Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az informatikusokkal miért...

Az informatikusokkal miért nem lehet egy jót vitázni?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van, informatikus lettem, de nem számítottam rá, hogy nincsenek olyan informatikusok, akikkel jól lehet vitázni. Sőt, amíg nem kerültem ilyen közegbe, addig nem is tünt fel, hogy szeretek vitázni. Az egyetemen mindig találtam vitapartnert.


Az eddigi cégeimnél meg mindenki szoftverfejlesztő, és ha feldobok egy állítást, csak hümmögnek. Akkor is, ha nem értenek vele egyet. A munkában is, elmondom, hogy így meg így kéne csinálni vagy van a b opció és néma csönd. Esetleg érdeklődő kérdések, majd döntünk. Vita sosincs, a linux vs. windows vitán kívül. Hol vannak az informatikusok, akik szeretnek vitatkozni? Vagy hogy lehet rávenni az informatikusokat, hogy vitatkozzanak? És ráadásul most még home-office is van :(.


2020. nov. 19. 14:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%
Ha vitázni akarsz, olyan munkahelyet válassz, ahol nők vannak.
2020. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően fordítva van az ok-okozat szerintem, sokan választják ezt a szakmát azért, mert korábban is eléggé beszorultak a gép elé és esetleg híján is vannak egy szükséges mennyiségű szociális érzéknek. Természetesen nem mindenki ilyen, én például megfogtam az isten lábát a szakomon megismert barátaimmal és az aktuális kollégáim nagy részével is, de párszor találkoztam rettenetesen elvont, tuksi emberekkel is a szakmában (szerencsére inkább fórumokon, facebookon és nem személyesen, hogy még kikerülni se tudjam).


Az informatikusokat egyébként könnyen rá lehet bírni a vitára, keress egy szakmaibb csoportot és kérj segítséget egy olyan témában, amihez a hülye is ért (vagy legalábbis azt hiszi). Hidd el, olyan alakok fognak előjönni a föld alól, hogy lehidalsz, de azért értelmes vitapartner is akad. :D Sajnos ez meg a ló túloldala, szerintem rosszabb, mikor valaki meddő vitát generál az ilyen szarságokból kiindulva, amin értelmes ember csak felcseszi magát és inkább tiltja a tagot, de kinek mi.


Amúgy sajnos én is olyan vagyok, mint te, szeretek emberekkel értekezni dolgokról és véleményt cserélni, ütköztetni. Sokan ezt sajnos támadásnak veszik, pedig egyáltalán nem erről van szó.

2020. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz, rengeteg férfi ismerősöm is szeret vitázni. Pl. a politikáról vagy a gazdaságról. Az informatikusok ilyen visszafogottak, hogy négy-öt sör alatt nem mondanak semmit...
2020. nov. 19. 15:13
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem tudom kerdezo. En sem allok le az okoskodo, idegesito emberekkel vitatkozni, meg az olyanokkal sem, akikkel latom,hogy nem erdemes, mert belehalnak, ha nem lehet nekik igazuk. Amugy a parom programozo, o azt mondja, hogy mindig mindent meg tudnak beszelni, akinek van egy jo otlete, azt meghallgatjak, kiprobaljak, ha ugy van, nincs olyan, hogy hummognek aztan leszarjak.
2020. nov. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%

Lehet,hogy azért hümmögnek mert olyan baromságokat beszélsz,amin nincs mit vitázni :D

Így ahelyett,hogy elküldenenének a csába,csak hümmögnek .

2020. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%
Igen, a hümm általában azt jelenti, hogy "Rá kell hagyni, mert ez hülye."
2020. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi, 5-6 tudom.


Meg azt, hogy nem érdekli. De mondjuk olyanra is hümmög, hogy megint a legjobb helyre építenek lakóparkot, járda és úthálózat nélkül, pedig fél órával korábban kell indulni (egy helyen lakunk az egyik kollégával). Én meg hülyének érzem magam, mert nuku reakció...


Arra bezzeg ugranak, hogy 100 forinttal drágább a szendvics a büfében. De, hogy miért nem tudtunk normális székeket rendelni az irodába, ami olcsóbb is, az már megint nem. Engem meg a 100 forint nem igazán izgat, kijön a fizuból bőven.

2020. nov. 19. 15:38
 8/21 A kérdező kommentje:
*indulni miatta
2020. nov. 19. 15:39
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg senkit nem erdekel a hogyanja a dolgoknak csak müködjön es jonapot.

A szamtech az valojaban csak egy eszköz es nem több.

2020. nov. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Hát, egyszerűen ilyenek a kollégáid. Én is olyan vagyok, hogy idegenek előtt nem szeretek véleményt alkotni, csak ha meg van követelve, ugyanis nem tudhatom, hogy kinek mivel bántom meg a lelki világát egy óvatlan véleményemmel.


Én azt veszem észre, hogy az emberek nagyon óvatlanul beszélnek, nem gondolnak bele mások helyzetébe, amikor kimondják ezeket a szavakat.

2020. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!