Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennyi miatt felmondhatok?

Ennyi miatt felmondhatok?

Figyelt kérdés

“Ennyi”= igazából nekem már sok... Gyerekekre vigyázok au pairként jelenleg, az első időszak teljesen rendben ment, aztán a gyerekek eléggé megváltoztak. Tudom, a gyerekek csak gyerekek, de úgy érzem ez már túl megy a szokásos engedetlensègen. Utálatosak velem, átnéznek rajtam, szemtelenek, olyan mintha “kóstolgatnának”, pedig eleinte nem ilyenek voltak. Az egyik gyakran meg is üt és őszintén fogalmam sincs, hogy miért lettek ilyenek. Mindig türelmes vagyok és kedvesen beszélek, mèg akkor is amikor már legszívesebben nyaklevest adnék nekik. Aki volt már au pair, és volt egy adott időszakra szerződése (nekem fél év lenne, a felénél tartok) az esetleg megtudja mondani, “ennyi” miatt felmondhatok? A szerződés szerint van egy hónap felmondási időm. Egyszerűen belefáradtam a gonoszkodásaikba és eddig szerettem a gyerekeket, de most úgy érzem megutàltam őket. Volt tapasztalatom gyerekekkel ezelőtt, de valahogy ők túllépnek már egy határt és szörnyen idegesítőek és szófogadatlanok. A szülőknek említettem egyszer, de szerintem nem tulajdonítottak nagy jelentőséget neki. Mindig poénkodnak, hogy jaj ezek a gyerekek, ilyen korszakban vannak... hát ismerek normális gyereket, szerintem minden csak nevelés kérdése lenne. Amúgy a szülők kedvesek, csak valamiért a gyerekeik ilyenek.

Felmondhatok előbb, ha besokkaltam a gyerekektől? Egyáltalán elfogadnák a szülők harag nélkül a felmondást? Kicsit félek attól, hogy az alatt az egy hónap alatt csúnyán viselkednének velem a szülők is, a felmondás miatt. Mit mondhatnék indoknak, hogy ne bántsam meg őket és ne legyen balhé? Sajnos a családnak nagyon kell au pair, a munkájuk miatt, de én kiègtem, nem akarom tovább csinálni. Aki volt hasonló helyzetben, annak megköszönöm a választ!



2021. febr. 13. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát az nem lenne fair, hogy csak úgy felmondasz. Meséld el nekik a problémát megint, de ne említés szintjén, tedd hozzá, hogy a felmondáson gondolkodsz. Ha nem változik a helyzet, akkor mondj fel.

Viszont vigyázz, sok helyen az egy hónapos felmondási időt úgy értelmezik, hogy hónap végére, vagyis ha most mondanál fel, akkor március végéig maradnod kellene. Nézz utána, hogy nálad ez hogyan van.

2021. febr. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért olyanok veled, mert végig türelmes vagy, és bármit elviselsz. Szerintem is beszéld át a szülőkkel, hogy milyen fegyelmezési eszközt használhatsz.
2021. febr. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem leszek népszerű, de ha jelezted és nem változott a helyzet és boldogtalan vagy mondj fel. Rá fog menni az egészséged ha folyamatosan negatív stressz ér.

Az egy hónaphoz meg nem biztos, ragaszkodni fognak. Lehet csak addig az ideig amíg találnak valaki mást. Ha pedig mégis ott a nem túl erkölcsös "táppénzre megyek" . Nálunk van aki ezt eljátszott.

Légy boldog! Bölcs döntést kívánok!

2021. febr. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze hogy a fejedre nőttek ha mindent eltűrsz nekik.

"Mindig türelmes vagyok és kedvesen beszélek, mèg akkor is amikor már legszívesebben nyaklevest adnék nekik."

Pont ezért ilyenek veled. Nem azt mondom hogy adjál nekik nyaklevest, ennek én sem vagyok a híve, de kellenek nekik bizonyos szabályok, korlátok. Ha soha nem fegyelmezed őket, akkor persze hogy bármit meg mernek tenni. A gyerekek folyamatosan feszegetik a határokat, ez együtt jár a fejlődéssel. Rájöttek hogy nálad nincsenek határok, ezért ilyenek.

Változtatnod kéne a módszereiden és a gyerekekhez való hozzáállásodon, mert a jelenlegi módszereddel hiába mondasz fel és mész másik családhoz, ott is ugyanez lesz.

2021. febr. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A helyzet az, hogy au pairként én nem nevelhetem a gyerekeket. Az meg van szabva. Mikor bármikor rájuk szólok, soha nem fogadnak szót, szóval úgy nehéz fegyelmezni őket. Ezért is írtam, hogy alapvető szabályok nincsenek náluk lefektetve, a szülők által. Következetes nevelés az sehol sincs. Szóval úgy érzem, hogy nem sokat tehetek. Kiabálni nem lehet, kedvesnek kell lennem velük, erre már az elején kitértek a szülők többször is.

2021. febr. 13. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!