Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik, hogy semmit nem...

Létezik, hogy semmit nem lehet tenni az ilyen munkáltatók ellen?

Figyelt kérdés

A fiam 26éves,és 8hónapja nemzetközi furgonosként dolgozik. Azóta közel 10kilót fogyott, mert többet dolgozik mint egy rabszolga. Múlthéten francia Bordeaux-ból jött haza Szolnokra, ami 2100 km, mindezt pihenés nélkul 29óra alatt! Hajnali 5órakkor ért haza, épp csak lezuhanyzott, evett, és aludt egy keveset, mert délután 19órakkor ismét indulnia kellett németbe.

8hónap alatt összesen 5hétvégét tudott itthol tölteni, mert folyamatosan dolgozik. Azt mondja, hogyha nem vállal ennyi fuvart, akkor elküldik, és nincs más munkalegetőség.



2021. febr. 12. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hol a problema?
2021. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Tudta, hogy mire vállalkozik. Ha nem tértek el az előre megkötött szerződéstől és munkarendtől, nincs probléma.
2021. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hol a probléma? 29óra vezetés teljesen törvényes?
2021. febr. 12. 15:21
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem oraszamra dolgozik. A nemzetkozi fuvaros ezt vallalja. Mas is ennyit dolgozik.
2021. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"pihenés nélkul 29óra alatt"

Bocs, de én úgy tudom, hogy van kötelező pihenőidő (nem tudom, milyen ütemezésben), ha nem tartja be, az az ő felelőssége is, és balesetveszélyes is, nem véletlenül előírás, ha a munkáltató nem engedi a pihenőidőt kivenni, akkor nézzen utána, és irány a munkavédelem.

2021. febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Ez a szakma így működik. "megszoksz vagy megszöksz" jelleggel. Azt meg ne akard már bemesélni, hogy Szolnokon egyetlen egy fuvaros cég van, ahol dolgozni lehet, és kaput, nincs másik munkahely...
2021. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd csak, találtam egy ilyet: [link]
2021. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A gond az, hogy van kötelező pihenő idő. Magában a kamionban is be van építve egy olyan óra ami mutatja, hogy a kamionos hány km-t vezetett, mennyi órát, és mennyit pihen. Kicsit olyan mint a repülőkön a feketedoboz. Ha nem tölti ki a pihenőidejét akkor komoly büntetést kaphat a sofőr, és a cég is. Itt a fiad is hibás, mert ragaszkodnia kéne a törvényhez. Nem kéne ennyire hajtania magát. Egyszerűen közli, hogy a kötelező pihenőidőt le kell töltenie. Ha a cég ezért kirúgja, akkor mehet a munkaügyi bírósághoz.
2021. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Én is voltam nemzetközi furgonos,4 hónapig bírtam,sokkal rosszabb mint a kamionozás,itt csak papír alapú a pihenő idő,szerencsére nekem mondhatni jó helyem volt de így sem bírtam sokáig,evés helyett inkább aludtam mert annyira fáradt voltam olykor,én is fogytam,kialvatlan is voltam mert hol éjjel kellet dolgozni hol pedig nappal de olyan is volt hogy sokkal többet,az elejétől fogva hülyének néztek és igen az is voltam de a végén már én mondtam hogy itt az egészet be fejezem és inkább fel mondtam,én is csak aludni jártam haza.

Akármi is van az ilyen helyeken fel kell mondani,engem már a nagy főnök a végén próbált zsarolni hogy vissza mehetek dolgozni de ha nem vállalom el a munkát mert már nagyon fáradt vagyok akkor az egész heti béremet le vonja.

22 évesen szörnyű érzés volt számomra ezeket átt élni,égett a szemem a fáradságtól,direkt mondták az irányítók siessek mert időre ott kell lennie,közben meg a gyárban le sem sz.rtak stressz volt rendesen.

Mellesleg nem is kerestem jól,ki számoltam a fizetésemet és majd sírva fakadtam ha le bontottam órára,nyáron nappal nem lehetett aludni sem folyt rólam a víz,fáradságomba már sokszor azon siránkoztam miért nem tanultam,ezteket az érzéseket senkinek nem kívánom.

Inkább lapátolok szart de én nem akarok 1 év alatt 3 évet öregedni.

Mond meg a fiadnak hogy azonnal hagyja abba ha még sokáig szeretne élni,remélhetőleg 8 hónap alatt valamennyi pénzt rakott félre,ez egy gyilkos munka,előbb utóbb ha így fojtatja ki fog bukni,én 4 hónapig bírtam.

2021. febr. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!