Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírjak ki 8 órát az új...

Hogy bírjak ki 8 órát az új munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz az interjúm és ha sikerül akkor 8 órában fogok dolgozni rendes bejelentett állásban ami 8-4-ig tartana.

Korábban dolgoztam 2 műszakban is, majdnem elvállaltam 3 műszakot míg le nem beszéltek.

Utoljára szó szerint 1 éve dolgoztam valamit rendesen napi szinten, mert eddig nem tudtam elhelyezkedni és nagyon depressziós is lettem sőt szorongok minden jelentéktelen dolgon. Emberektől is félek mert kiközösítettek és piszkáltak végig suliban majdnem, talán csak 3 évet tudtam úgy sulizni, hogy ne legyen semmi ilyen.

Szóval 1 évig lustálkodtam, feküdtem egész nap és depresszióba is kerültem.

Ez csak 1 műszak lenne, de az időtartama miatt kicsit soknak érzem, végülis kevesebb mint 1 órát kéne utaznom oda így az nem vészes, csak még nem voltam ilyen beosztásban, hétvégém szabad lenne.

Sőt 1 évig semmi kapcsolatom nem volt szinte senkivel, így rettenetesen félek, hogy nem fogok tudni beilleszkedni a kollégák közé, klikkek lesznek és egyedül maradok meg ezek.

Pedig a munka amit mondtak olyan amit szívesen csinálnék és könnyű tehát nem kell emberekkel se nagyon foglalkoznom csak a kollégákkal a napi szó váltás talán, de az is nekem bőven elég.

Szóval ez nekem úgymond ilyen álom munka lenne, de világ életemben utáltam dolgozni, ezért is sokszor halogattam a munkába állást, de most már nem tudom semmivel sajnos és pénzem sincs már.

Családnak is tartozok, szóval sok teher van rajtam.

Szóval interjúra elmerek menni, mert azt megszoktam csak félek belekezdeni ebbe az egész új dolgozó életbe. Sulis élet egészen más volt.

Örülnék viszont ha felvennének, mert szeretnék végre valamit csinálni de taszít nagyon a gondolat, hogy állandóan dolgoznom kell.

Mi tévő legyek? Hogy bírjak ki majd 8 órát?

Mivel tereljem el a gondolataimat?

Régen mindig néztem az időt a munkahelyemen hogy mikor lesz már x óra de nagyon lassan telt, akkor még volt hova mennem utána suliba azért vártam hogy vége legyen, de most csak a munka maradt és ettől félek a legjobban.21 L



2021. febr. 21. 14:17
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
77%

#22 pontosan.. 250 munkanap van az évben, ebből jár 23 nap szabi.


Érdekes, hogy ezzel mindenki egyetért és elfogadja, teljesen természetes neki! De ha az mondom, hogy adj 200 Ft-ot és és visszaadok belőle 23 Ft-ot, arra egyből rávágja, hogy "ez rossz üzlet"


Az emberek semennyire nem értékelik az idejüket, pedig végesen áll csak rendelkezésre.

2021. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
28%
Örülj, hogy nappali műszakban dolgozol, nem egyből beraknak egy este héttől hajnali háromig vagy négyig tartó műszakba.
2021. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
69%

Miert kell lelustazni meg lenezni azt, akinek nem elet az, hogy nyomorogjon valami szar munkahelyen szar fizetesert? Komolyan manapsag csak erre lehet buszke az ember, hogy hajnalban kel es egeszen estig dolgozik, plusz utazik? En nyiltan felvallalom azt, hogy kvara nem akarok ilyen sorsra jutni es nagyon sajnalom azokat, akiknek ezt kell csinalniuk, nem nezem le oket. Bezzeg ok, na az mar mas teszta, nekik szabad, nekik jar az, hogy ha ki mered nyitni a szad es elmondani, hogy ez nem tetszik es nem jo elet, akkor mar elhordhatnak mindennek.

Mondom ezt ugy, hogy en igenis szeretnek karriert epiteni, meg tanulok. En akkoris el fogom erni azt, hogy ne igy kelljen leelnem az eletemet, foleg a fiatal eveimet. Azzal akarok foglalkozni, amit szeretek, elvezek, hogy a napi akar 12 ora munka eredmenye orommel toltson el.

2021. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
23-as vagyok, nálunk nagyon sokan vannak, akik éjszaki műszakban dolgoznak, mellette egyetemre járnak. Szerintem sokan szeretnénk karriert építeni, de amikor nincs más lehetőség, a számlákat viszont fizetni kell, akkor el kell fogadni az ilyen munkákat is.
2021. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
82%
Persze, el kell, en is dolgoztam iskola mellett amikor kollegista voltam es szerettem is azt a munkahelyet. Hetvegen 12, hetkoznap ejjeli 12, mindig elvallaltam, amit csak tudtam, szoval itt nem arrol beszelek, hogy minden fejben dol el. En szerencsesnek mondhatom magam, hogy egyetem mellett jelenleg nem kell annyit dolgoznom, mint korabban, de ez ugyanugy valtozhat es majd lehet megint mennem kell. Ettol meg az osszes tobbi munkahelyemet utaltam mindigis a fentebb emlitett egyet kiveve es felvallalom. A helyzetemet pedig sokszor szegyelltem, mert rogton eliteltek miatta, pedig en is szenvedtem eleget mar es nem vagok fel ezzel. Nagy erdem es becsulnivalo minden olyan ember munkaja, aki tenyleg odafigyel es igyekszik, viszont a hatamon felall a szor, amikor a szerencsesebb helyzetben levoket elitelik, amiert elnek a lehetoseggel, hogy a konnyebbik utat valasszak. Ezt persze azokra ertem, akik ezzel nem vagnak fel es elnek vissza! Ha lenne egy cegem biztosan nem dolgoztatnam halalra az alkalmazottaimat apropenzert raadasul rossz korulmenyek kozott (hallottam olyat, hogy mosdo sem volt, kint kellett pisilniuk a munkasoknak a telken).
2021. febr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon sajnállak, majd gondolok rád hnap, amikor 4 kor kelek :)
2021. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem lehet részmunkidőt kérni? Sok cégnél megoldható, hogy 4 vagy 6 órát dolgozz.


Amikpr az megy, akkor kérheted magad teljes munkaidőre.

2021. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Amúgy én depressziós voltam az egyik munkahelynél, nagyon nehezen dolgoztam le a munkaidőt, sőt nem is mindig sikerült, ez meg is látszott és nagyon nagy mázlim volt, mert a főnök jófej volt és türelmesen kivárta, amíg összeszedem magam, de azért érződött, hogy már nem sok lett volna ott hátra, teljesen jogosan.


Egy ismerősöm pedig kiborult a munkahelyén, őt pár hónap múlva átrakták máshova.


Ezért lenne érdemes nem teljes munkaidőben dolgozni, ne kelts rossz benyomást, mert, ha nincs mázlid, lehet egy olyan helyre kerülsz, ahol három hét múlva valamilyen indokkal kivágnak, ha azt látják, hogy majd nem leszel képes ellátni a munkát.

2021. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Mindenképp teljes munkaidőben szeretnék dolgozni.

Amúgy már máshogy látom a helyzetet.

Meg ott csak 1 műszak van de nekem ez is elég bőven.

Örülök ha felvennének mert így legalább dolgozó ember lehetek es már ettől magabiztosnak érezném magam, mindig jó volt hogy mondtam hogy itt és ezt dolgozom.

2021. febr. 22. 02:01
 30/33 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jobban vagy!
2021. febr. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!