Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan vannak a nővérek...

Hogyan vannak a nővérek műszakjai?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy mettől meddig? Pl 6tól 14-óráig? 14-22, 22-6? Vagy hogyan kell ezt számolni?

2021. febr. 19. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eltérő lehet, de legtöbbször 12 óráznak, átlagban 16-17 műszak/hó (nappal és éjjel is), kivéve a főnővérek, ők 6-14-ig vannak, de minden hétköznap. Ahol én lakom, ott 6-18-ig, és 18-6-ig dolgoznak, kivéve a sürgősségin, ott 7-től 19-ig és 19-től 7-ig.
2021. febr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez azt jelenti hogy egy hónapban 16-17 napot dolgoztok?
2021. febr. 19. 08:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
12 órában általában. Mivel közalkalmazottak, havi munkaórát dolgoznak. Onnan eltérő lehet a túlóra miatt.
2021. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, havi 16-17 nap, de ez nagyon megterhelő...én is 12 óráztam pár hónapig, igaz kicsit más munkakörben, de hasonlóan ,,rendszertelen" módban (szóval nincs benne állandó mintázat, hogy nappal-éjszaka-szünet vagy ilyesmi). A legrosszabb az éjszaka utáni pihenőnap, majd rá következő napon a nappalos műszak volt. Van, hogy kapsz egymás után 3-4 nappalos műszakot, akkor gyakorlatilag csak aludni jársz haza, 3 éjszaka után meg ki vagy facsarva, mert nappal nem tudsz aludni normálisan. Ha lefekszel éjszaka után, akkor este nem tudsz aludni a másnapi nappalodra, ha nem fekszel le, gyakorlatilag zombi vagy, és a napod kuka. Nem tudom, hogy tudják csinálni ezt évekig, évtizedekig, de le a kalappal előttük, tényleg.
2021. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt nem is említettük, hogy nincsen hétvége, max. havi 1 teljesen szabad, a többin vagy péntek este, vagy szombat-vasárnap dolgozni kell. Az elején még buli, hogy van használható szabad hétköznapod ügyeket intézni, de nagyon rossz, amikor hétvégén családi vagy baráti találkozókról kell lemondani folyamatosan a munka miatt.
2021. febr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Harminc éve így dolgozom eüben kis megszakítással végig ugyanazon a helyen. Nálunk törekszik rá a főnővér, hogy minél inkább megvalósuljon a négyes váltó ( nappal-éjszaka-avónap-szabadnap ). De nincs zsinórban pihi nélkül több műszak és 16-17 szolgálat sincs, mert a havi munkaórát kell alapul venni, ami kb. 168 óra ( hónaptól függően ). Ebbe 14+-1 műszak fér. Persze van ahol állandóan túlóráznak. 2 évig dolgoztam patikában is, elment az egész napom-8-18 óráig, délben mâsfél óra ebédszünet, sokszor abból is lecsípve-hétvégén megpróbáltam utolérni magam otthon. Olyan voltam, mint a mosott sz@r. Kész megváltás volt újra a 12 órás váltás.
2021. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!