Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Költözés miatt felmondhatok a...

Költözés miatt felmondhatok a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Elköltözöm otthonról mert el kell adnunk a házat ahol most lakunk és elég messze megyünk innen, ahonnan képtelenség lenne minden nap bejárni a mostani munkahelyemre. Olvastam olyat, hogy ez esetben élhetek az azonnali felmondás lehetőségével, de olyat is írtak, hogy erre a költözés nem lehet indok, mert ugyanúgy le kellene töltenem a felmondási időt. Viszont ha én mondjuk Debrecenben dolgozom most és Székesfehérvár környékére vagyunk kénytelenek költözni (ez csak egy példa) akkor mégis hogy oldjam meg hogy minden nap bejárjak a próbaidő alatt. Értem én, hogy a munkáltatónak kiesés ha egyik napról a másikra elmegyek de én akkor sem tudok még 1 hónapot ott maradni ha már nincs ott lakásom. Azt meg nem kérhetik tőlem, hogy az amúgy is hosszú munkaidőmet (10-12 óra minden nap) toljam ki még 4-5 órával a buszozgatás/vonatozgatás miatt. Albérletet meg nem tudok fizetni arra az egy hónapra mert mint írtam, költözünk, elment arra a pénz.

2019. nov. 18. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Ez nem indok az azonnali hatályú felmondásra.

2019. nov. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"A munka törvénykönyve az alábbi esetekben teszi lehetővé az azonnali hatályú felmondást:


ha a másik fél a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi


ha a másik fél egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi"


Itt a kulcsszó az az hogy "a másik fél". Tehát ha te vagy a munkavállaló akkor a másik fél a munkáltató. Értsd a munkáltatónak kell olyan dolgot tennie, ami a te munkádat ellehetetleníti. Az hogy TE elköltözöl, az nem a munkáltató mulasztása. Szóval az hogy valaki elköltözik teljesen elfogadhatatlan indok az azonnali hatályú felmondásra.

2019. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az erre vonatkozó 2012. évi I. törvény ezt írja az azonnali hatályú felmondásról:

"78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél


a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy


b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi."

Ebben nincs benne az, hogy a munkavállaló messzire költözik. Hogy őszinte legyek, nem is nagyon tudok elképzelni olyan esetet, hogy kedd este még Debrecenben laksz, majd szerda reggel 7-kor csönget a vevő, hogy mármostazonnal megveszi a lakást, tessék, itt az általa már aláírt szerződés és a vételár, költözzetek kifelé, itt vannak a költöztetők a kapuban a bútorokkal, szerda este 6-kor már Székesfehérváron rendezed be a szobádat és este ott is alszol. Egy ilyen költözés szerintem lehet egy hónap is (legalábbis mikor a családban ingatlanok adásvétele zajlott, ennyi volt a szokásos átfutási idő), belefér az, hogy letöltsd a felmondási idődet, mielőtt már tényleg nem tudnál bejárni.

2019. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
A költözés nem azonnali. Szóval ha most tudod, hogy mikortól fogsz máshol lakni, akkor azt már közölni kell a főnököddel. Ha nincs megoldás a maradásra, akkor felmondás elmész, ha korrektül állsz hozzá szerintem ő is így fog és eltekinthet a felmondási idő egy részétől vagy egészétől is+kiadja részarányosan a benmaradt szabidat is. De ehhez az kell, hogy beszéljétek, mert nem úgy van, hogy jó akkor holnaptól nem jövök.
2019. nov. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem akarok kiszúrni a munkáltatómmal mert szerettem ott dolgozni, csak még sosem voltam ilyen helyzetben. Magamnak sem akarok keresztbe tenni azzal, hogy be kell járnom x távolságról, ezért kérdeztem, de így már minden világos :) Beszélek benn a főnökkel és megpróbáljuk majd megoldani a helyzetet, szerencsére nagyon rendesek :) Még van időm persze, de nem akartam az utolsó pillanatokra hagyni a munka kérdést.
2019. nov. 18. 12:32
 6/6 anonim ***** válasza:
A munka törvénykönyve nem teszi lehetővé. Mindazonáltal a munkahelyen emberek dolgoznak és dolgoztatnak. Ők pedig többnyire vannak annyi belátással, hogy ne ragaszkodjanak foggal-körömmel a törvény betűjéhez.
2019. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!