Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet megbocsátani...

Hogy lehet megbocsátani valakinek, aki olyan súlyos lelki sérüléseket okozott, hogy fizikai betegségem is lett tőle?

Figyelt kérdés
Meg lehet egy ilyet bocsátani? Az a gond, hogy munkatárs, muszáj vele együtt dolgoznom. A lényeg, hogy nagyon jóban voltunk, szinte barátok voltunk (ő egy kisebb főnök), majd jött egy új munkatárs, én voltam vele egész nap, és láttam hogy mennyire rosszul dolgozik, leszarja a munkát, sokmindent nem csinált meg, amit megcsinált azt is rosszul (de árulkodni nem akartam), mégis elfordult tőlem a munkatárs. Inkább az újjal barátkozott, kibeszélt engem a hátam mögött vele, engem kb semmibe vett onnantól, nem jött oda hozzám, ha bejött csak vele beszélgetett. Gyulladások lettek a szerveztemben, annyira rosszul esett ez, belebetegedtem. Majdnem egy év kellett, hogy észrevegye, milyen is igazából ez az új ember. Mostmár egymáshoz se szólnak, mert csalódott benne, hozzám próbál újra közeledni. Hogy bocsássam meg ezt az egészet, hogy hónapokig hányingerrel jártam be dolgozni miatta, beteg lettem, most pedig hirtelen mégis én vagyok a jó?
2021. febr. 2. 08:58
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Remélem érthető ahogy leírtam, bocs ha kicsit kusza lett.
2021. febr. 2. 08:59
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Magad miatt kell továbblépned, ez nem azt jelenti, hogy amit tett azt elfogadod jónak.

Anyai nagyanyám nem jó ember, mindkét lányát tönkretette, sok rosszat tett, de nem dédelgetem magamban a haragot, mert az nekem rossz, és amúgy sem lehetne ezzel semmissé tenni. Tartom vele a tisztes távolságot.

2021. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen tudom, csak nem tudom, hogy kell.. nagyon nehéz ezt az egy évet elfelejteni.
2021. febr. 2. 09:03
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Ezt te csináltad magadnak, nem a munkatárs. Tehát innentől fogva nincs is mit megbocsátani. Inkább magaddal foglalkozz, hogy miért vagy ilyen érzékeny és miért volt rád ez ilyen hatással. Mindent azért "kapunk", hogy tanuljunk belőle és fejlődnünk általa. Minden helyzettel kapcsolatban amit megvizsgálunk, azt keressük, hogy miként lehetnék több, jobb âltala.
2021. febr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, gondoltam már erre is. Megpróbálok tanulni belőle.
2021. febr. 2. 09:08
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
Ez szerelmi bánatnak tűnik. Kolléga felé alapesetben nem lenne ilyen erős kapcsolódás. Érdemes elkülöníteni a magánéletet és munkahelyet, hogy ilyen ne fordulhasson elő.
2021. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ez nem szerelmi bánat, egyáltalán nem érdekel úgy. Barátként néztem rá, ő is. Ezért esett rosszul. Valamint úgy éreztem nem vagyok megbecsülve, mert egy rosszul dolgozó embert jobban becsültek.
2021. febr. 2. 09:17
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, érthető, hogy rosszul esett, de hogy ennyibe belebetegedj, és fizikai tüneteid legyenek, az nagyon nem normális. Itt veled van a nagyobb gond, nem azzal, aki mással barátkozott helyetted. Ilyen kivétel nélkül mindannyiunkkal előfordul, bosszankodunk rajta, esetleg kicsit szomorkodunk is, na de hogy gyulladások jelentkezzenek a szervezetedben miatta, az már nagyon túlzás... Tudom, nem direkt betegedtél bele, de tényleg inkább magadon kéne dolgoznod, a saját önbecsülésedet helyre tenned, akár szakember segítségével, mert ez a reakció már bőven túlmegy azon, amit normálisnak lehet nevezni.

A kedves volt barátod meg sz@rjon sünt. Nem kell vele foglalkozni.

2021. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, velem van gond, meghalt több rokonom is közben, és erre jött még pluszban ez is.
2021. febr. 2. 09:29
 10/22 A kérdező kommentje:
Össze voltam omolva lelkileg
2021. febr. 2. 09:34
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!