Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy antiszociális kocka...

Van egy antiszociális kocka barátomk, a barátság rovására fog menni, hogy ilyen. Mi legyen? Ki mit tudna mondani?

Figyelt kérdés
társaságkerülő, egyedül velem van el jól, meg valamennyire a többi barátommal,d e velük nem annyira. Régen eljárt velünk focizni, négyen voltunk, ugyanoylanok, ugyanazok, mint msot, de mára ezt is kerüli, mikor milyen kifogással jön. Ha elmegyünk szórakozni, úgyszintén ugyanez a helyzet. Eljön hozzám, elmegyek hozzá, de az utóbbi időben állandóan csak gépezik, mintha le se sz@rna, hiába ott vagyok, hogy beszélgessünk egyet vagy valamit csináljunk. Ha lejön, 2-3 óra és el is megy, mert mikor mi a dolga (állítólag). Érezm, hogy előbb-utóbb a barátságunknak vége, de én ezt nem akarom. Már egyszer megkérdeztem, kit szeretsz jobban, a géped vagy minket? És ő azt modnta, persze, hogy minekt, csak valahogy nicns kedve msotanában kimozdulni otthonról, elvan manapság egyedül. Érteném is ezt, ha csak egy-két hétről lenne szó, mert van ilyen hangulata az embernek, de már majdnem fél éve ez megy és ez egyre rosszabb. Főleg a nyári szünet óta rossz nagyon... Azóta csak kockul, reggeltől estig. Mit tehetnék, hogy valahogy megmaradjon a barátságunk?
2014. júl. 30. 22:28
 1/3 djn válasza:
Szia! SZerintem,ami a legfontosabb,legyel turelmes,tudom,hogy mar eddig is az voltal,de tovabbra is.Ha meg eddig nem tetted meg,akkor kerdezz ra,hogy van e valami oka annak,hogy mostanaban nem nagyon van kedve kimozdulni,vagy,hogy mast esetleg van e kedve csinalni, mint eddig.Hatha kiderul valami.
2014. júl. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már megkérdeztem, mi a baja, de csak rázta a fejét, hogy nicns semmi baja, azt se tudja, mire célzok. De még várok, hátha lesz valami.
2014. júl. 31. 07:57
 3/3 anonim válasza:

Én is voltam ilyen egy időben. Szerettem otthon ülni a kis világomban, szerettem, ha a dolgok úgy alakulnak, ahogy elterveztem. Semmi bajom nem volt a barátaimmal, de mindig elutasítottam, ha hívtak, mert úgy érezte, akkor a dolgok kikerülnek a megszokott kerékvágásból.

Évek teltek el, és most itt vagyok, és épp fordítva van a dolog. Legszívesebben mindig úton lennék, csak épp nincs kivel/hogyan/hova. Szerintem kinövi majd a dolgot, úgyhogy tényleg legyetek türelmesek. Ha nem akar veletek élőben találkozni, akkor, ha otthon vagytok interneten/skypeon is beszélgethettek. Lehet, hogy az kényelmesebb lenne neki is. De semmi esetre se mondjatok le róla, és azt meg pláne ne csináljátok, hogy elmentek valahova, és nem is hívjátok, mert "úgyse jött volna el".

2014. júl. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!