Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tudnék még tenni?

Mit tudnék még tenni?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom, Angliában. Már korábban is éreztem a megkülönböztetést, de ami ma történt az szerintem elfogadhatatlan. Megkérdezte a közvetlen főnököm, hogy mik a terveim a jövőben és mondtam, hogy majd házat szeretnék venni otthon. Erre azt mondta, hogy ezért nem szeretik itt a bevándorlókat, mert elviszik innen a pénzt. Meg hogy hogy kaphatok majd innen nyugdíjat, ha nem itt fogok élni ez nem fair. De időarányosan kapom a nyugdíjat. Otthon is dolgoztam már 10 évet, ha itt maradnék akkor az ottani nyugdíj jönne majd ide, az fair lenne? Eleve mi köze neki a pénzügyi helyzetemhez, és milyen beleszólása van? Holnap beszélek a nagyfőnökkel (tulajjal) ezzel és a korábbi dolgokkal kapcsolatban. Van még valami amit tehetnék? Köszönöm a segítséget!

2021. márc. 25. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Marhara semmi koze az egeszhez, mit jon o ehezz hogy ilyeneket dumaljon??

Ne beszelgess vele tobbet semmirol...

2021. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülye! Mondd neki, hogy onnan kapod a nyugdíjat, ahová adózol. Aztán ha nyugdíjasként Honoluluba költözöl, mi köze hozzá?
2021. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kint tanulok egyetemen. Az a helyezet, hogy (ahogy én látom) angliában 2 féle ember van, ahogy ez a Brexit-nél is kijött. Én "európai" és "amerikai" típusnak hívom őket.


Az első a számunkra normális, az "európai típus".


Képes felismerni és elfogadni/próbálni javítani a hibáin, emberszámba vesz mindenkit, udvarias, érdeklődő, és ő is csak élni szeretne. Ha nincs is tisztában a történelemmel, tudja, hogy nem csak Britannia van, és ez is teljesen jól van.

Én azt vettem észre, hogy ez az a típus, aki maga is bevándorló gyereke/unokája, vagy nagyon sok nem angol behatás érte kiskorában/kamaszkorában. Szerencsére ismerek jó pár ilyen embert.



A második az "amerikai típus".


Azért amerikai mert az összes negatív amcsi sztereotípiát megéli... arrogáns, tudatlan, udvariatlan, egocentrikus, hipokrita, élteti azt hogy nem tud valamit, megsértődik ha nem angolként viselkedsz, mindig önmaga van elöl (Me & you), és "Anglia az angoloké, ne jöjjön bevándorló", ugyanakkor mosolyogva haverkodik a bevándorlóval. Vitában, ha kifogy az érvekből, akkor előveszi a "te csak bevándorló vagy, nem értem amit mondasz, beszélj rendesen angolul" kártyát, még akkor is, a 2 perce a motyogásodat is teljesen értette.

Ezek általában az echt angolok.



A minta egyszerű: Az elsőt keresd, az utóbbit kerüld. A főnököd az utóbbi úgy néz ki.


De nem az ő hibája. Az angolok szűrten tanulnak mindent, világtöriből is csak azt ami pozitív fényt vet rájuk. (Nem vicc, volt aki sírt nekem hogy az írek hogy utálják őket, meg ki akarták őket(!) írtani)


Ennek megfelelően azt hiszik hogy a világ közepe Anglia. Meg kell tanulni ezt kezelni.

2021. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, kiváltképp azt utolsót, hogy szántál rá ennyi időt. Ez teljesen így van, én is megtapasztaltam sajnos.
2021. márc. 28. 15:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Es beszeltel a fonokkel?


Merre elsz itt? En is kint elek.

Am mi a nemed?

2021. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elnézést az igencsak megkésett válaszért, de nem felejtettem el. Igen beszéltem, csak szabadságon volt épp, így az előző kommentem után tudtam vele beszélni. Amikor beszéltem róla a műszakvezető viselkedéséről akkor nagyon eltorzult az arca, mondta hogy ez nagyon nem elfogadható. Elmondtam neki mindent, mondta hogy tudja hogy egy dolog itt dolgozni, és egy teljesen másik szint az ha valaki távol a családjától egy másik országban másik nyelven ilyen magas szinten teljesíti a munkahelyi elvárásokat. Ő totál restpectful volt amióta megismertem. Azt mondta beszél majd a műszakvezetővel, úgy hogy ne tudja, hogy miattam, mert nem akar több gondot okozni nekem, mint ami épp van. A lényeg, hogy nem sok minden változott. Már másik munkám van jobb helyen, jobb fizetésért, és 2 magyar barátommal együtt dolgozok. Manchesterben élek, jövő hónap elején költözök Swintonba közelebb a melóhoz. Férfi vagyok 38 éves. Köszönöm még egyszer a segítséged. :)
2021. szept. 12. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Szupi orulok neked!!
2021. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!