Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkát lehet 8 általáno...

Milyen munkát lehet 8 általánossal elvégezni? További infó lent.

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Szakgimibe járok. Estin szeretném lerakni az érettségit,hogy legyen végzettségem majd később megyek esti okj-ra Úgy tudom diák jogviszony nincs, ezért semmilyen kedvezmény nem jár, mint adó vagy családi pótlék. Mivel nem állunk jól anyagilag a családommal és segíteni szeretnék ezért milyen munkát tudnék vállalni?

Kérem a negatív kommentelőket hogy ne írjanak, elég bajom van. És segítséget szeretnék kérni.



#álláskeresés #esti iskola #8 általános végzettség
2021. márc. 20. 21:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%
Miért nem vagy képes befejezni azt ahol most vagy? Most kell minél több végzettséget szerezni. Felnőttként munka mellett sokkal nehezebb. Szüleid nem támogatnak hogy tanulj?? Mert ez esetben nem szóltam, de ha nem ez a helyzet akkor nem kéne ezt csinálni. Ameddig csak bírsz tanulni ingyen érdemes. Két szakma ingyen van, érettségi is általában. Nagyon kevés suli ami fizetős érettségin azokat kerüld el!!
2021. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Amíg nappali tagozaton tanulsz, vállalhatsz diákmunkát. Az esti érettségin is lesz jogviszonyod, csak éppen esti, ami munka szempontjából igazából édesmindegy.


Ahogy #7 írja a gyorséttermek és áruházak biztos munkát kínálnak, nem csak diákoknak, ráadásul tisztán, ami nem mindegy a TB szempontjából (ne mondd azt, hogy fiatal vagy és semmi bajod nem lehet - hidd el, lehet...).


Nem írtad, hogy milyen szakgimnáziumba jársz, lehet, hogy azzal a végzettséggel jobb esélyeid lesznek majd (szakmunkás bérminimum).


Ne add fel, tényleg tanulj tovább, bármilyen nehéz is lesz olykor! Kitartást kívánok!

2021. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
37%
Ja még annyi te nem tudod még mi a munka. Ha most nem akarsz tanulni akkor sajnos munka mellett sem fogsz. Most nincs más dolgod és nem akarsz, akkor munka mellett sem fogsz. Valószínűleg nehéz munkád lesz és nagyon fáradt leszel mire hazaérsz, biztos nem fogsz te tanulni. Sőt szerintem vissza könyörgöd magad a suliba hogy tanulhass.
2021. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Kedves 11!

Anyukán betegen is dolgozik. Majd 30.000ft a gyógyszerei ,albérletben lakunk 80.000ft a bérlet de még ott a rezsi és még enni is kell. 2 tesóm van még akik kicsik és tanulnak. Apám alkesz lett , 5 éves koromban elváltak azóta nem is keres és gyerektartást sem fizet. Sajnos nem mindenkinek adatik meg az hogy rendesen tudja élni az életét.

2021. márc. 20. 22:33
 15/25 A kérdező kommentje:

13!

Tudom mi a munka.

A nyarakat végig dolgoztam kisebb boltokban. 3kor kelés 4re ott kellett lenni délután 1kor vége. Hétvégeken is megyek maszekba takarítani, a zsíroldó és a többi vegyszer leszedi néha a kezem,de nem érdekel. Ugyan úgy tanulok

2021. márc. 20. 22:37
 16/25 anonim ***** válasza:

Ami a bérletet illeti, az esti diák is feljogosít kedvezményre a lakóhely és az oktatás helye között, de ezt érdemes az adott szolgáltatónál (MÁV/VOLÁN) ellenőrizni.


Tényleg sok erőt, és ne szégyellj akár az önkormányzatnál, akár az iskolában utánakérdezni, nem jár-e nektek valamilyen segítség!

2021. márc. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2021. márc. 20. 22:45
 18/25 anonim ***** válasza:
Az eladói munka és a takarítás miért nem jó továbbra is? De gumikesztyűben takaríts!
2021. márc. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Mert nem állandó és kévés a pénz.
2021. márc. 21. 10:59
 20/25 A kérdező kommentje:
*kevés
2021. márc. 21. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!