Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen ha nem barátkozok,...

Munkahelyen ha nem barátkozok, ugye ne számítsak semmi jóra?

Figyelt kérdés

Az irodában a közösség úgy látom eléggé baráti, sokat beszélgetnek, bandáznak, együtt mennek le cigizni, kávézni, ebédelni. Már az a kollégám is láthatóan igazi haver lett a régi kollégák közt aki velem együtt kezdett. Más részlegeken is ismer embereket, névről tudja hogy innen ez hívott, onnan az. Ez ilyen az olyan.


Ezzel szemben én: bemegyek, köszönök, elvégzem a munkám, elköszönök, hazamegyek.


5 hónapja vagyok ott, de pl. a 12 kollégám közül csak 6-nak tudom a nevét.


Egyszerűen nem jegyeztem meg.



2021. febr. 21. 22:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Én is kevesebbért dolgozom, én is 280ert,de előtte 350 ért dolgoztam, szóval nem annyira durva különbseg, mint neked.


Viszont én itt jól érzem magam az új helyemen, a régit gyűlöltem. Én is sokszor gondolok arra hogy mit csináljak...maradjak itt ennyiért, vagy váltsak.. Viszonylag gyorsan és könnyen el tudok helyezkedni, pedig már majdnem 50 éves vagyok...

2021. febr. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

# 21


Sajnos én nem tudok könnyen váltani, túl speciális és nagyon kevés állás van abban amivel foglalkoztam.


Egyelőre ez a helyzet.

2021. febr. 21. 23:15
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet hogy ez a probléma gyökere, hogy nem érzed magad jól az erős (anyagi) visszafejlodes miatt. És mivel el akarsz majd menni, nem is akarod magadhoz közel engedni ezeket a kollegakat.
2021. febr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
50%

En sem orokre tervezek a cegnel, ahol vagyok, de azert sokkal jobban telnek a napok ugy, hogy napkozben beszelgetunk egymassal, jol erezzuk magunkat egyutt. Nyilvan a jo fej kollegakkal, nem valogatas nelkul mindenkivel.

Aki nem baratkozik egyaltalan, azt altalaban kikozositik, kibeszelik, hibakat rafognak, plusz feladatokat rasoznak, mert a karizmatikusabb emberek el tudjak es el is fogjak nyomni a csendesebbet. A legtobb munkahely ugyanolyan, mint anno a suli, es jobban jarsz, ha nem te vagy a csendes, elvonulos alak, akar hosszutavra tervezel, akar nem.

2021. febr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Jelenlegi helyzetben "ember embernek farkasa", nem mondom, hogy ne barátkozz, de ha valakit besoroltál valahová, annak nincs második lap!


Mindíg az első megérzés a helyes!

2021. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen munkahelyem. Úgy voltam vele, hogy ez egy munkahely, határozott szerződésem volt, pénzt keresni jöttem, nem barátkozni. Egy időben jöttem egy másik újonccal, őt azonnal befogadták. Nem érdekel, de sajnos velem nem tudtak korrektek lenni. Rám bíztak mindent, aztán miután kiszipolyoztak, elhajtottak.
2021. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Közhelyes, de munkahely elsősorban nem barátok szerzésére való. A minimális kollégális tiszteletet meg kell adni. De nem akarok azokkal az emberekkel barátkozni, akik a hátam mögött mondanak minden hülyeséget.
2021. júl. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!