Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért részesül ilyen kiváltság...

Miért részesül ilyen kiváltságokban egy alig 4 éve a cégnél dolgozó mérnök informatikus?

Figyelt kérdés

Pénzügyi asszisztensként dolgozom 4,5 éve egy győri cégnél. 32 éves férfi vagyok, velem egyidős mérnök informatikus srác fél évvel később jött a céghez mint én. Érdekes módon SOHA nem kellett olyan ügyeket intéznie amihez céges autóra lett volna szüksége, munkába ugyan mindig a saját kocsijával jött, de a törvénynek megfelelő mennyiségben kapott is rá költségtéritést. Erre most hallom reggel, hogy XY az IT-sek közül egyedüliként vadonatúj Hyundai Tucson-t kap céges kocsinak, most rendelik meg neki egyenesen a gyárból. :'D Valamint ő választhat bele extrákat, benzinkártyát kap meg a szinét is ő választhatja ki. Kicsit érdekes kivételezés, mire fel?! A sztorihoz hozzá tartozik hogy decemberben született gyereke és már poénkodtak a főnökökkel hogy válasszon a kocsiba még gyerekülést is... hát mondom ajha, ennyire családbarát ez a munkahely???? Eddig ez miért nem nyilvánult meg soha semmiben???? Igy nem nehéz szárnyalni cégen belül meg az életben sem, hogy csak úgy alád tolnak egy tizenmilliós autót amivel kényelmes furikázhatod magad meg a családodat is. És nem, nem savanyú a szőlő mielőtt ezt óbégatná valaki a kommentek között.


Ennyire megbecsültebb egy IT-s mint egy pénzügyi szakember?


2021. jan. 25. 11:40
 1/9 anonim válasza:
96%

Nem tudom mi a végzettséged, de pénzügyi asszisztensként elég messze állhatsz a szakember jelzőtől.


Egyébként pedig igen, ha jól végzi a dolgát, az IT-sokat nagyon megbecsülik, pláne ha viszonylag nagy cégről lenne szó. Bár arról nemigen hallottam hogy ilyen kategóriájú kocsit csak úgy odatolnak bárkinek, de biztos nagyon jól megy a cégnek...

2021. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Mert ő jól dolgozik, te pedig ezek szerint nem.
2021. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Neked ettől kevesebb lesz a fizetésed? Mert ha nem, akkor nagyon feleslegesen vergődsz ezen. Nem te döntöd el hogy ki mit kap.
2021. jan. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem "csak úgy" tolják alá. Vagy nagyon jó munkaerő, vagy nagyon jóban van a főnökséggel.
2021. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A céges autó lutri. Vagy újat kapsz vagy régit, attól függ, mi van épp terítéken. Nekünk is most vezették be a céges autókat és mind újat kaptunk értelemszerűen... Pontosabban én nem, mert a szomszéd utcában lakom, érdekes lenne... :) Attól az még nem a miénk, nem értem ezt a hülye dumát, hogy kapott egy kocsit. Dehogy kapott kocsit, csak kapott egy eszközt, amit addig a használ és épségben tart, amíg ott dolgozik. Attól az még nem au ő nevén van, hanem továbbra is a cégé. Ugyanez a helyzet a céges gépekkel, telefonokkal is. A céges telefonom egy ócska szar, ami helyett inkább használom a sajátom a céges simet berakva második kártyának, mert folyamatosan kikapcsol. A céges gépem pedig egy bivalyerős vas, amit én szedtem ki a dobozából. Ezt dobta épp a gép, erre ruházott be épp a cég.


Elég bizarr, hogy gazdasági szakemberként ezt nekem (szintén mérnöknek) kell neked elmagyarázni.

2021. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó IT-sből nagyon nagy a hiány, szóval ha sikerül fogni egyet, érthető, ha ott akarják tartani ilyen kedvezményekkel is. Ez hatékonyabb ugye, mint egy béremelés, mert ha elmegy a srác, akkor le kell mondania az autóról, amit sokan nem szívesen tesznek meg, akkor sem, ha anyagilag ez lenne a jó lépés. Azt nem írtad, hogy mennyire tehetséges. Szóval ez az egyik ami mögötte lehet (a másik, amit szeritnem sejtetni akarsz, hogy protekció van a háttérben - természetesen ez is lehet, de akkor szerintem keress másik munkát, mert ha ilyenekre szórják a pénzt nálatok, akkor előbb-utóbb csődbe megy a cég).
2021. jan. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt kapja, amit ki tud alkudni a szerződéskötés során. Neked is adott a lehetőség más cégnél kialkudni ugyanezt, ha ér annyit nekik a munkád, hogy megadják amit kérsz.

A te cégednek ért annyit a srác munkája, a tiéd pedig nem ér nekik ennyit. Lehet ezen háborogni, de tök felesleges, így működik a piac.

2021. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

+ az előzőekhez:


Nem tiltja meg senki neked sem, hogy elvégezd a mérnökinformatikus szakot... Már bocs, de szerintem az irigység beszél belőled.

2021. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy pénzügyi asszisztens sokkalta könnyebben pótolható mint egy It-s mérnök. Ennyi. Mindenki azt kapja amennyit ki tud magának harcolni, az alapján amennyit a cégnek ér. Gondolom a fizetése is több szóval nem tudom, hogy miért csodálkozol. Egyébként a 4 év nem is sok, nekem mérnökként már előbb is összejött.
2021. febr. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!