Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik állítás helytállóbb a...

Melyik állítás helytállóbb a munkahelyeket illetően?

Figyelt kérdés
Meg is indokolhatod, hogy szerinted miért, vagy leírhatod azt is, te mindig egyszerűen találsz-e munkát, vagy mik az általános tapasztalatok
2021. febr. 11. 18:38
A kérdező szavazást indított:
Megfelelő kapcsolatok nélkül nehéz vagy szinte lehetetlen jó munkát találni
Nem okvetlenül szükséges a kapcsolat, mindenki előtt egyformán adott a lehetőség, csak nem mindenki él vele, de alapvetően minden az egyénen múlik
18 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szinte lehetetlen szerintem egy kicsit erős megfogalmazás. Abban egyetértenék, hogy sokkal könnyebb, ha jó helyen dolgozik egy jó ismerős és beajánl. De anélkül is megvan a lehetőség, max. egy kicsit több idő megtalálni. Meg nem utolsó sorban az sem mindegy, hogy milyen papírokkal állsz neki.
2021. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Is-is. Ezt nehéz csak feketén vagy fehéren látni. Munkát találni nem volt nehéz, de ott előrébb jutni gyakorlatilag lehetetlen. Ha egy bizonyos faluba születtem volna, már az igazgatói testületben ülnék. Mivel nem onnan származom, így a seggemen ülök.
2021. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az is rengeteget számít, hogy milyen jellegű a munka. De hallani egy csomó olyan sztorit, hogy falun közmunkára is csak csókosokat vesznek fel, meg olyanokat is, hogy leginkább informatikai vagy mérnök (de lehet, hogy bármilyen más szakember is) területeken a cégek inkább egymástól csábítgatják el az embereket, ha hírül veszik, hogy az illető remek képességekkel bír. Tehát hogy a munkája minősíti az embert, és nem mindig az, hogy kinek a kije.
2021. febr. 11. 19:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik se igaz így, ebben a formában. Nem feltétlen kellenek a kapcsolatok, sőt, a kapcsolatok se mindig segítenek. Engem ősszel 3 helyre is beajánlottak és egyik se jött be, egyik helyre túl sok volt a tapasztalatom (ide be se hívtak), másikra túl kevés (itt nem is tettek fel szakmai kérdést interjún), harmadikon eléggé szívatós volt az interjú.


Sokminden múlik az egyénen, de vannak olyan körülmények, amik ha fennállnak, az egyén akár meg is szakadhat, akkor se fog sikerülni.

2021. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!