz ebből

2021. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, leírom ide is, hátha valaki nem tudja... mint most a lakásfelújítási támogatásnál: most hozták ki nemrég a szabályozást, hogy a munkadíjnak és az anyagárnak 50-50 %-ban kell lennie a számláknál, csak akkor fogadják be - állítólag...
2021. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát ez nem újdonság, ezt már tavaly is tudni lehetett, hogy tartani kell az 50-50%-ot az anyag és a munka között.
2021. jan. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem mintha Mo-n nem írna mindenki olyan számlát, amilyet csak a megrendelő akar
2021. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Mondjuk nem mintha Mo-n nem írna mindenki olyan számlát, amilyet csak a megrendelő akar"


Anyagárról? Mikor mindent online számlázásra kell felvinni?

Lesznek itt még csodálkozások, meglepetések...!!!


Ja, meg bocs, akkor nyilván én vagyok az a "nem normális", aki vállalkozóként csakis és kizárólag az elvégzett munkáról állítottam ki számlát, de azt viszont mindig.

2021. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9: ott van 1000 forintnyi anyag. Szimpatikus vagy a kereskedőnek, így azt mondja, hogy sajnos selejtes az anyag, de csak neked, csak most odaadja 500-ért. Rá is kerül a számlára a kedvezményes ár. Csak meghívod egy sörre utána, ha már ilyen kedves volt nem? :)
2021. jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!