Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha próbaidő alatt hirtelen...

Ha próbaidő alatt hirtelen felmond nekem a munkáltató, akkor lehet olyat csinálni, hogy gyorsan közlöm hogy inkább én szeretnék felmondani?

Figyelt kérdés

Mert ugye ha munkáltató mond fel, akkor az elég gáz, mert ott fog virítani a nyoma és a következő interjún utána próbáld majd megmagyarázni a bizonyítványt.


Nekem ez a 2. munkahely zsinórban (pályakezdő vagyok) ahol fennáll a veszélye hogy elküldenek és ha be is következne, akkor utána dobhatnám is ki a diplomámat a kukába, mert ezután nem lesz aki alkalmazzon (talán még "kommersz" munkakörben sem, amihez meg ugye tapasztalatom nincs).



2021. márc. 12. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha te mondasz fel akkor meg nincs végkielégítés..stb..
2021. márc. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor legegyszerűbb “közös magegyezés”-sel elmenni, abba általában belemennek, ha ki akarják rakni az embert.
2021. márc. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Mégis hol jelenik az meg, hogy próbaidő alatt ki mond fel a másiknál?

Inkább azon gondolkoznék, mit cseszek el másodszor is.

2021. márc. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja tényleg próbaidőről van szó. Figyelmetlen voltam, akkor a végkielégítés sincs meg semmi. Akkor tök mindegy ki mond fel. Meg minek tennéd bele önéletrajzba ezt a kevés időt?
2021. márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

"Mert ugye ha munkáltató mond fel, akkor az elég gáz, mert ott fog virítani a nyoma..."

Ugyan hol fog virítani a nyoma?

2021. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt indoklás nélkül mind a két fél felmondhatja a szerződést. Engem is volt, ahol a próba idő lejárta előtt 2 nappal raktak ki. Következő helyen elmondtam, h 2 nappal a lejárat előtt raktak ki, nem indokolták, hogy miért, de vsz azért mert így érte meg nekik :) utánam következő is két hónap 25 napig volt jó... Ez inkább a cégről mond el sokmindent, nem rólad pl.
2021. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#3, #4: Hallo kérem! Ugye megvan, hogy a legutolsó munkahelyi papírokat kell leadni a következő helyen és ezért nem lehet a CV-vel sumákolni? Én előző alkalommal még külön papírt is kaptam a munkáltató általi felmondásról.
2021. márc. 12. 18:21
 8/10 A kérdező kommentje:

#5: Vajon hol? Többek között a legutolsó munkahelyi papíron (amit le kell adni a bérosztályon (hogy legyen nyugdíjam meg a NAV-nál elszámolják meg az adózást megállapítsák stb.)

Illetve a rózsaszín tb kiskönyvben is ott lesz a nyoma.

2021. márc. 12. 18:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valamit nem írsz bele a CV-be nem sumákolás. Sőt egy komoly HR-es kifejezetten nevetségesnek fogja tartani, ha az összes nyári gyakorlatot meg minden komolytalan próbaidős dolgot beleírsz. A kiskönyvek meg minden egyéb már a szerződés kötéshez kell az interjúhoz nem. Ott szépen előadod a CV-d meg magadat és ha jól szerepelsz ígyis-úgyis felvesznek.


Valóban sok cég játszik a próbaidővel, ha te pont kettő ilyet kifogtál ha valaha rákérdeznek nyugodtan megmondhatod mi történt. Ha viszont más áll a háttérben akkor viszont érdemes lenne elgondolkodni rajta miért küldenek el mindenhonnan.

2021. márc. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sehol nem jelenik meg h neked mondtak fel. Szerzodes formájában kapod meg az azonnali hatályú felmondást amit senkinek nem vagy köteles bemutatni. A rózsaszín kiskönyvbe meg csak a cégnél tőltött időszak szerepel. Az új helyre a belépéshez szükséges papírok nem tartalmazzák hogy az előző helyedről hogy jöttél el. Senkinek ehhez semmi köze.Se az interjún nem vagy köteles erre válaszolni se a CV-be nem kell feltüntetni. Eljottel es kész nem jött be a meló. Nem minisztériumba vagy egy Alkotmányvédelmi hivatalba mész gondolom jelentkezni, ahol igen felvételkor belső átvilágítás van. Egyszerű civil cégeknek meg semmi közük semmihez.
2021. márc. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!