Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A két álláslehetőség közül...

A két álláslehetőség közül melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Az alábbi személy helyében melyik lehetőséget választanád:

Az illető pályakezdő férfi, akinek felkínálnak két állást. 3-4 éven belül családot szeretne alapítani, fontos, hogy a családjával sok időt töltsön.


1. Lehetőség: Alapvetően napi 8 órát kell dolgoznod. Néha azonban van egy kis túlóra is, heti szinten 2-3 óráról van szó. Irodai közegben töltöd a munkaidőd. A cégtől kapsz havi szinten br. 40 000 cafetériát, megveszik a BKV bérletedet, a fizetésed kb. nettó 220 000 forinttal indul, de 5-10 éves tapasztalattal felmegy 400-500 000 forintra, de utána már nem nagyon fejlődik. A munkaidő beosztásod délelőtt 9-től délután hatig tart. Hétvégenként nem kell dolgozni, és nagyon ritkán történik meg, félévente 1-2 alaklom, hogy este 10-ig bent kellene maradni a munkahelyen.



2. Lehetőség: Alapvetően napi 8 órát kell dolgoznod. Azonban szinte minden nap elvárják tőled a túlórát. Gyakran este kilenc és tíz között végzel a munkával úgy, hogy másnap reggel kilenckor kezded újra. Ha sok munka van, akkor néha hajnalig is bent kell maradni (hajnali egy-kettőig), akár egymást követő több napon is. Néha a hétvégi munkavégzés is elvárt. A cég fizet 13-ik havi fizetést, havi br. 40 000 ft cafeteriat. Emellett a havi kezdő fizetés nettő 260 000 ft, ami 5-15 év távlatban felmehet 1,5 millióra.


Az első munkalehetőségnek az előnye, hogy mellette jut idő a családra és a hobbikra is. A második lehetőség több pénzt kínál, de szabadidő egyáltalán nem lenne. Úgy látom, hogy a második lehetőségnek az a hátulütője, hogy amennyivel többet keresnék, nem tudnám kiélvezni. Egy évben elutazni egy nyaralásra, azt kb. az első munkalehetőség fizetéséből is ki lehetne gazdálkodni. Ti melyiket választanátok?


2021. febr. 3. 13:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Első
2021. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha szabad nőként beleszólnom, én az elsőben dolgozó férfit választanám (nem hiszek a konzervatív családmodellben, amiben a gyerekkel csak a nő foglalkozik, a férfinak meg csak a pénz hazalapátolása a dolga). A 2-esben ráadásul ki is készülsz hosszú távon, amellett nettó 260 000-ért ez nyílt rabszolgatartás (hagyjuk, hogy felmegy másfél millára, ígérgetni mindenki tud).
2021. febr. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
12-es! Köszönöm a válaszod! Én is úgy gondolom, hogy a férfinek is szerepet kell vállalni a gyereknevelésben, részben ezért is őrlődtem a két lehetőség közül. Nekem is az első lehetőség volt eredetileg is a szimpatikus. Beszéltem erről ismerősökkel is, ők is az első lehetőséget gondolják jobbnak. Úgy gondoltam, hogy ismeretlenektől is kérek tanácsot, ezért írtam ki a kérdést. Egyébként tényleg megkeresnek 1,5 milliót, de szerintem nem éri meg.
2021. febr. 4. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!