Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan reagálnátok, ha kapnáto...

Hogyan reagálnátok, ha kapnátok egy új munkatársat minimálbéres pozícióban, akiről kiderülne, hogy gazdag?

Figyelt kérdés

Nem felvágós, nem beképzelt, nem látni rajta, hogy gazdag (legfeljebb az autóján). Első munkahelyem egy call centerben volt, ahol nagyon jól éreztem magam, rengeteg barátra és ismerősre tettem szert, kedveltek is az emberek. Azóta eléggé megváltozott az életem, sajnos unalmasabb és magányosabb is lettem. Beszéltem a főnökkel, aki személyes barátom, szívesen visszavárna, de az emberek egy jelentős része lecserélődött.


Nyilván felmondanék, ha nem fogadna be a közösség, de nem szeretném megnehezíteni a főnök munkáját. Tudom, hogy nehéz jó munkaerőt találni. Fiatalok, nektek mi lenne a reakciótok? Befogadnátok őt úgyis, ha tudnátok, hogy csak 'hobbi' miatt dolgozik ott?


2021. febr. 28. 21:57
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Mint említettem, nem Magyarországról van szó, ezért sem írtam konkrét összeget.
2021. febr. 28. 22:33
 12/28 anonim ***** válasza:
Hát 300 ezret osztok 15-el az 20 ezer / koponya... Kéne a fenének az alamizsna 20 ezred... Add az egészet!
2021. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Többiek is ennyit kapnak vagy csak te?
2021. febr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Picit rosszul fogalmaztam meg. A heti 40 órás munkaidőben dolgozók kapnak 300 körüli összeget, én valószínűleg kevesebbet kapnék 4-6 órában. Az alap mindenkinek ugyanannyi jár, erre rájön a prémium, de az átlag az a 300 nettó (átszámítva).
2021. febr. 28. 22:36
 15/28 anonim ***** válasza:
60%

Attól, hogy egy multi cég ami nem magyar de magyar a telephely attól kb magyar lesz a bérezés tehát szar...


Lásd lidl aldi is német mégsem német bérek vannak hiába hazudják, hogy így úgy emelnek stb... Persze aki 20 éve ott dolgozik meg tolja a 12 órát pótlékkal az keres jó esetben 280-at azt hello...



Látszik is, hogy sűrűn nem dolgoztál mert egyáltalán nem vagy tisztában a munka fogalmával sem. Minimálbér, részmunkaidő??? Mire mennyit kapsz?



Azt se tudod mennyit kapnál csak dobálódzól a számokkal.


De gondolom az ego simiért jöttél...



Igen nagyon okos ügyes vagy, hogy azért dolgozol hogy szétoszd... Hurrráaaaa


Add inkább az egészet állatmenhelyeknek

2021. febr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

15

:D

Harmadszor említem, hogy nem Magyarországról van szó, hanem egy külföldi multi cég magyar részlege, ami KÜLFÖLDÖN funkcionál. Így már érthető? 300 nettó az átlagkereset, ennyit kaptam én is anno 8 órában. Pontosat azért nem tudok mondani, mert a prémium teljesítménytől függ, így változó a pontos összeg.


Kérlek, ha választ írsz, akkor annak legyen értelme. Nem fontos elhinned, elég feltételezned, elméleti kérdésnek gondolnod. Téged zavarna vagy sem?

2021. febr. 28. 22:44
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarna, csak nem érteném, mit keres ott.

Megvalósíthatja az álmát, azzal foglalkozhat, amivel csak szeretne... és akkor egy call centerben cseszi el az idejét?

2021. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

17

Ez egy nagyon jó kérdés! Egyrészt azért volt jó, mert nagyon laza a munka, mivel a külföldi vezetőség nehezen tudja kontrollálni a részleg munkáját a magyar nyelv miatt (szláv nyelvterületről van szó). Szerettem, ahogy reggel az egyik kolléganő mindenki számára elkészítette a kávét, ízlés alapján. Szerettem, hogy kutyák mászkálnak körülöttem munka közben. WC szünetre bármikor kimehetnek az emberek, 45 percenként alapból járt 15 perc szünet. Soha életemben nem nevettem annyit, mint abban az időszakban. Imádtam a munkát, vicces volt, ahogy a reklamáló, agresszív ügyfeleket hallgatta az egész iroda. Sűrűn használtuk a mute gombot, call centeresek ezt érteni fogják.


Hiányzik a társas interakció, azóta nem volt ilyenben részem, mert az internetből élek meg. Besavanyodtam, unalmassá váltam, kell valami hobbi, ami leköti a figyelmemet. A pénz meg egyáltalán nem érdekel, mert nincs rá szükségem.

2021. febr. 28. 23:02
 19/28 anonim ***** válasza:

#18

Érdekes és elgondolkodtató megközelítés, hogy amikor bizonyos dolgokat már egyáltalán nem kényszerből csinálsz, szinte bármi válhat szórakoztatóvá.


Emlékszem, hogy amikor eldöntöttem, hogy felmondok a multinál, és vállalkozásba kezdek, mennyire könnyen telt el már az a fél év. Sokkal több jóra emlékszem belőle, mint rosszra.

2021. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

19

Ezen a munkahelyen először kényszerből dolgoztam, legalábbis nem volt mellékes bevételem, cégem, befektetéseim. Ettől függetlenül nagyon jól éreztem magam, sosem voltam még jobb közösségben. Vannak ilyen munkahelyek, csak nagyon ritkák.

2021. márc. 2. 18:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!