Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a baj velem, ha zajos...

Mi a baj velem, ha zajos helyen nem értem ki mit akar, utána értetlen, süket, semmi térő embernek bélyegeznek?

Figyelt kérdés
Pl. Zúg a kompresszor, favágásnál berreg a láncfűrész, egyszerűen hiába üvöltenek, csak foszlányokba érték, olyan is van elküldenek valamiért, de harmadszor sem értem hova.

2021. márc. 26. 08:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Közben úgy küldenek valahova valamiért, hogy zajong a gép.
2021. márc. 26. 08:31
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Velem is ugyanez volt munkahelyeken, meg ilyesmi helyeken. Már kezdtem azt hinni, hogy 18-19 évesen szar a hallásom. De nem, egyszerűen csak nem tudnak érthetően beszélni az emberek. Hadarnak, monoton hangon beszélnek és ezzel együtt megy a munka, ami csak hab a tortán. Valamikor csendesebb helyen se hallom őket, mert nem felém beszélnek és csak mormognak. Aztán megy a sértődősködés, ha megmondom, hogy beszéljen felém és érthetően az illető. Nem tudsz ez ellen semmit se tenni, csak annyit, ha ebből lesz konfliktus, akkor korrektül kezeled.


20/F

2021. márc. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem is előfordul.

Pl ül a targomcában, akivel beszélek és hiába vagyunk kb 30 cm-re egymástól rohadtul nem értem, hogy mit mond. Zúg a targonca, megy a fűrész, meg zörögnek az anyagokkal.

Aztán néz rám mérgesen.


De amikor egy másik raktárban vagyunk, akkor is ha 6 méterrel arrébb kiabál, nem fogom teljesen érteni, hiszen a csarnok hátulja full üres, aztán visszhangzik.


Egyébként jó a hallásom, ha nincs háttérzaj.

20n

2021. márc. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
Introvertáltak vagytok, mint én, amiatt van.
2021. márc. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Plusz hab a tortán a maszk.


3-as voltam

2021. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, hogy nem hagytad még ott azt az egészségtelen helyet.
2021. máj. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Írasd le velük :) de tényleg. Ha ennyire nem tudnak artikulalni.
2021. jún. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"semmi térő embernek bélyegeznek" - ezt mondták is, vagy csak beképzeled magadnak ?


Amúgy én is így voltam korábbi munkahelyen, egy idő után rááll a hallásod, vagy megszokod...legalább is velem így volt.

2021. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Senior Séf ***** válasza:
Az a szép az egészben, hogy ha huzamos ideig zajos helyen dolgozol, az valóban halláskárosodáshoz vezet.
2021. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is észrevettem, hogy 7 év ügyfélszolgálat után változott a hallásom, de nem olyan vészes, viszont hangosabban beszélek, néha rámszólnak az ismerőseim, hogy ne kiabáljak. :D


Amúgy nekem a motyogós, monoton hangú embereknek a megértésével van gondom. Pl megyünk a metrón vagy a villamoson és azt látom, hogy mozog a szája, de nem értem mit mond. A kezdetekben mindig elismételtetem velük, amit mondanak, van aki olyankor áttér arra, hogy hangosabban beszél vagy artikulálni kezd. De van, aki motyog tovább. Nazluk idővel csak mosolygok, bólogatok, látom rajtuk, hogy rosszul esik nekik, de mit tehetek, amikor már elfáradtam abba, hogy mindig visszakérdezek, hogy mit mondtak.

2021. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!