Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most már tényleg nem tudom mi...

Most már tényleg nem tudom mi legyen, valaki tud okosat mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 hónapja kiléptem az előző cégemtől, azóta sem kaptam meg a papírjaimat. Felszólítottam a munkáltatót sms-ben és mailben, hogy legyen szíves kipostázni, semmi. A telefont nem veszi fel. Ami nem meglepő, mert amikor ott dolgoztam se vette fel senkinek.

Iroda nincs, nem tudok hova elmenni, max a volt főnököm lakására, de az meg vagy otthon van vagy nincs. Ahhoz meg messze lakik, hogy feleslegesen kiautókázzak minden nap.


Az ügyfélkapu szerint be vagyok oda jelentve, küldtem nekik egy levelet, hogy már nem ott dolgozom. Ők azt írták válaszul, hogy a munkáltató nem közölte felé az adatokat, ezért amiket látok, az a valós. Most ezt sem értem, de már nem lehetek bejelentve, mert hülye lenne utánam fizetni a semmire a járulékokat.


Betelefonáltam az illetékes szervhez, hogy szólítsák fel a volt munkáltatómat a papírjaim kiküldésére, de ők azt mondták egyezkedjek a volt főnökömmel, mert ha ők csinálják, akkor hónapokig elhúzódik. Szóval visszakerültem a nullára. Be fogok menni személyesen, de az új helyemről nem akartam 1 nap szabit kivenni a magyar ügyintézésre, de az ügyintéző elmondása szerint akkor is hónapokat kell vàrnom.


Kezdek kiakadni. Az új munkahelyem várja a papírokat, én meg egyre hülyébben érzem magam.


Mi a teendő? Hova tudok fordulni, ahol valóban kapok segítséget? Pár szaros papírért forduljak ügyvédhez?



#felmondás #kilépő papírok #Papírok visszatartása
2021. febr. 9. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Lehet azt kéne,igen.Ügyvédtől kérj jogi tanácsot és esetleg egy hivatalos levélben fel tudja szólítani a főnököd hogy adja oda a papírokat.Nem értem miért jó ez neki.....Fel nem foghatom miért kell ezt a cirkuszt csinálni.Valószínű hogy keresztbe akar tenni neked és azért húzza az időt.Az se normális hogy egyik szerv se tudja határozottan felszólítani hogy adja oda azokat a sz@ros papírokat.Nem is értem hogy mi a ló pikulának vannak....Hasznuk nem sok ha baj van.Még te fizess egy ügyvédnek?Felháborító.Ez olyan mint az egészségügy kb....Felmondási időddel mi a helyzet?
2021. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem volt felmondási időm, mert azonnali hatállyal mondtam fel, ugyanis a munkakörülmények kritikán aluliak voltak, plusz neki a fizetésnap akkor volt, amikor épp kedve tartotta. Simán megtette, hogy 20-án adta oda az előző havi fizut.


Azért léptem ki, mert december 22-én kaptam meg a nobemberi fizetésemet. :D

Gondolom direkt szívat, de akkor holnap felhívom az ügyvédet, köszönöm.

2021. febr. 9. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy direkt csinálja.Az ügyvéd hátha segít helyretenni
2021. febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Holnap felhívom akkor az ügyvédet, aztán meglátjuk. Köszi. :)
2021. febr. 9. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!