Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik,ha nem teljesítem...

Mi történik,ha nem teljesítem egy alkatrész norma darabszámát egy műszak alatt?

Figyelt kérdés

Dolgozom egy cégnél,3 hónapja vagyok ott és még mindig nem teljesítem a normát.Munkatársaim is állandóan a "norma" szót mondogatják.

Műszakvezető hol dicsér-hol mondogatja,hogy menjek feljebb és közelítsem meg a norma darabszámot.

Ahogy az elején írtam,3 hónapja vagyok a cégnél és soha nem értem el a darabszámot.Lesz ennek valami következménye?Készülhetek arra,hogy elbocsátanak felmondási idővel?Nem értem az egész álláspontot...



2021. márc. 9. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi miatt nem tudod teljesíteni a normát? ennyire bonyolult vagy ennyire irreális az elvárás? Amúgy vagy fizetésedben vagy rosszabb esetben a kirugásoddal meglátszik. :)
2021. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom teljesíteni a normát,mert az én képességeimet messze felülmúlja a munka jellege.Túl magasnak tartom a normaszámot.Fizetés megfelelő,de akkor most kirúghat emiatt?
2021. márc. 9. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze indoklás nélkül is akár próbaidő alatt. Szerintem ki is fog. Lassabb vagy mint a többi ugye? De ne aggódj sok gyári munka van, lehet szerencséd lesz és találsz könnyebbet.
2021. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs sok jelentkező arra felé akkor nem nagyon hiszem hogy ki tennének,bár soha sem lehet tudni,nem vagy egy rossz ember,csinálod a dolgod is,szóval bármi lehet.
2021. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit értenek norma alatt. Norma a minimális elvárás vagy ha teljesíted a normát, akkor plusz pénzt kapsz?
2021. márc. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Cég függő. Nagy cégeknél áthelyeznek egy másik részlegre. Kisebb helyeken elküldik a munkavállalót.


Norma: minimális elvárás. Pl.: 1000 db./műszak ez a minimum amit le kell gyártani. 999 db. esetében nincs meg a norma. 1001 - 1200 darabnál semmivel nem kap több pénzt. 1200 darabért is annyi a fizetés mint 1000 darabnál.


Norma elérséhez több mindennek teljesülnie kell. 15 éve leselejtezett, külföldről behozott, Magyarországon összebarkácsolt gépekkel nem mindig lehet a normát tartani.


Kérdező! Örülj neki ha elküldenek onnan. Egy idő után a sok cseszegetés, piszkálás miatt ki fogsz készülni idegileg.

2021. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!