Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kezdjek, ha nagyon nem...

Mit kezdjek, ha nagyon nem indul el a karrierem, és depressziós vagyok emiatt?

Figyelt kérdés
4 éve van egy inforamtikus diplomám egy vidéki egyetemről, de nem boldogulok jól vele. voltam munkanélküli is. de jóformán, csak nagyon vacak helyekre vettek fel, ahol az elvárások se voltak tiszták. sőt ráadásul a munkahelyeim az informatika különböző területein voltak, így az előző tapasztalataim nem igazán számítottak egy új helyen. jelenleg mindenes rendszergazda vagyok, sok dologba kontárkodom bele, de sokszor a kollégáknak kell kimenteni engem egy ismeretlen feladat esetén. amit nem tudok csípőből megoldani, azok a feladatok leblokkolnak, sokszor csak tolom a munkát magam előtt. a jelenlegi helyen se fejlődök egy ideje, sőt félek már a kirúgástól is, pedig a nyáron még reméltem, hogy jövőre jobb állásba is mehetek, ha szeretnék. nem vagyok hülye, szeretnék értelmiségi pályán maradni, de félek, hogy ez nekem nem fog menni, és ez összetörné az önbecsülésem. átképezni is nehezen tudnám magam, mert nincs pénzem rá. De 27 évesen nem szeretnék ellehetlenülni.

2020. nov. 11. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Mert menekulsz a gondok elől.


Először azon dolgozz, hogy a jelenlegi munkahelyeden a legjobb legyél.

Menjen minden.


Ne azon gondolkozz, hogy majd nyáron jobb lesz.

Nem lesz jobb.

Ott is leblokkolsz, a következő el is.


Örülj a mostani munkahelyednek, figyelj oda, legyél a legjobb.

2020. nov. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Te vagy a tökéletes példája annak, miért ne válasszon olyat az ember, amihez nem ért különösebben és nincs hozzá érzéke.

Gondolom anno divatból meg a pénz miatt választottad ezt az irányt, aztán kikerültél a való életbe és rájöttél semmi affinitásod az egészhez.

Szerintem kicsit ülj le, gondolkozz el mi az, amiben jó vagy, aztán annak függvényében keresd meg a hozzád passzoló területet. Hosszú távon sokkal boldogabb és sikeresebb leszel.

2020. nov. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező!


Ha túlleszel azon a félreértésen, hogy a karrier elindul (és nem te magad indítod el, akaratlagosan és aktívan), akkor tudunk majd válaszolni érdemben a kérdésedre. Addig marad ez a lassan hűlő langyos víz, amiben most is élsz.

2020. nov. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

"és nem te magad indítod el, akaratlagosan és aktívan"


Ezt hogy kell értelmezni, ha valaki aktivan keres, de sehova sem kell. Hogy kell elinditani egy karriert, ha nincs hol elkezdeni? Nem minden szakmában lehet vállalkozni.

2020. nov. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem fejleszted magad és a munkamorálod megkérdőjelezhető, akkor mégis mit vársz? Ez nem a diploma, vagy az iparág hibája
2020. nov. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

08:31-es vagyok


aktív keresés azt jelenti, hogy akkor is keresem a jobb lehetőséget, amikor épp van munkám

más példák aktivitásra:

azért nem voltak tiszták a kérdező számára az elvárások, mert nem tisztázta azokat

"sok dologba kontárkodom bele, de sokszor a kollégáknak kell kimenteni engem egy ismeretlen feladat esetén" ez teljesen rendben van, amíg nem kerül repetitív hurokba a kérdező. Tessék tanulni folyamatosan!

"amit nem tudok csípőből megoldani, azok a feladatok leblokkolnak" tessék problémamegoldó képességet fejleszteni!

"sokszor csak tolom a munkát magam előtt" tessék time managementet tanulni!

stb


Majd ha a kérdező a fenti viselkedését kinövi, nevezheti magát aktívnak és akaratlagosan, ugyanakkor önviszonyulóan működőnek.

2020. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az jön le a leírásodból, hogy nagyon is igyekszel, csak eddig pocsék helyek jutottak.


Az én jelenlegi munkahelyem is olyan, hogy ott spórolnak az IT-n, ahol tudnak, konkrétan normálisabb helyeken több szakma, vagy minimum több pozíció, amit egy-egy embernek el kell látnia (nekem jelenleg: szoftverfejlesztő, néha business analyst illetve product owner, alkalmazásüzemeltető, helpdesk). A saját szakmánkban nem fejlődünk, de legalább nem is tudjuk jól ellátni a káosz többi feladatát sem.


Van az a f.sch munkaszervezés, amikor akkora a káosz, hogy igen, nem világosak az elvárások és igen, olyan dolgot is csinálni kell, amihez mondjuk végképp nem értünk. Esetleg a cégnél senki se.


Elég beképzelt, magas lóról írott és bántó válaszok vannak itt. Szerintem a válaszok íróinak végig kellene gondolniuk, mi az, ami nem kerek az életükben, mert nem természetes, hogy azzal vezetik le a feszültséget, hogy névtelen fórumon oltogatnak le másokat.



Kérdező!


Keress és keress és keress NORMÁLIS munkahelyet!!!


Nehéz lesz!!! Nincs ütőképes tapasztalatod, ellenben válság, az van. Irtó nehéz lesz. De valahogy próbáld meg nem feladni, pályázz, pályázz, pályázz, ha behívnak, készülj, tanulj az interjúra!!



Üdv,

Sikertelen

2020. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Valaki szisztematikusan lepontozza azokat akik kritikát fogalmaznak meg. Holott ez a nyavalygás senkinek nem jön be . Nyilván tökéletesen alkalmatlan vagy arra amit csinálsz. Költözz anyuhoz.

És ezúttal ne távolítsd el a hozzászòlást te "hogyan nem "ember ...

2020. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

#4 Nagyon egyszerü. A fos helyen is kiválóan kell teljesíteni és valakinek úgyis feltünik.

Én érettségi után szak.at tanultam elkezdtem dolgozni közben nyelvvizsgáztam meg 3 plusz szakmát tettem le. Egyszer az egyik megrendelő odahívott,hogy dolgoznek e nála 2x ennyi pénzért. Elmentem próba munkára és már 8éve nála vagyok. Nagyon szeretek itt lenni, jó a brigád és folyamatosan támogatják az önképzést.

2020. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Osztom a 9es véleményét. Bár én szerintem egy kiváló helyen kezdtem el karriert építeni, de ettől függetlenül keményen hajtottam és hajtok most is, ennek köszönhetően 1 év alatt magasabb pozícióba és kb 50%kal több fizetésért dolgozok. Csak te tudsz azért tenni hogy jobb legyen. Az meg hogy ismeretlen feladat előtt leblokkolsz nem kifogás, hanem meg kell oldani. Csak úgy jutsz előre ha látják rajtad mások is hogy megoldot a feladatokat
2020. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!