Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ér bármit a felsőfokú nyelvviz...

Ér bármit a felsőfokú nyelvvizsga, ha csak nyolc általánosom van?

Figyelt kérdés

Pontosabban 10 osztály, de ez is 8-nak számít, ha úgy nézzük. Folyékonyan beszélek angolul, napi szinten használom és haverom megemlítette, hogy ha már ilyen jól megy, akkor hasznosíthatnám és miért nem csinálom meg a felsőfokú nyelvvizsgát. Hol lehetne használni? Nem hiszem, hogy van olyan hely, ahova kellene az én nyelvtudásom a nyolc osztállyal és minden egyéb tudás nélkül. Főleg, hogy angolul tudnak a legtöbben.

A többi osztályhoz és az érettségihez kb 2 év múlva tudok nekikezdeni, most gyárban dolgozom. Addig meg nem látom értelmét, de lehet hogy ti igen, úgyhogy írjátok le válaszban.😀


2021. jan. 31. 01:48
1 2
 1/16 KárpátokGéniusza válasza:
64%

Sok értelme nincs, még érettségivel sem nagyon.


Ha gondolod csináld meg, ezen legalább túl vagy.


Vmi szakma kell ahol számít, szállítmányozás, informatika stb

2021. jan. 31. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%

A nyelvvizsga teljesen felesleges. Csak abban az esetben van gyakorlati értéke, ha olyan munkahelyen dolgozol, ahol megkövetelik. Ilyen azonban csak nagyon kevés van, rendszerint állami, kormányzati pozíciók, és többségük fordítói, tolmács vagy külkapcsolati munkakört jelent. De ezek kivétel nélkül érettségihez is vannak kötve, szóval hiába a nyelvvizsga, az is kell.


Van egy-két más munkahely is, ahol a nyelvvizsgára adnak nyelvpótlékot, de ezek is nagyon ritkák. Ilyen például a vám- és pénzügyőr, ha határon vagy a repülőtéren dolgozol.


Szóval ezektől eltekintve kitörölheted vele. Amúgy az érettségivel is. Annak is szinte csak akkor van értelme, ha egyetemre mész utána.

2021. jan. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Folyékonyan beszélni nem feltétlenül elég egy nyelvvizsgához...
2021. jan. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
csináld meg. egyszer majd még jól fog mutatni az önéletrajzodban
2021. jan. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Hajrá, bár a havernak nem feltétlenül hinnék a nyelvvizsgát illetően (úgy sejtem, neki sincs). Arra jó, hogy kikozmetikázd vele a CV-d, de az is egy érettségivel együtt fog működni.
2021. jan. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha 10 osztályod van, akkor 1 év alatt estin meg lehet csinálni az érettségit és máris van érettségid. Inkább erre kellene rákészülni szerintem.


Abban amúgy biztos vagyok, hogy készülés, nagyon sok készülés esetén is csak talán tudnád megcsinálni a felsőfokú nyelvvizsgát. Az egy dolog, hogy folyékonyan beszélsz, de az a gond, hogy olyan témákban kell beszélni, amit még magyarul sem tudsz, nem hogy angolul. Ott nem az van, hogy mesélj a családodról, meg ilyen alap témák. Keményen kell tudni komoly témákról beszélni.


A másik pedig a nyelvtan, attól, mert folyamatosan beszélsz, egyáltalán nem biztos, hogy a nyelvtani szerkezeteket jól tudod.

Van a neten csomó minta nyelvvizsga, nézd meg mit tudsz!

2021. jan. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes belevágnod, ha legfőképp magadnak akarsz bizonyítani. Csak azért a felsőfokúhoz rengeteg nyelvtani dolgot kell ismerni, hatalmas szókinccsel és összetettebb témákkal.

Érdemes elmenni valami nyelviskolába (ha nyitva vannak) vagy magántanárt keresni (azt meg online is tudod csinálni).

Szerintem olyan szempontból ez jó ötlet, hogy bele tudsz rázódni a tanulásba, mert írtad, hogy be akarod fejezni az érettségit :)

2021. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

Semmi értelme papírra pocsékolni a pénzed. Egyedül a közigazgatásban van jelentősége a papíroknak (közel anyanyelvi szinten beszélek angolul, de a német középfokú vizsgára kaptam ott pótlékot, németül alig tudok megszólalni, kellett mindkettő a munkához), de közigazgatásba 8 általánossal úgyse kellesz.

Multit meg nem a papír érdekli, hanem a tudás.


Ha pénzt akarsz költeni a tanulásra, akkor egy szakmára költsd!

2021. jan. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
6, nem feltétlenül kell ilyen borúsan látni a dolgokat. Én gimiben németből, érettségi után angolból felsőfokúzam és a szóbeliken középfokúra val témák voltak, nem nagyon szivattak egyiken se.
2021. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%

És íme, a vágyvezérelt gondolkodás! Ketten is elmondtuk, mennyit ér a nyelvvizsga, mindketten azért, mert nekünk is van, és tudjuk. De lám, jönnek a tudatlan prolik, akik nem akarják elhinni, hogy a Szentséges Papír ne érjen aranyat, és lepontoznak minket, egymást meg fel.


Persze, persze, hitegessétek csak egymást. Igen, egy érettségivel meg egy nyelvvizsgával ti lesztek a királyok, hát persze. Maximum majd megengedik a csirkegyárban, hogy külföldi zenét hallgass, míg a szalag mellett tapicskolsz a belekben. A nyelvvizsga nélkülieknek csak lakodalmast szabad.

2021. jan. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!