Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság mennyit keresnek a...

Manapság mennyit keresnek a fodrászok?

Figyelt kérdés

2021. febr. 3. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Sokmindentől függ. Hol dolgozol, milyen ügyfélköröd van, mennyit fizetsz a székért, stb.

Ha pesten vagy és nem megy rosszul a 300 nettó környékére tippelném.

Nézd meg, hogy mennyibe kerül egy vágás, abból vond le amit a hely kér el, adózni is kell belőle, de saccra be lehet lőni. Jobb helyeken 50 perc egy nyírás.

2021. febr. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kisvárosban járok fodrászhoz, aki csak férfi (és gyerek) fodrász. Számlát sose kapok, de hozzá járok már 15 éve, sokáig 1000 forint volt, az utóbbi 2 évben már 1500 forintot kér el. Általában fél óra egy vendég és olyan 10 órát dolgozik egy nap (heti 5 nap, szombaton csak délután 2 körülig van). Ebből kb fél óra mínusz van az étkezés miatt. Persze nincs mindennap tele, meg van aki aznap mondja le/elfelejti (1-2 minden napra jut), szerintem olyan 12-14 vendég juthat egy napra, meg olyan 6-8 vendég szombatra. Ha mindenkitől 1500 forintot kér el, akkor naponta olyan 18-20.000 (szombatonként meg kb 10.000) forintot kereshet, javarészt számla nélkül (bár ha KATA-zik, édes mindegy a számla, fix 50.000 forint kiadása van minden hónapban amíg nem keres évi 12 milliót. Ellenben ez esetben nem tud leírni semmit az adójából). Ez havi 22 hétköznappal és 4 szombattal számolva nagyjából 450-500 ezer forint körül lehet. Ebből kell kifizetnie a bérleti díjat, a rezsit, a járulékos költségeket (hajzselé, hajhab, porok, lakkok, samponok, stb) és a kopó eszközöket. A maradékkal pedig úgy gazdálkodnia, hogy ha nem dolgozik, egy forintot sem keres.

Egyébként a párom fodrásza (ő meg csak női fodrász, ugyanabban a kisvárosban, de másik helyen) kb 1-2 óránként fogad 1 vendéget, nagyjából 8-10 órát dolgozik egy nap (szombaton is, így kb 6-8 vendég van egy nap), és az ár attól függ mit kérnek. Egy kis mosás, vágás, igazítás, frissítés 3500 a páromnak. Egy szebb esküvői frizura (nem mint menyasszony, hanem csak spéci frizura) mindennel együtt 5-8000. Ha azt mondom minden vendégtől 4-5000 forintot kér el és napi 6 vendéget számolok, ő is megkeres napi 25-30 ezer, havi ~700 ezer körül. Persze ő is számla nélkül dolgozik, a kiadások pedig hasonló tételekből állnak, csak más árakkal.

DE minden attól függ, hogy hol és kiről beszélünk. Jelen esetben mindkét fodrász tapasztalt, bejáratott és viszonylag lojális vendég körrel. Más a helyzet mondjuk egy barber shopban, mert én is tudom, hogy ott egy sima férfi hajvágás 4-5000 forint, haj+szakáll 7-8000 forint. Ellenben az nagyváros, drága a bérlet, sokkal komolyabb eszközöket használnak mint az én fodrászom, ők is igazi profik és nem kérdés a számla, egyből adják.

Őszinte leszek, a covid-ot leszámítva nem sok fodrászt láttam éhezni. Nem keresnek rosszul, csak ki vannak szolgáltatva és a vendégek megkövetelik a minőségi munkát és a trendek követését.

2021. febr. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én fodrászomat nem tudom belőni, nekem 2500ért vágja a hajam, festeni 4500at kér. A szomszéd széken dolgozó csaj a festésért egy 8-10 ezer körül kér. Igaz a fodrászommal spanok vagyunk összejárunk, szóval lehet ez amolyan baráti ár, fogalmam sincs mennyi a valós tarifa, de nem az a lehúzós fajta. Amúgy sokat dolgozik, napi 9-10 óra neki is megvan. A bérleti díj plusz rezsiért fizet 70 ezret havonta, ezen felül költsége az adókban és a anyagban van. Haveroknak nem nagyon ad nyugtát, de mindenki másnak igen. Egyedül kényelmesen fenn tud tartani egy albérletet, meg amire szüksége van megveszi, illetve spórolni is tud.
2021. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!