Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet megbocsátani...

Hogy lehet megbocsátani valakinek, aki olyan súlyos lelki sérüléseket okozott, hogy fizikai betegségem is lett tőle?

Figyelt kérdés
Meg lehet egy ilyet bocsátani? Az a gond, hogy munkatárs, muszáj vele együtt dolgoznom. A lényeg, hogy nagyon jóban voltunk, szinte barátok voltunk (ő egy kisebb főnök), majd jött egy új munkatárs, én voltam vele egész nap, és láttam hogy mennyire rosszul dolgozik, leszarja a munkát, sokmindent nem csinált meg, amit megcsinált azt is rosszul (de árulkodni nem akartam), mégis elfordult tőlem a munkatárs. Inkább az újjal barátkozott, kibeszélt engem a hátam mögött vele, engem kb semmibe vett onnantól, nem jött oda hozzám, ha bejött csak vele beszélgetett. Gyulladások lettek a szerveztemben, annyira rosszul esett ez, belebetegedtem. Majdnem egy év kellett, hogy észrevegye, milyen is igazából ez az új ember. Mostmár egymáshoz se szólnak, mert csalódott benne, hozzám próbál újra közeledni. Hogy bocsássam meg ezt az egészet, hogy hónapokig hányingerrel jártam be dolgozni miatta, beteg lettem, most pedig hirtelen mégis én vagyok a jó?
2021. febr. 2. 08:58
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Írsz egy levelet a hr-nek. Annyi legyen benne, hogy kivagy és hogy felmondasz. Aztán amikor lejár a felmondási idő boldog mosollyal hagyod ott azt a mérgező munkahelyet és munkatársat. Aztán megfogadod, hogy soha többet nem fogod a szívedre venni a dolgokat, mint egy hisztis kis tini. (Bocsi, ez utóbbit nem sértésnek szántam.) Muszáj távolságot tartanod a munkatársaidtól, ők nem a családod, ők idegenek!
2021. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, próbálom megfogadni
2021. febr. 2. 15:57
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!