Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésem van, felmondhatok költözés miatt?

Figyelt kérdés
Hamarabb szeretnék felmondani, hogy legyen időm letölteni a felmondási időmet, és ne kelljen másik megyéből bejárnom majd, de ezt határozott idejű szerződés esetén is megtehetem? Illetve, igazolnom kell-e valamivel azt hogy elköltöztem? (lakcímkártya)

2018. jan. 6. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna.
2018. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a szerződésedben felmondási idő, akkor egyértelmű, hogy felmondhatsz, különben minek lenne ott?

Alapesetben a szerződésedben lévő dátummal megszűnik a munkaviszonyod, hacsak nem akartok mindketten (te és a munkáltató) hosszabbítani. A szerződés lejáratához nincs felmondási idő, mert nem kell felmondanod, amint lejárt a szerződés, szabad vagy. Még arra sem kötelez a törvény sem téged, sem a munkáltatót, hogy időben közöljétek egymással a további szándékotokat. Te is közölheted vele akár az utolsó nap is, hogy nem akarsz hosszabbítani, meg ő is veled, hogy csak eddig kellettél, a továbbiakban nem számít rád. A határozott idejű szerződést eredetileg határozott idejű projektekhez találták ki, a törvényi előírásai is ahhoz vannak optimalizálva, nem a munkáltatók körében divatos, a határozatlan idejű szerződés elkerülését célzó folyamatos hosszabbítgatásra.

2018. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még van hátra 8 hónap a munkaszerződésemből. Viszont a páromat áthelyezték, emiatt költöznék vele én is.
2018. jan. 6. 22:09
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha ott van a szerződésedben a felmondási idő, akkor egyértelmű, hogy felmondhatsz. Különben minek írnák oda, ha úgysem szabadulhatsz korábban?

Nekem 10 hónapos szerződésem volt, és 4 hónap után felmondtam egyhónapos felmondási idővel. Ez ráadásul közalkalmazotti szerződés volt, azaz tutira maximálisan törvényes.

2018. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

De szerintem nincs benne a szerződésében, hogy van felmondási idő, csak a kérdező gondolja, hogy van.

Mert a határozott idejű szerződés lényege, hogy a határozott idő leteltéig tart, tehát nem kell felmondási idő, mert az idő leteltével megszűnik.

De még ha van is, akkor sem jelenti azt, hogy mindenféle indok nélkül felmondhat.


Kedves 4. válaszoló!

A közalkalmazotti szerződést ne keverjük ide, mert arra más törvény és így más szabály vonatkozik, nem a Munka Törvénykönyve.

2018. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5

Sokszor azért határozott idejű egy munkaszerződés, mert tovább nem tudják foglalkoztatni a dolgozót, mert például csak helyettesít valakit (kismamát, fizetés nélküli szabin levőt stb.) Ez még véletlenül sem jár együtt azzal, hogy az ilyen munkaviszonyt

2018. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ne tudná bármelyik fél korábban felmondani. Ilyenkor ugyanúgy felmondási feltételeket tartalmaz a szerződés, mint a határozatlan idejűnél.
2018. jan. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi értelme van, hogy határozott időre kötik?
2018. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én szerződésem például azért volt határozott idejű, mert gyesen lévő helyett vettek fel, aki nem akart dolgozni gyes mellett, addig maradhattam volna, amíg neki lejárt a gyes ideje.
2018. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Értem, de akkor ott nem felmondás volt, hanem egyszerűen megszűnt a munkaviszony, amíg visszajött a gyesen lévő munkavállaló.
2018. jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!