Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt tudnom kellett volna?

Ezt tudnom kellett volna?

Figyelt kérdés

Voltam állásinterjún két napja egy bárban, ahol megkérdezte egy meglehetősen unszimpatikus, tudálékos arc (aki amúgy a tulaj), hogy hogy csinálnék meg " egy cardamom infused, bacon fat washed Blanton's Sazerac on the rocksot". Vagy háromszor vissza kellett kérdeznem, hogy mit??? Én eddig azt sem tudtam, mi az a fat wash meg a blantons. Aztán kiselőadást tartott, hogy ezek alap dolgok, és mivel neki kellett elmagyaráznia, hogy mi ez, biztos, hogy nem vesz fel, mert hogy akkor majd munkában is a vendéggel csináltatom meg az italokat, és akkor már nekem kéne fizetnem azért, hogy dolgozhassak.

Na gondoltam, elmegy a jó édes...

Szóval a kérdésem az, hogy ezek tényleg ilyen alap dolgok, amit kb. minden mixer kiráz a kisujjából?



2021. febr. 24. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én nem jártam mixer tanfolyamra így nem tudom tanítják e ott.

Deee ha elvégezted a képzést és annak ellenére se tudod mert nem hallottál róla akkor kétlem, hogy ez ilyen alap dolog lenne. De szerintem nem úgy kéne felvenni valakit, hogy mindent tudjon és már munkába is álljon aznap. Megkell mutatni miket szoktak készíteni, azok elkészítését bemutatni, azokat betanulni, és utána már tudni fogod mi az és hogyan kell készíteni.

Aki ilyen profi munkaerőt keres aki mindent tud az végül senkit nem fog találni oda.

2021. febr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elvégeztem a tanfolyamot, igen, de ott inkább olyan koktélokat csináltunk, amit isznak is az emberek, nem olyanokat, amit még anno 1976-ban kért valaki egyszer. Ha egy summer fresht, egy pina coladat vagy swimming poolt mondott volna, amit az élő emberek isznak, azt egyből tudtam volna... de ez... Ha esetleg van itt szakmabeli, ő is elmondhatná a véleményét, mert lehet, hogy ez a infused koktél tényleg alapnak számít.
2021. febr. 24. 11:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy annak az ügyfélkörnek, ami ott megfordul alap. Te meg nem vagy azon a szinten. Ezen nincs miért kiakadni. Te sem tudhatsz mindent.
2021. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy szívatás volt. Olyan mint a randin a kamu telefonhívás, ami miatt el kell gyorsan szaladnod, így nem kell magyarázkodni a másiknak, és később találkoznotok se kell, ha nem akartok.


Ugyanez a te esetedben: nem voltál szimpatikus a tulajnak, ezért előhúzott egy kamu marhaságot, amit ott talált ki, és így ürüggyel el is küldött téged.... fogadjunk, ha szexszimbólum kinézetű fullos csaj lennél, lehet az se gond ha nem egy a sörcsapolás se. Ezt már sose tudjuk meg.

2021. febr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
visszavonom a 4-es válaszomat, a google tele "how to fat wash" meg "what is a fat wash" kifejezésekkel, videós illusztrációkkal, a Blaton's-ról ezer kép, és a cardamon infusedre gin, vodka, honey, tea és milk találatok is vannak.... vagyis aki ezekkel foglalkozik mondjuk mert ez az élete, az lehet ilyen videókat néz nonstop :S
2021. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hirdetesben kellett volna irnia. Csak egy magyar proszto, aki vagy nem tartott szimpatikusnak, vagy verte magat.

20 eve kulfoldon elek, tenyleg a fine dining hivei vagyunk, de nem, ez nem az a szint. Olyan helyre eleve be sem hivnanak akarmilyen onelerajzzal.

Ez bloffoles volt.

2021. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!