Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem engednek felmondani?

Nem engednek felmondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bocsi, kicsit hosszú, de köszönöm, ha végig olvasod és segítesz🥺

Elég nagy segítségre lenne szükségem! Munkahelyemen fel szeretnék mondani, kivettem az összes szabadságom, de még nem írták meg a felmondási papírt, aztán közölték velem, hogy nem fogják megírni, nem engednek el...

Munka törvénykönyvében nem igazán találtam erre semmit. Valami ötlet esetleg? Miért gondolja a munkáltató, hogy van, ahhoz joga, hogy megakadályozzon egy fontos döntésemben? Már van másik munkahelyem is, szóval ez eléggé fontos lenne.

Ha ezzel kapcsolatban tudtok érvényben lévő törvényeket azokat is várom. Jöhetnek tanácsok is, hogyan vehetném rá, a munkáltatót.

És bocsi, ha van már ilyen kérdés, de nem találtam a megfelelő választ.



2020. aug. 7. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell írásban felmondani, ez megtörtént?
2020. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bementem az irodába, ott azt mondták, hogy csak a munkáltató írhatja😕
2020. aug. 7. 10:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor téged átvertek. A felmondást írásban be kell nyújtani, a munkáltató pedig tudomásul veszi. 30 nap felmondási idő van, hacsak más nincsen a szerződésedben. Vedd elő, és olvasd el, mit írtál alá.

Google-ba pedig írd be, hogy "munkavállalói felmondás" és "munka törvénykönyve", és tájékozódj.

2020. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
2020. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha el akarsz menni a felmondást Neked kell megírnod. Vannak munkahelyek ahol erre a célra van nyomtatvány. Beadod. A munkáltatód ragaszkodhat a szerződésetekben foglalt felmondási idő letöltésére. Nem tudom ez nálatok mennyi általában egy és három hónap szokott lenni. A felmondási időt le kell töltened, ha nem teszed a munkáltató súlyos anyagi vonzattal járó büntit is kiszabhat.
2020. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Végképp nem engednek el el mész betegállományba aztán csak megunják.
2020. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Te írod a felmondást.
2020. aug. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg a felmondást, sablonból ezret találsz a neten.

Ha nem hajlandók átvenni, add fel ajánlott levélként.

Olyan munkahely nincs, hogy nem engednek el. Azt börtönnek hívják.

2020. aug. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Megírhatod a felmondásod, amelyet keltezve aláírva egyszerűen elpostazol tértivevénnyel, hogy tudd bizonyítani, hogy átvették a küldeményt. Onnan ketyeg a felmondási időd, 30 nap múlva nem tudnak mit tenni, le kell számoltatniuk téged.
2020. aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyissel vetesd át a felmondást, aztán akár hogy erőlködik semmit nem tud tenni, mert ketyegnek a napjaid lefelé. Az a lényeg, hogy legyen rajta bélyegző és egy olyan aki hivatalosan az adott cégnél dolgozik papíron is, normál bejelentéssel.
2020. aug. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!