Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Telekom partnercége hirdet...

Telekom partnercége hirdet telekommunikációs tanácsadót és értékesítőt, mit gondoltok, megér egy próbát?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, érettségivel keresnék egy állást a környéken, ami lehetőleg nem gyár, és 3 műszak. Ez egy kisebb városban található a közelben. Tudom, hogy ez jutalékos dolog, de valamennyi alapbér csak van, nem? Szerintetek jelentkezzek? Nehéz a munka? Mondjuk nem nagyon értek a telefonokhoz, de csak meg lehet tanulni. Milyen fizura számíthatnék?
2021. márc. 3. 10:45
 1/4 A kérdező kommentje:
tanácsadói és értékesítői állást* bocsi, siettem :D
2021. márc. 3. 10:47
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom neked a saját tapasztalatom, amit már egyszer egy fórumon megosztottam:

2011 Szlovákia. Épp csak kikerültem a piacra, sok tapasztalatom nem volt, ill. lehetőség sem volt sok akkoriban, kb. mindenre jelentkeztem.

Az a bizonyos lila telekommunikációs cég egyik partnercége keresett munkatársat, ügyfelek kezelése, kiemelkedő jutalék meg hasonló sablon szöveg.

Jelentkeztem, kb azonnal jött a válasz, hogy mehetek 2 nap múlva interjúra, mondom mi a fene, hát ez szuper.

Puccba vágtam magam, elautóztam (lakhelyemtől 30km-re volt az iroda). Várakoztunk vagy hatan a folyosón. Adtak egy tesztet kitölteni ott állva a folyosón, amiben ilyen marhaságokat kérdeztek, hogy mit szeretek magamban a legjobban, miért engem kellene felvenni, stb., valszeg csekkolták, tudok e írni? 😀

Sorra kerültem. A főnök egy tök fiatal harminc körüli pasas öltönyben. Baromságokat kérdezett meg hogy ugye nem zavar a túlóra. Cserébe itt kolbászból van a kerítés, csodásan lehet keresni, céges kocsi van több is. Bérezésről sehogy se derült ki, mennyi az annyi, csak hogy a határ a csillagos ég.

Amúgy rólam alig kérdezett, inkább magáról beszélt, hogy mennyi mindent elért 😃

Feltűnt mennyire igyekszik mindenki a kedvében járni, vagy mint ha mindenki tartana tőle, nem is tudom.

Később mesélték, hogy minden reggel motivációs beszédet tart teljesen átszellemülve és ilyenkor mindenki ujjong, tapsol... ez még a wall street farkasai előtt volt, emberünk már akkor tudott valamit 😄

Kis naivan elmentem próbanapra, életem leggázabb munkaugyi élménye volt, verte bármelyik diákmelóm, mindent.

Beosztottak egy 4 fős csoportba. Ketten újak voltunk, próbanaposok. Egy pár hónapja ott dolgozó srác, meg a "csopvez", aki a legrégebben a cégnél dolgozó volt a maga egy évével. Tisztára olyan volt mint a főnök. Naaagyon very pozitív, you know. Azt hallgattam egész nap, mennyit lehet itt keresni és milyen jó a meló.

Céges kocsival mentünk" terepre", mire mondják, hogy a benzinpénzt itt úgy dobjuk össze, adjunk mindenki 3 eurót, majdnem dobtam egy hátast, de hát legyen

Elmentünk egy kis településre, ott derült ki, hogy az a meló, hogy embereket kell zaklatni, házalni, hogy térjenek át a lilákhoz, ha, esetleg más cégnél vannak, lyukat kell beszélni a hasukba, esetleg még rájuk tukmálni egy akciós telót is ott helyben.

Szerződések után lettünk volna fizetve, ez volt a nagy fizu.

Egy csomóan elhajtottak. Talpon voltunk egész nap, 6 órát talpaltam a hidegben magassarkúban keresztül a falun. 4-5 szerződést kötöttünk, az egyik egy idős néni volt, rá egy órával hívott a fia, hogy mit írattunk alá a nénivel, azonnal menjünk vissza, elállnak tőle, dupla annyi, mint amit most fizet, stb

Rettenetes volt, alig vártam, hogy szabaduljak onnan. Leckének jó volt. Tudom mire NE mondjak igent véletlenül sem.

2021. márc. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát nézd, először is köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat, minden infó hasznos. Azzal tisztában vagyok, hogy vélhetően ennek a munkának a tukmálás lenne a lényege, bármennyire is ridegen hangzik. Bár ez telekommunikációs elvileg, akkor gondolod, hogy nekem is házalni kéne? Nem csak telefonálgatni? Nem tudom mennyire általános, amiket leírtál, szerintem azért ezt cége válogatja, hogy hol milyenek az emberek, stb. Végülis akkor jól értem, hogy egy napot voltál ott? Vagy ha nem, mennyi volt a fizud?
2021. márc. 3. 12:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, lehet, hogy ez a partnercég fényévekkel normálisabb, én csak a saját tapasztalatom tudom megosztani.

Ez 10 éve volt. Én egy napot voltam. Akivel egyszerre kezdtünk, ő egy hétig bírta. Kötött ez alatt 8 szerződést. Elvileg 10euro/szerződés járt volna neki. Mikor kérte a 80 eurót, elhajtották, hogy betanulási idő alatt nem jár pénz. Mondta, hogy folyamat ment az interjúztatás még ott volt az egy hét alatt.

Szerintem így dolgoztatnak ingyen embereket a lóvé meg annak a 2-3 állandó tagnak megy, aki ott van 🤷‍♀️

2021. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!