Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én tapasztalom azt, hogy...

Csak én tapasztalom azt, hogy az emberek lenézik azokat, akik a közszférában dolgoznak?

Figyelt kérdés
Az emberek lenézik azt, aki közigazgatásban dolgozik vagy a tanárokat. Egy betanított gyári munkás vagy egy árufeltöltő is sokkal jobban keres egy diplomás tanárnál. Ismerek olyat, aki jogi diplomával gyárban dolgozik, mert elötte közigazgatásban 200-at sem kapott

2021. febr. 3. 13:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
Jogi diplomás gyári munkást én is lenéznék, nem a munka miatt, hanem azért, mert többre is képes lenne, mégsem hajlandó tenni érte.
2021. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
99%

Az alacsony kereset nálad mióta egyenlő az átlagemberek lenézésével? Ez a kormány hibája, nem az embereké.

De biztos lenézik az állami kórházban dolgozó orvosokat, mentősöket, tűzoltókat stb.

2021. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos ez gyakran így van, mint ahogyan te is írtad, sőt ők még több megalázást is kapnak mint aki nem ott dolgozik, szóval valamennyire lelkileg is nehezebb nekik, amit a csekély fizetések abszolút nem kompenzálnak. (pl: "az a rohadt tanár rosszul tanítja a gyerekem" "sokat kellett várni a kórházban, mert mi az, hogy 1 nővér nem tud ellátni 300 beteget" "abban a h-lye hivatalban sokat kellett várni, mert a dolgozók lusták" stb)

Szóval eléggé sajnálom őket, remélem lesznek változások a közszférában a jövőben és nagyobb megbecsülést kapnak. A fizetéseiket pedig felzárkóztatják a többihez.

2021. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Anyakönyvvezető vagyok, nem tapasztalom, hogy bárki lenézne, inkább nagyon érdekesnek találják a munkámat.
2021. febr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak te. Egyébként a covid óta már az orvosokat is lenézik újabban, hülyének titulálják, ha merészel a maszkviselés mellett szólni. Teljesen kifordult a világ.
2021. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Csak egy példa volt a fizetés, de többször hallottam már, hogy csak az adófizetők pénzén élnek és nem értenek semmihez, semmi hasznosat nem csinálnak stb
2021. febr. 3. 13:17
 7/19 A kérdező kommentje:
Én is NKE-n végeztem közigazgatás-szervező szakon és életem legrosszabb döntésének értékelem azt, hogy itt tanultam, én is elmentem inkább gyárba, mint hogy közigazgatásba menjek
2021. febr. 3. 13:18
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Mi lenne, ha nem emelgetnénk ki egyetlen ágat sem, hanem felfognák egyesek, hogy az ország jó nagy része minimálbért, vagy egy kicsivel többet keres. Pont. Ez az átlag. Kevesen keresnek több száz ezret, vagy 1-2 milliót.
2021. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én senkit sem nézek le, mert nem ez alapján kategorizálok embereket.
2021. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

Azért a molyfing fizuért miért erőltessék meg magukat? Általában a legtöbb dologra van 8-15-30 napjuk, legtöbbször csak az utolsó előtti napon fogják a kezükbe az aktát, majd kiküldenek egy határozatot, amit pár kattintással generálnak. Ügyintézéskor se kapkodnak, nem fejpénzt kapnak, hanem a munkaidőre fizetést. Múltkor a kormányablakban voltam ügyfélkapus e-mailcímet változtatni, az ügyintéző csaj, köszönt, elmondtam mit szeretnék, majd elkezdte felvinni a gépbe, közben hívást indított és a pasijával épp azt tárgyalta meg, hogy mi kell a boltból, közben meg az orrom alá dugdosott papírokat. És még nekem kellett rá várnom, míg befejezi a bájcsevejt. Kicsit se voltam morc a végére. Szóval az ilyenek miatt vannak szidva.


A tanárokat valahol sajnálom, mert a sok neveletlen kölyökkel meg a szüleikkel nagyon nehéz az egyik oldalról, a másikról meg ott a tankerület, nem mindegy, hogy mit miből és hogyan tanít, sokszor irracionális elvárásokkal állnak szemben és a fizetés ott sem magas.

Rendszerszinten van a baj, ha az se becsüli meg őket, akkor közembertől mit várnak?

2021. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!